Megan Reed

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

megan reed,deus ex

Megan Reed to kierownik działu neurologii i badań nad ulepszeniami w Sarif Industries. Urodziła się w 1995 roku w amerykańskim Seattle jako jedyne dziecko dwójki naukowców. Rodzice od chwili poczęcia ustalili, iż rodzina nie będzie miała wpływu na ich życie zawodowe. Megan przeprowadziła się do Karoliny Północnej w okolicach 2009 lub 2010, by dwa lata później wyjechać na Stary Kontynent. We Francji ukończyła studia wyższe w dziedzinie neurologii i psychologii. Do USA powróciła w 2018 roku, zaś 24 miesiące później została zatrudniona przez Dawida Sarifa, który cenił sobie jej badania i dotychczasowe dokonania. Szef tej korporacji powierzył Reed kierowanie zespołem naukowców. To właśnie ona poleciła Jensena na stanowisko szefa ochrony firmy.

Praca zawsze była dla niej priorytetem i pewnie z tego powodu jej związek z Adamem nie przetrwał. Mimo to dwójka ta zachowywała się profesjonalnie i darzyła się czymś na wzór przyjaźni. Z tego też powodu to właśnie Jensen pomagał Reed w przygotowaniach do wystąpienia w Waszyngtonie w 2027 roku. Celem zwołanej konferencji miało być odparcie zarzutów przeciwników ulepszeń, którzy domagali się zaniechania prac nad wszczepami. Megan bała się także pytań odnośnie nowego odkrycia po przebadaniu próbek "Pacjenta-X". Do wyjazdu jednak nie doszło, bowiem siedzibę firmy zaatakowali nieznani sprawcy z ulepszeniami. Podczas walk doszło do wielu aktów przemocy, zaś dzielnie walczący Adam nie miał szans i doznał poważnych obrażeń. Reed została ogłuszona przez Jaromira Namira i następnie porwana na oczach bezsilnego Jensena.

Pół roku po ataku dawny ukochany Megan powrócił do pracy i od razu zabrał się za prywatne śledztwo, które miało dowieść, że uznana za zmarłą Reed w rzeczywistości jest przetrzymywana wbrew swojej woli. Dochodzenie ujawnia fałszerstwo przy autopsji, zaś wkrótce potem Jensen namierza sygnał nadawany przez uprowadzonych członków jej zespołu. Megan i Jensen spotykają się ponownie w Singapurze, gdzie pani doktor ujawnia, że była zmuszana do pracy nad ulepszeniami dla Tyranów oraz ich pracodawców – Iluminatów. Dawny szef ochrony Sarif Industries pomaga naukowcom uciec, zaś już po wydarzeniach z gry Reed zjawia się u Boba Page'a, decydując się na pracę nad wirusem, znanym jako "Projekt D".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...