Star Wars: The Old Republic
deceived, star wars

Dziś na głównej stronie Star Wars ukazała się zapowiedź powieści Deceived, za którą stoi Paul S. Kemp – autor wydanej także w Polsce książki Rozdroża Czasu.

Głównym bohaterem będzie znany fanom Starej Republiki Darth Malgus. Kemp opisze jego początki w zakonie Sithów, by w końcu ukazać walkę ze starym mistrzem Jedi, która zapoczątkowała ostatnią bitwę Wielkiej Wojny przed podpisaniem traktatu z Coruscant.

Deceived powstawało w ramach współpracy twórców pierwszego KOTOR-a, czyli BioWare, oraz LucasArts, aby jak najpełniej odzwierciedlić historię oraz postać Darth Malgusa.

Książka jest już dostępna w pre orderze na Amazonie. Za 256 stron tekstu w twardej oprawie przyjdzie zapłacić 17,82 $. Premiera została wyznaczona na 28 grudnia 2010 r.

Pełną treść zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Dungeons&Dragons

The Spellblades

Dodał: , · Komentarzy: 0
player\'s strategy guide

Już czwarta z kolei zapowiedź suplementu do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons o nazwie Player's Strategy Guide dziś pojawiła się na stronie Wizards of the Coast

Tematem przewodnim jest oczywiście przedstawienie strategii drużynowych. Ta część zapowiedzi prezentuje nam grupę Spellblades, która ochoczo posiłkuje się magią. Jedni używają jej bezpośrednio do ataków, podczas gdy inni posługują się nią jako rodzajem ulepszenia do już posiadanego wachlarza możliwości.

W zapowiedzi znalazł się także plik PDF, w którym znajdziecie przykładową drużynę składającą się z pięciu osób, która obrała zupełnie różne style walki. Opisano także pokrótce moc każdego z nich oraz rady dotyczące optymalizacji całej drużyny. W pliku poświęcono także kawałeczek miejsca strategii, którą powinna obrać piątka towarzyszy.

Zapowiedź, rzecz jasna w języku angielskim, znajduje się pod tym adresem. Sam podręcznik swoją premierę ma 18 maja.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #52 – Zróbmy zupę!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dziś chcę mordować i mordowałam... pomidory! Czerwonawe płyny lały się po całej kuchni, gdy okrutnie zdzierałam z nich skórę, a następnie wrzucałam do wrzątku, gdy krzyczały o pomstę do ogórkow, aby zrobić z nich pomidorową zupcię! (Która przypominam, jest prowadzącą w naszym rankingu ulubionych zup członków redakcji – ciekawe tylko, dlaczego nikt z redakcji nie chciał jeszcze spróbować pomidorówki mojej roboty?) I wiecie co? Do dziś dziwię się, że nie chcieli przyjąć mnie do szkoły kucharskiej – przecież taką dobrą narratorką podczas gotowania jestem, nawet odgrywam rolę tego, nad czym się znęcam. Za zmuszanie mnie do roboty po godzinach to samo jednego dnia może przydarzyć się administrato... Znaczy się, zupę dziś zrobiłam, tak, tak.

Z artykułów dziś upolowanych prezentuję Wam jakieś tam dziwne dziwności na temat czegoś, o czym do dziś nie słyszałam jeszcze – dziwię się, że mnie tu zatrudnili, bo ja o większości rzeczy pojęcia zielonego nie mam. Może dlatego mi nic nie płacą? I w ogóle, dlaczego mówi się 'zielonego pojęcia'? Autorem tekstów o systemie rpg Wampir Maskarada, którego dział dziś otwieram rzutem pomidorem, jest Wiktul, jemu cześć, chwała i rychła śmierć w zupie! I tak mu nie zapłacą... No, to tyle ode mnie brzydale, do następnego.

P.S Jak można lubić zupę ogórkową?

Filmy fantastyczne

Wieści ze Smallville

Dodał: , · Komentarzy: 0
filmy, smallville

Najwyższa pora na kolejną, tym razem sporą, garść informacji odnośnie serialu Smallville, który powoli zmierza do końca dziewiątego sezonu. Co też przygotowali dla nas twórcy w wielkim finale?

Nie wybiegajmy jednak aż tak daleko. Na początek wynik oglądalności odcinka "Charade", który wyniósł 2,33 mln widzów za oceanem. To znacząca poprawa po kiepskim osiągnięciu "Upgrade".

Najbliższy odcinek nosi nazwę "Sacrifice". Tess stara się odkryć tożsamość Watchtower – drążąc ten temat wpada na trop Strażnicy. Podejrzewa Chloe, lecz musi się upewnić. W wyniku nieprzewidzianych okoliczności, czyli włączenia systemu bezpieczeństwa na wypadek alarmu, obie wspomniane panie zostają uwięzione w siedzibie Watchtower. Na domiar złego okazuje się, że tamtejszy serwer padł ofiara Kandorian, chcących pobrać najważniejsze informacje. Chloe będzie miała do rozwiązania nie lada dylemat – czy poświęcić swoją tożsamość dla dobra świata?

Fani Green Arrow mogą także liczyć na ważną swojego superbohatera, który stanie oko w oko z głównym złym tej serii. Zod będzie próbował przekabacić go na swoją stronę, lecz odmowę Zielonej Strzały przyjmuje... nie najlepiej, pozostawiając Oliverowi znak swego rodu wypalony na piersi.

Guild Wars 2

Walka i elementalista w Guild Wars 2

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na stronie Guild Wars 2 pojawił się dwuczęściowy artykuł głównego projektanta gry, Erica Flannuma. Zdradza on system walki oraz opisuje klasę elementalisty, która znajdzie się w grze.

guild wars 2

Pierwsza część dotyczy starć. Eric pisze, iż celem zespołu pracującego nad grą jest stworzenie takiego tytułu, który będzie dawał jak najwięcej przyjemności z grania. Szykuje się sporo nowinek i nie chodzi tu tylko o możliwość przeskakiwania przeszkód oraz pływania, lecz także w dziedzinie walki. Jak już wspominałem, chodzi o to, by wizualnie pokazać efekt rzucanych czarów czy też wyprowadzanych ciosów. Nawet byle ognista kula ma wyglądać groźnie i siać panikę w szeregach przeciwników. Dzięki temu przywoływanie pomocników czy też tornado będą nie tylko niszczycielskie, ale także po prostu ładne.

Modyfikacji musiały ulec także same umiejętności. Teraz będziemy mogli ich na pasku umieścić aż 10, z czego pięć pierwszych będzie uzależnionych nie tylko od naszej klasy, ale i rasy – w GW2 pojawią się przecież przedstawiciele nie tylko ludzi, jak też ma to miejsce w pierwszej części gry.

Artykuł znajdziecie pod tym adresem.

Konwenty

Kreskon 2010

Dodał: , · Komentarzy: 0
kreskon 2010

Klub fantastyki Szept Wschodu z Tomaszowa Lubelskiego już po raz piąty zaprasza wszystkich fanów fantastyki na konwent Kreskon, który odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia, w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Wyspiańskiego 8.

Połączona tematyka obejmuje: apokalipsę, postapokalipsę oraz alternatywę. Przewidziano cały szereg prelekcji, prezentacji, projekcji oraz oczywiście blok dyskusyjny i konkursy o tematyce ogólnofantastycznej.

Organizatorzy uruchomili już oficjalne forum konwentu, które jest dostępne pod tym adresem. Tam też znajdziecie szczegóły konkursu na plakat promujący piątą edycję konwentu. Tematyka plakatu jest identyczna z tą, którą obejmuje konwent, czyli apokalipsa, postapokalipsa i alternatywa. Autorz najciekawszych projektów mogą spodziewać się nagród rzeczowych oraz darmowych wejściówek, zaś najlepszy plakat zostanie wykorzystany w akcji promocyjnej imprezy. Konkurs potrwa do 1 czerwca 2010 r.

Wkrótce także zostanie uruchomiona strona Kreskonu 2010.

Guild Wars 2

Na firmowym blogu pojawił się wpis Mike'a O'Briena odnośnie przyszłego kształtu Guild Wars 2, w tym także graficznego wyglądu samej gry.

guild wars 2

Wpis zbiegł się z pięcioleciem GW, obchodzonym, o czym przypominamy, do jutra. Ekipa tworząca grę nie spoczęła na laurach po sprzedaniu 6 milionów pudełek i w pocie czoła pracuje nad kontynuacją, która ma być, jak czytamy na blogu, tytułem, w który zagra każdy, kto ma dość tradycyjnych gier MMORPG.

Twórcy starają się, aby historia przewodnia nie była jedynie dodatkiem, lecz czymś naprawdę wyjątkowym dla każdej postaci, czyli czymś, za co kocha się gry RPG. Mike pisze zatem, iż nasze wybory będą miały wcale nie marginalny wpływ na opowiadaną historię, którą cechować ma duża liczba zwrotów akcji. Docierając do miasta terroryzowanego przez bandytów dane nam być po prostu chwycić za broń i pomóc mieszkańcom – bez zbędnego czekania czy oglądania się na innych.

Dungeons&Dragons

Dungeons & Dragons 4.0 po polsku

Dodał: , · Komentarzy: 4
podrecznik gracza, d

Sporo musieli się naczekać fani systemu Dungeons&Dragons na polskie podręczniki do czwartej edycji tego systemu. Premiera miała odbyć się na Grojkonie, ale ten został przełożony, dzięki czemu wydawnictwo ISA zyskało parę dni na dopieszczenie polskiego wydania.

Podręcznik Gracza to podstawowe narzędzie każdego, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę w tej edycji D&D. Znajduje się tutaj system kreacji postaci, reguły walki oraz przeżywania przygód.

Oczywiście, nie zabraknie całego szeregu umiejętności oraz atutów raz z opisami. Przygotowano osiem klas postaci, dla których powstał zupełnie nowy system zdolności przypisanych do każdego bohatera.

Polskie wydanie, w twardej oprawie, które swoją premierę będzie mieć już jutro, zostało wycenione na 89.00 zł, ale za 320 stron podręcznika bedzie można zapłacić mniej – przygotowano cenę promocyjną dla klientów sklepiku ISA wynoszącą 70,00 zł plus koszty wybranego rodzaju przesyłki (tylko do dnia premiery, czyli 29 kwietnia 2010r.).

Więcej szczegółów pod tym adresem.

ArcaniA: Gothic 4

Arcania: A Gothic Tale – Screeny!

Dodał: , · Komentarzy: 4

Na serwisie gamershell.com pojawiło się paręnaście nowych screenów z opracowywanej czwartej już części serii Gothic. Akcja toczyć będzie się 10 lat po wydarzeniach z trzeciej części na kilku południowych wyspach, z których każda będzie posiadać własny klimat oraz florę i faunę. Udostępniona zostanie również możliwość wspinania się po górach oraz... jeżdżenia na bestiach! Poniżej parę screenów, resztę obejrzeć można na stronie gamershell.com.

gothicgothic

Co myślicie? Czy czwarta część gry to już za dużo czy nadal za mało?

Wczytywanie...