Starcraft

Ograniczony tryb multiplayer w StarCraft II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis Destructoid, w trybie multiplayer gry StarCraft II, kolejnej produkcji studia Blizzard Entertainment, rozgrywki będą prowadzone z graczami pochodzącymi tylko z tego samego kontynentu. Tłumacząc to na chłopski sposób: europejczycy zagrają z europejczykami, amerykanie z amerykanami, itd.

Takowa decyzja tłumaczona jest dwoma powodami: nowym systemem matchmakingu oraz chęcią utrzymania stałego poziomu prędkości łącz. Z tego samego źródła informacji wiadomo, że Blizzard rozważa jednak wprowadzenie rozgrywki międzykontynentalnej w jednej z aktualizacji gry, ale czy ostatecznie do tego dojdzie – no cóż, tego nawet wróżki nie są pewne.

Informacja z całą pewnością nie należy do pozytywnych, bo rozgrywka między znajomymi mieszkającymi na różnych kontynentach stanie się niemożliwa. Pozostaje liczyć na to, że Blizzard po premierze gry i sprawdzeniu prędkości oraz stabilności łącz zdecyduje się na otwarcie rozgrywki międzykontynentalnej.

Game Exe

Wygraj książkę "Serce Kaeleer"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pragnę gorąco zachęcić wszystkich czytelników GameExe do wzięcia udziału w nowym konkursie, który wczorajszego dnia pojawił się na naszym portalu.

okładka

Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, na największych szczęściarzy czekają cztery egzemplarzy książki pt. "Serce Kaeleer". Bawcie się z nami, bo żeby wygrać, trzeba grać. Powodzenia!

Filmy fantastyczne
książę persji: piaski czasu, prince of persia: sands of time

Generalnie rzecz biorąc, polscy dystrybutorzy filmowi zbyt często dają ciała po całości. Nagminnie zdarza się, że wiele smakowitych oraz chwalonych przez krytyków dzieł jest przez nich omijana szerokim łukiem i tytuły te nigdy nie trafiają na ekrany naszych kin. Prawda, czasem zdarzy się, że rodzime firmy budzą się z letargu i finalnie dany film pojawia się w multipleksach, jednakowoż przy takiej dystrybucji „za pięć dwunasta”, różnice miedzy premierą światową a rodzimą sięgają czasem kilkunastu miesięcy. W wyniku takiej nieudolności coraz ciężej krytykować jest cwaniaków, którzy ściągają sobie filmy z sieci, bo też trudno jest ich winić za zaistniały stan rzeczy.

Dlatego też informację, jaka nadciągnęła z obozu Forum Film Poland, należy chwalić i nagłaśniać gdzie się tylko da, gdyż jest ona słodka niczym ambrozja.

Mount & Blade: Warband

Recenzja "Mount & Blade: Warband" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem pragnę wszystkim przedstawić świeżą recenzję gry Mount & Blade: Warband, którą, dzięki uprzejmości firmy CD Projekt, specjalnie dla Was mógł napisać Al-Mahdi. Serdecznie zachęcam do lektury!

okładka, mount

O grze Mount & Blade usłyszałem niemal trzy lata temu. Została mi ona przedstawiona jako amatorsko rozwijany projekt, przeznaczony głównie dla wielu graczy, umożliwiający rozgrywkę w świecie przypominającym średniowiecze. Wtedy jeszcze założenia były bardzo proste – istniały tylko dwa królestwa, a o żadnym multiplayerze nie było mowy. Jednak gra miała w sobie coś niesamowitego, grywalność i możliwości, jakich nie oferował wtedy żaden inny tytuł. Od tamtego czasu grałem w M&B zawzięcie, z zapałem śledząc jego losy. Projekt się rozwijał, z dwóch królestw nagle zrobiło się pięć, tytuł trafił pod opiekę wydawniczą Paradox Interactive, słynący z takich gier jak Europa Universalis czy Hearts of Iron, by wreszcie w 2009 roku Mount & Blade ujrzało światło dzienne.

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Zabójca Bogów narodzi się już 11 maja

Dodał: , · Komentarzy: 0
narodziny zabójcy bogów

Pierwszy oficjalny dodatek do „Age of Conan” zbliża się nieubłaganie i już tylko 18 dni dzieli nas od wędrówki do egzotycznego Imperium Khitaju, gdzie czekają na nas nowe przygody oraz niebezpieczeństwa, z którymi nieodłącznie wiąże się chwała, artefakty, alkohol, kobiety lub mężczyźni (nie mógłbym zapomnieć przecież o naszych drogich graczkach!*)… Już czuję ten zapach orientalnych przypraw i smak tamtejszych burd. „Narodziny Zabójcy Bogów” to mój cichy faworyt na grę tych wakacji, bo w wirtualnej Hyborii zdecydowanie tkwi wielki potencjał, choć, póki co, strasznie nie wykorzystany przez twórców (ale starają się to zmienić, o czym świadczy choćby nagroda „Najbardziej usprawnionego MMO 2009 roku”). Mam tylko nadzieje, że rozszerzenie zaproponuje nam coś ciekawszego niż nowe lokacje do grindu, bo jak nie, to chyba wybiorę się do Oslo z kijem bejsbolowym pod pachą, aby „delikatnie” wytłumaczyć Funcomowi, że „dwa razy z graczami to się w kulki nie leci”.

Tak czy siak, informowaliśmy już kilkakrotnie, co wniesie nowy dodatek, więc nie będę Was tutaj zanudzał i rozpisywał się Bóg wie jak długo. Z gameexeowskiego obowiązku wspomnę tylko, że naszą wędrówkę po Wschodnim Imperium Khitaju będziemy mogli rozpocząć zaraz po uzyskaniu 20 poziomu doświadczenia, a sam dodatek wniesie nowe wierzchowe, przedmioty, lokacje, system frakcji oraz Systemu Alternatywnego Rozwoju Postaci. W skrócie – taka ostra zrzynka z „Guild Wars: Factions”, ale o tym cicho, bo to drażliwy temat dla Skandynawów.

Torchlight
torchlight

Niewątpliwie jedną z wielkich nieobecnych gier w naszym kraju, które miały swoje światowe premiery w zeszłym roku, był „Torchlight”, czyli debiutancki hack'n'slash uciekinierów z Blizzard Entertainment – studia Runic Games. Tytuł ten, choć nie grzeszy oryginalnością (aczkolwiek kilka interesujących patentów można się z łatwością doszukać) i jest absolutnym klonem legendarnego „Diablo”, to dzięki swojej przystępności, klimatowi i hektolitrom miodności, w mig stał się grą, która była poważnym kandydatem w kategorii największej niespodzianki 2009 roku oraz produkcją, w którą wręcz wypadało zagrać.

Dlatego też bardzo niemiłym zaskoczeniem było, iż absolutnie żaden polski dystrybutor nie palił się do wydania wersji pudełkowej gry w Polsce. Tym bardziej, że to tytuł z gatunku, który cieszy się sporą popularnością nad Wisłą, o czym nadal świadczy wysoka sprzedaż kultowego „Diablo II”. Z tego, co pamiętam, wydawcy również nie narzekali na niskie zainteresowanie takim „Titan Questem” czy „Sacredem”. Gdzie więc leżał problem? Wiadomo, „Torchlighta” nadal z łatwością można nabyć na platformie „Steam”, ale patrząc na dość niskie zainteresowanie wirtualnymi zakupami w naszym kraju, argument to nie najlepszy.

Szczęśliwie jednak, jak podaje serwis Gamezilla.pl, tę klimatyczną produkcję pod swoje skrzydła wziął FonoGAME, czyli nowy gracz na rodzimym rynku.

Game Exe

Na kogo spadnie "Klątwa Tytana"?

Dodał: , · Komentarzy: 2

Mam niezmierną przyjemność uroczyście przedstawić laureatów zakończonego wczorajszego dnia konkursu, w puli nagród którego, dzięki uprzejmości wydawnictwa Galeria Książki, znajdowały się cztery egzemplarze książki pt. "Klątwa Tytana".

okładka

Dziś udało nam się wylosować osoby, którym przypadło najwięcej szczęścia, a do których, tym samym, trafią świeżutkie książki. Oto laureaci:

  • Karolina K. z Brzeska
  • Janina Z. z Gryfic
  • Marcin W. z Sosnowca
  • Joanna B. z Szczecina

Serdecznie gratuluję!

Guild Wars

5 lat Guild Wars!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od wczorajszego wieczoru trwają już piąte urodziny sieciowego Guild Wars. Podobnie jak w poprzednich latach, możemy spodziewać się powrotu kilku festiwalowych opcji.

Przede wszystkim nasza postać, istniejąca odpowiednio rok, dwa i tak aż do pięciu otrzyma specjalny prezent urodzinowy. W klasztorze Shing Jea ponownie pojawią się festiwalowe zabawy z Dziewięcioma Pierścieniami na czele. Nie zabraknie wyścigów żuków oraz specjalnych przedmiotów wypadających z wrogów, jak urodzinowe babeczki czy też zimne ognie.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...