Eliza Cassan

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

eliza cassan,deus ex

Eliza Cassan to najpopularniejsza i największa gwiazda programu informacyjnego na antenie Picus TV. Urodziła się w 2001 roku, jednak nic nie wiadomo na temat jej przeszłości czy nawet pochodzenia. Pierwsze spotkanie z Elizą ma miejsce w 2027 roku, kiedy jest już gwiazdą. Adam Jensen dowiaduje się, że prezenterka jest powiązana ze zniknięciem zespołu Megan Reed.

W swoim biurze Cassan ujawnia, że od dobrych kilku miesięcy bacznie obserwowała dawnego szefa ochrony Sarif Industries, bowiem ma względem niego plany, których nie zamierza ujawniać przy pierwszym spotkaniu. Enigmatyczne odpowiedzi nie zadowalają Jensena i szybko wychodzi na jaw, że w pokoju został wyświetlony hologram, zaś prawdziwa prezenterka znajduje się na najniższym piętrze budynku stacji. Z nieznanych powodów ostrzega Adama o tym, iż do środka weszli najemnicy z Belltower, którzy zostali zaalarmowani przez samą Elizę.

W trzewiach budynku stacji zostaje ujawniona prawdziwa tożsamość prezenterki, która okazuje się być zaawansowaną formą Sztucznej Inteligencji. Jej zadaniem jest przekazywanie informacji w taki sposób, by móc nimi łatwo zmanipulować opinię publiczną. Odkrycie to zostaje przerwane przez nagłe pojawienie się Yeleny Fedorovej. Członkini Tyranów przegrywa starcie z Jensenem, dzięki czemu Cassan wyjawia, że w porwanie naukowców Sarif Industries zamieszany jest Izajasz Sandoval.

Ponownie natkniemy się na gwiazdę Picusa w ośrodku Panchaja, gdzie przedstawia możliwość nadania specjalnego sygnału. Tłumaczy pokrótce dostępne możliwości, lecz ostateczną decyzję pozostawia w rękach Jensena.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...