Gry planszowe i karciane

Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Wolsunga pojawiła się okładka do najnowszego dodatku Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna. Autorem ilustracji jest Krzysztof 'sirDuch' Rogulski.

Wolsung: Magia Wieku Pary to gra fabularna łącząca elementy fantasy i steampunk, w której gracze wcielają się w role niezwykłych, nietuzinkowych bohaterów w czasach magicznej rewolucji przemysłowej. Serdecznie zapraszamy na wolsung.pl aby lepiej się zapoznać z tym znakomitym produktem Kuźni Gier.

PS. Dodatkowo Puszon prosił aby przekazać, że jakiś czas temu rozpoczął blogowanie – więc podsyłam tu Wam linka.

lyonesse, wolsung, okładka,
Książki fantastyczne

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, nasz redaktor, Medivh, miał okazję przeczytać i zrecenzować książkę pt. "Serce Kaeleer". Zastanawiacie się, czy wydać na tę pozycję odłożone pieniążki? Przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Gorąco zachęcam!

Zakończenie trylogii Czarnych Kamieni było przepiękne. Szczęśliwy koniec, który jednak miał swoją straszliwą cenę. Wszystkie demony, jak chociażby Andulvar Yaslana, odeszły, wielu Krwawych zginęło, a Jaenelle ledwo przeżyła. Wzruszający, zmuszający do refleksji, bardzo długo przewijał się w moich myślach, nieustannie tworząc nowe ścieżki rozwoju fabuły. Luki pozostawiono dokładnie tam, gdzie powinny się znaleźć, aby dać czytelnikowi pole do interpretacji. Wiadomość o tłumaczeniu kolejnej księgi zdumiała mnie więc niezmiernie. Dopiero gdy dowiedziałem się, że są to cztery opowiadania likwidujące pewne niedomówienia, pojawiła się również ciekawość. W końcu zawsze jestem gotów na taniec z Sadystą.

Diablo II

Tysiące banów na BattleNet

Dodał: , · Komentarzy: 4

Kopiowałeś przedmioty? Używałeś zewnętrznych programów w "Diablo II" lub "World of Warcraft"? Korzystałeś z pomocnego oprogramowania, które jest uznane za nielegalne? Gratulacje! Jesteś jedną z 320 000 osób, które wygrały bana z pozdrowieniami od firmy Blizzard!

diablo 2, ban
The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Warner Bros. Entertainment, jedna z największych wytwórni filmowych, ogłosiło, że studio Turbine, znane z takich tytułów jak The Lord of the Rings Online czy Asheron’s Call, stało się najnowszym nabytkiem amerykańskiego giganta. Wraz z tym zakupem Warner Bros. stał się posiadaczem wszystkich praw do gier wykorzystujących markę Władcy Pierścieni. Do niedawna jedynym brakiem były prawa do produkcji online, które znajdowały się właśnie w studiu Turbine.

Kwota transakcji jest nieznana, ale według dobrze poinformowanego źródła serwisu Boston.com studio Turbine stało się posiadaczem dodatkowych 160 mln dolarów. Dodatkowo udziałowcy mogą się spodziewać kolejnych dochodów, o ile zaplanowane cele finansowe zostaną osiągnięte. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że do niedawna Turbine było w Ameryce największym niezależnym studiem zajmującym się grami online.

Mass Effect 2
liara t\'soni, mass effect 2

Ech… Ci bezmiernie oddani fani i ich graniczący z szaleństwem fanatyzm. Co myśmy bez nich zrobili? Kto byłby tak wspaniałym źródłem plotek, przecieków czy innych tego typu informacji, których to twórcy pragną uniknąć za wszelką cenę? Pewnie, że nierzadko jest to celowy marketing nastawiony na zrobienie szumu przed oficjalnym ogłoszeniem projektu, ale zdecydowanie częściej jest to po prostu mozolna robota pasjonatów, przeszukujących każdy skrawek kodu, który może kryć potencjalną tajemnicę. Żadnym sekretem nie jest, że maniacy BioWare są najlepsi.

Informacje o pojawieniu się w „Mass Effect 2” postaci ponętnej złodziejki Kasumi Goto, krążyły już w sieci na ponad miesiąc przed oficjalnym podaniem do wiadomości, że Kanadyjczycy faktycznie wypuszczą DLC zawierający tę towarzyszkę. Na kilka dni przed premierą „Firewalkera” na serwisie YouTube ukazywały się filmiki, na których mogliśmy zaobserwować prezentacje konkretnych poziomów gry przez jednego z fanów. Zatem tylko kwestią czasu było, zanim gruchnie kolejna pogłoska, zdradzająca zawartość następnego dodatku. Takowe pojawiły się już jakiś czas temu, a ich główną bohaterką jest piękna Asari i zarazem stara znajoma Sheparda, którą mieliśmy okazję spotkać na planecie Illium. Tak, mowa tu o niejakiej Liarze T’Soni.

Faerun

Wieści z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kilka dni temu ogłoszono wyniki konkursu na opis zamku Lordów Wrót Baldura. Zwycięzcą okazał się Cederick Tallrand, a tuż za nim miejsca zajęli Kibba Twardoskóra i Thaz.

Zamek, jak głoszą plotki, ucierpiał podczas niedawnego balu na skutek eksplozji, w której zginął Lord Matthias Circello. Mówi się też, że wielu dygnitarzy odniosło ciężkie rany, a w najgorszym stanie znalazł się książę Askavaru – Aulindar Alondar.

Jest też dobra nowina dla żądnych bogactw. Ogłoszono kolejny konkurs, a nagrody przyciągnąć mogą zarówno graczy mechanicznych jak i fabularnych. Zadaniem konkursowym jest stworzenie tekstu na temat żołnierskich rozrywek, forma zaś jest dowolna, liczy się kreatywność! Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia u ID 2, 17, 40 i 49.

Na koniec przypominamy, że w grze pojawiły się toplisty, które obecnie można znaleźć w menu nawigacji. Co ważne, teraz za kliknięcie w button raz dziennie można otrzymać dodatkową porcję energii.

Zapraszamy do Faerun Game!

Autorem newsa jest Sazanka (id 49).

Książki fantastyczne

Informacja prasowa Literackiej Nagrody im. J. Żuławskiego

W głosowaniu 55 Elektorów, przeprowadzonym w okresie 30.03-15.04.2010, zostały wyłonione utwory nominowane do Nagrody. Oto nominowane powieści, wymienione w kolejności wg liczby uzyskanych punktów:

  • Guzek Maciej – "Trzeci Świat"
  • Orbitowski Łukasz – "Święty Wrocław"
  • Kańtoch Anna – "Przedksiężycowi, t.1"
  • Grzędowicz Jarosław – "Pan Lodowego Ogrodu, t. 3"
  • Brzezińska Anna – "Letni deszcz. Sztylet"
  • Protasiuk Michał – "Struktura"

Autorom nominowanych utworów serdecznie gratulujemy! Zgodnie z Regulaminem lista nominowanych powieści może zostać rozszerzona przez Jury do dnia 15 czerwca 2010 r.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagrody – Andrzej Zimniak

Wczytywanie...