Game Exe

Kto wygrał "Światła pochylenie"?

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Bardzo mi miło przedstawić laureatów konkursu, w puli nagród którego, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, znajdowały się aż cztery egzemplarze książki pt. "Światła pochylenie". Do kogo trafią?

Zwycięzcami są:

  • Janina S. z Włocławka
  • Anna J. z Grajewa
  • Adam B. z Obornik
  • Magda S. z Wrocławia

Serdecznie gratuluję!

Starcraft

The Korean Times, koreański serwis internetowy, poinformował, że StarCraft II, gra studia Blizzard, otrzyma w tym kraju kategorię wiekową "Adults Only", co w tłumaczeniu na nasz rodzimy język oznacza "tylko dla dorosłych".

Taki krok może dotkliwe zmniejszyć liczbę odbiorców tego tytułu. Przyznanie takiej kategorii wiekowej przez koreański urząd klasyfikacji gier spowodowane może być kampanią dla pojedynczego gracza, w której jakoby ma nie brakować przemocy, wulgarnego języka oraz popularnych ostatnio narkotyków. W poprzednich ocenach tytuł ten otrzymał kategorię +15 w wersjach alfa oraz Skirmish.

Wspomniany wcześniej producent i wydawca tytułu, Blizzard Entertainment, w ciągu 30 dni może się odwołać do opisanej we wcześniejszych akapitach decyzji. Jeżeli jednak decyzja nie ulegnie zmianie, to w całym zamieszaniu ucierpi tzw. koreański pro-gaming. Słowem przypomnienia – w pierwszego StarCrafta w Korei można było grać od 12 wieku życia, w Stanach Zjednoczonych od 13, a w Europie od 15 lub 16 w zależności od kraju.

Game Exe

Podsumowanie marca

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jako że mamy teraz takie smutne czasy, a nie inne i to już raczej „ostatni gwizdek”, ażeby podsumować marzec, w związku z tym dziś darujemy sobie zestawienie poprzedniego miesiąca w stylu „z przymrużeniem oka”. Cieszcie się zatem, bo tym razem nie będę z siebie robić idioty i starał być zabawny. W końcu żałoba narodowa wciąż trwa to nie wypada, nie? Czas refleksji, katharsis i tego typu mądrych oraz górnolotnych słów. Tja... zachowajmy więc pozory.

podsumowanie marca
Filmy fantastyczne

Perski książę kontra Hasasyni

Dodał: , · Komentarzy: 0
prince of persia, film

No proszę, jeszcze niedawno mocno narzekałem na próby ekranizacji przebojowego tytułu Ubisoft Monteral – „Prince of Persia: Piaski Czasu” i gotów byłym postawić każde pieniądze na to, że film okaże się totalną porażką, podobnie jak wszystkie próby przeniesienia na srebrny ekran gier komputerowych. Jednakowoż ostatnimi czasy jakość materiałów, jakie skwapliwie serwuje nam Mike Newell i jego paczka, znacząco podskoczyła do góry i dała mi sporo do myślenia. Jasne, to wszystko nadal wygląda na typowy blockbuster z mnóstwem efektów specjalnych, przygotowany dla rozentuzjazmowanych fanek nagiego torsu Jake’a Gyllenhaala. Z drugiej jednak strony… może nie będzie tak źle? Bo nie da się ukryć, że całość wygląda całkiem obiecująco.

No dobra, bo my tu sobie gadu-gadu, a film trafi do kin już za kilka tygodni. Producenci, aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę przed premierą, wypuścili kolejny filmik, który ponownie przeniesie nas do baśniowej Persji. Tym razem przyjrzymy się bliżej zabójcom, dybiącym na życie młodego księcia Dastana.

Guild Wars

Prosto z frontu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wojna w Krycie nabiera rozpędu. ANet postanowiła przygotować zapowiadane już jakiś czas temu nowe kostiumy.

guild wars, costumesguild wars, costumes

Nowe wdzianka, dzięki którym wizualnie będzie można opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, zakupimy dla naszych postaci za pośrednictwem sklepiku w grze, bądź też konta playNC. Do końca maja za oba komplety zapłacimy $9.99 (€8.99/£5.99). Później każdy z osobna kosztować będzie po $6.99 (€5.99/£3.99).

Więcej o kostiumach możecie przeczytać pod tym adresem.

Tłusty Czwartek

Pięćdziesiąty pierwszy Tłusty Czwartek. Wiecie, co mnie zastanawia, kiedy na to patrzę? To, czy tyle będzie mi i pozostałym członkom redakcji dane dożyc. No dobra, kij z redakcją, tak naprawdę zastanawiam się nad tym, czy kiedykolwiek będę miała tyle świnek morskich. Mogłabym otworzyć świnko-morskie zoo. Jestem pewna, że cieszyłoby się dużą popularnością, bo chodziłabym tam codziennie – oczywiście znajdowałoby się w moim ogrodzie i wstęp byłby wzbroniony, a ogrodzenie pod prądem. Spójrzcie na godzinę – czy administracja tej pięknej strony faktycznie może wymagać ode mnie, że będę o tej godzinie myśleć trzeźwo? Absolutnie nie, odpowiadam! O tej godzinie zazwyczaj już śpię i po raz enty zamieniam się w śnie w wielkiego ogórka, który potem przy akompaniującym głośnym mlaskaniem konsumowany jest przez własne stado świnek morskich, które teoretycznie również nie powinny być klasyfikowane jako gryzonie. Podobnie jak autorzy dzisiejszych tekstów Wiktul oraz Ardis – oczywiście nie sugeruję, że są gryzoniami, choć wyobrażanie sobie czegoś takiego sprawia, że praca z członkami redakcji jest dla mnie o wiele łatwiejsza. Dla redakcji powinna zostać wymyślona jakaś specjalna nazwa. Może homo-pracoholus? Ja oczywiście do tych się nie zaliczam, bo w obijaniu się o ściany obite grubymi, białymi materacami przoduję i wyścigam wszystkich. Nie zdziwcie się, jak niedługo te newsy staną się normalniejsze, bo za mimo, że odważne, to jednak przyznawanie się do lenistwa, mnie wykopią.

Pójdę zjeść ogórka.

Filmy fantastyczne

Premiera "Ondine" odwołana

Dodał: , · Komentarzy: 0
zdjęcie, filmy, osoba, adrien brody, ondine

Nikogo nie zaskoczy chyba informacja, iż planowana na 17 kwietnia polska premiera filmu Ondine została odwołana.

Dla przypomnienia – w filmie zobaczymy Alicję Bachledę-Curuś oraz Colina Farrella. Ondine opowiada historię przystojnego Irlandczyka imieniem Syracus, który pewnego dnia znajduje w sieci tajemniczą dziewczynę. Pomaga się jej uwolnić, ulegając czarowi i urodzie nieznajomej. Mieszkańcy wioski uważają, że mają do czynienia z mityczną nimfą morską, Ondine. Dziewczyna całkowicie zmienia życie Syracusa, który zakochuje się w nieznajomej.

Decyzja o przesunięciu premiery została podyktowana przedłużeniem żałoby narodowej, w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem. Organizatorzy niedoszłej imprezy wydali oświadczenie, w którym czytamy:"Odwołana zostaje premiera filmu "Ondine" planowana na sobotę 17 kwietnia. Decyzja organizatorów festiwalu spotkała się ze zrozumieniem i wyrazami wsparcia ze strony gości specjalnych zaproszonych na krakowską premierę – reżysera Neila Jordana oraz odtwórców głównych ról: Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella, którzy łączą się w żalu z bliskimi ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem."

Nowa data premiery w Polsce póki co nie została ustalona.

Champions Online

Tax Day w Champions Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z okazji zbliżającego się w USA Tax Day, czyli ostatniego dnia rozliczeń podatkowych, Cryptic przygotowało małą niespodziankę.

Począwszy od 15 kwietnia, przez cztery dni wszystkie produkty oferowane w C-Store będzie można kupić z 25% upustem. Zniżka ta dotyczy nie tylko Champions Online, ale także Star Trek Online.

Szczegółowe informacje znajdują się pod tym adresem.

Wczytywanie...