StarCraft II w Korei Południowej tylko dla dorosłych

The Korean Times, koreański serwis internetowy, poinformował, że StarCraft II, gra studia Blizzard, otrzyma w tym kraju kategorię wiekową "Adults Only", co w tłumaczeniu na nasz rodzimy język oznacza "tylko dla dorosłych".

Taki krok może dotkliwe zmniejszyć liczbę odbiorców tego tytułu. Przyznanie takiej kategorii wiekowej przez koreański urząd klasyfikacji gier spowodowane może być kampanią dla pojedynczego gracza, w której jakoby ma nie brakować przemocy, wulgarnego języka oraz popularnych ostatnio narkotyków. W poprzednich ocenach tytuł ten otrzymał kategorię +15 w wersjach alfa oraz Skirmish.

Wspomniany wcześniej producent i wydawca tytułu, Blizzard Entertainment, w ciągu 30 dni może się odwołać do opisanej we wcześniejszych akapitach decyzji. Jeżeli jednak decyzja nie ulegnie zmianie, to w całym zamieszaniu ucierpi tzw. koreański pro-gaming. Słowem przypomnienia – w pierwszego StarCrafta w Korei można było grać od 12 wieku życia, w Stanach Zjednoczonych od 13, a w Europie od 15 lub 16 w zależności od kraju.

Komentarze

0
·
Trochę dziwne. I w jedynce były narkotyki, wszak Marines popierniczali na steampack'ach, przemocy w symulacji wojny ciężko uniknąć... Więc nowy będzie (chyba) tylko wulgarny język. Wygląda to raczej jak próba ocalenia tradycyjnego Starcrafta przed zbyt szybką desakracją.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...