Inne

Video-wywiad z Peterem Wattsem

Dodała: , · Komentarzy: 0
peter watts, ślepowidzenie, wywiad

W serwisie io9 pojawił się video-wywiad z Peterem Wattsem. Pisarz opowiada między innymi o pobiciu przez służby graniczne i związanym z tym procesie.

Peter Watts jest anglojęzycznym pisarzem z Kanady, jego ostatnie dzieło – Ślepowidzenie – w 2007 zostało nominowane do Nagrody Hugo w kategorii Najlepsza powieść.

The Elder Scrolls III: Morrowind

Xena w Morrowind

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się poprawiona wersja modyfikacji do The Elder Scrolls III Morrowind, która dodaje do świata gry pancerz Xeny – bohaterki znanego także w Polsce serialu fantasy.

xena, morrowind modxena

To prawdziwa gratka dla fanów tej postaci, granej przez Lucy Lawless. Na pracę tę składa się także kilka modów autorstwa innych osób. Autor, Mystery 05, obiecuje w przyszłości przygotować pliki .esp – póki co mod ten musimy instalować ręcznie.

Więcej informacji, w tym link do downloadu, znajduje się pod tym adresem.

Game Exe
samozwaniec, jacek komuda

Już w maju tego roku czeka nas kolejna odsłona Dymitriady – jednego z najbarwniejszych okresów w dziejach Polski! Historia pisana piórem największego współczesnego piewcy Rzeczpospolitej Szlachecckiej, Jacka Komudy, po raz kolejny zabierze nas w podróż przez skute lodem połacie Rusi, gdzie będziemy towarzyszyć polskim husarzom w osiągnięciu teoretycznie niemożliwego – zdobyciu Moskwy i osadzenia na ruskim tronie Dymitra Samozwańca.

Z okazji premiery drugiego tomu "Samozwańca" Jacka Komudy, Enklawa Magii wraz z wydawnictwem Fabryka Słów przygotowała specjalny konkurs. Aby wziąć w nim udział, należy napisać recenzję dowolnej książki Jacka Komudy i wysłać ją do 2.05.2010 na adres konkurs [at] enklawamagii [dot] pl. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i ocenić kilka dzieł pisarza!

Spośród wszystkich prac redakcja Enklawy Magii wyłoni trzy najlepsze, które zostaną opublikowane na łamach portalu Enklawa Magii, zaś ich autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami drugiego tomu "Samozwańca" Jacka Komudy oraz majowym wydaniem miesięcznika "Science Fiction, Fantasy & Horror". Ponadto istnieje szansa, by autorzy najlepszych recenzji nawiązali współpracę z portalem Enklawa Magii i na stałe zostali jego redaktorami – wszystko jest możliwe!

Pełny regulamin konkursu dostępny jest pod tym adresem.

Książki fantastyczne

Serce Kaeleer gotowe

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już 21 kwietnia w księgarniach (a nieco wcześniej w salonach Empik) dostępna będzie najnowsza powieść i jednocześnie czwarta część cyklu autorstwa Anne Bishop"Czarne Kamienie". Tom będzie nosić tytuł "Serce Kaeleer" i opowiadać o pochodzeniu magicznych Kamieni, wyborze, jakiego musi dokonać Jaenelle, miłości Lucivara do prostej czarownicy oraz starciu Saetana z Kapłanką. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Initium.

okładka
Grojkon 2010

Grojkon przeniesiony na 21-23 maja 2010

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Grojkonu 2010 pojawiło się oświadczenie w sprawie zmiany terminu konwentu. Przeczytać możemy:

"Ze względu na uroczystości związane z katastrofą w Smoleńsku, konwent Grojkon odbędzie się w terminie 21-23 maja 2010 roku.

Prosimy o wyrozumiałość osoby prowadzące atrakcje oraz uczestników przygotowujących się do przyjazdu. Liczymy na Wasze wsparcie."

Faerun

Faerun Game – event, konkurs, toplisty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już w najbliższy czwartek odbędzie się sesja, w której może wziąć udział każdy gracz. Po godzinie 18:00 pokój klimatyczny zamieni się w salę balową zamku Lordów Wrót Baldura, a samo wydarzenie organizowane jest przez Lady Wrót, księżną Desdeamonę. Lista gości zamknięta zostanie w środę o godzinie 22:00, a zgłoszenia należy kierować do ID 17 i 40.

Ponadto przypominamy konkursie na opis zamku Lordów Wrót Baldura. Termin nadsyłania opisów został przedłużony do czwartku (15 kwietnia), do godziny 18:00. Zmieniły się także nagrody i teraz zdobywca pierwszego miejsca zostanie obdarowany nie tylko okrągłą sumą miliona srebrników, ale też rangą Rycerza lub Damy albo Amuletem z Kości Drowa. Wzrosła też wartość nagród pocieszenia!

Na koniec przypominamy o klikaniu w toplisty, które od pewnego czasu można znaleźć na stronie głównej gry.

Autorem newsa jest Sazanka (ID 49).

RPGi tekstowe

Zostań fabularnym władcą Cerelain!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pragnę przypomnieć, iż od 8 kwietnia na forum przeglądarkowej gry Cerelain trwa konkurs na fabularnego władcę całej krainy, począwszy od IV ery.

cerelain

Poszukiwana osoba musi charakteryzować się sumiennością, komunikatywnością, asertywnością czy też umiejętnością organizowania oraz pracy w grupie. Fabularny władca organizuje i uczestniczy w balach, audiencjach czy też pełni funkcje czysto polityczne.

Kandydat, bądź kandydatka, muszą jednak spełnić kilka dodatkowych kryteriów, wśród których pojawia się obowiązkowe nazwisko Alusawir czy też z góry narzucony ustrój – monarchia. Nie muszę chyba wspominać, iż poszukiwana jest osoba pełnoletnia.

Szczegóły znajdują się na forum gry w tym temacie. Konkurs potrwa jeszcze 6 dni – do 18 kwietnia.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Tashia Remix v1.2

Dodał: , · Komentarzy: 0
bg2 mod, tashia

Od wczoraj na Spellhold Studios dostępna jest nowa wersja Tashia Remix – modyfikacji do Baldur's Gate II.

Mod wprowadza kolejną postać, którą możemy przyłączyć do swojej drużyny. Tashia to młoda elfka czarodziejka, pochodząca z okolic Dziesięciu Miast. Postanowiła zrobić sobie przerwę od życia poszukiwacza przygód. Tutaj pojawia się jednak nasz bohater, który może przekonać elfkę, by jednak udała się z nami w podróż. Dzięki temu zyskać możemy lojalnego i silnego sojusznika.

Tashia to kolejna opcja romansowa dla męskiej postaci. Nowa wersja, którą przygotował Leomar, zawiera także sporą liczbę dialogów z innymi członkami drużyny oraz z postaciami niezależnymi.

Mod działa także z Tronem Bhaala, dlatego też pojawią się także aż trzy nowe epilogi, uzależnione od tego, jaką więź nawiązaliśmy (bądź nie) z elfką.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Wczytywanie...