Starcraft

Skrzydła Wolności 27 lipca

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas galaktycznej wojny jest w zasięgu ręki. Konflikt pomiędzy rasami Terran, Zerg i Protoss ponownie rozpocznie się tam, gdzie zakończył się w Brood War.

Panowie z Activision ustalili światową premierę gry StarCraft: Wings of Liberty na 27 lipica. Wcześniejsza data trafienia tytułu na półki sklepowe, ustalona była przed okresem wakacyjnym, ale w tym wypadku nie jest tak źle.

Zostaje nam cierpliwie czekać i ostrzyć sobie kły, a może raczej ładować blastery?

starcraft, wings, liberty, premiera, premiere
Starcraft

Ograniczony tryb multiplayer w StarCraft II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis Destructoid, w trybie multiplayer gry StarCraft II, kolejnej produkcji studia Blizzard Entertainment, rozgrywki będą prowadzone z graczami pochodzącymi tylko z tego samego kontynentu. Tłumacząc to na chłopski sposób: europejczycy zagrają z europejczykami, amerykanie z amerykanami, itd.

Takowa decyzja tłumaczona jest dwoma powodami: nowym systemem matchmakingu oraz chęcią utrzymania stałego poziomu prędkości łącz. Z tego samego źródła informacji wiadomo, że Blizzard rozważa jednak wprowadzenie rozgrywki międzykontynentalnej w jednej z aktualizacji gry, ale czy ostatecznie do tego dojdzie – no cóż, tego nawet wróżki nie są pewne.

Informacja z całą pewnością nie należy do pozytywnych, bo rozgrywka między znajomymi mieszkającymi na różnych kontynentach stanie się niemożliwa. Pozostaje liczyć na to, że Blizzard po premierze gry i sprawdzeniu prędkości oraz stabilności łącz zdecyduje się na otwarcie rozgrywki międzykontynentalnej.

Starcraft

The Korean Times, koreański serwis internetowy, poinformował, że StarCraft II, gra studia Blizzard, otrzyma w tym kraju kategorię wiekową "Adults Only", co w tłumaczeniu na nasz rodzimy język oznacza "tylko dla dorosłych".

Taki krok może dotkliwe zmniejszyć liczbę odbiorców tego tytułu. Przyznanie takiej kategorii wiekowej przez koreański urząd klasyfikacji gier spowodowane może być kampanią dla pojedynczego gracza, w której jakoby ma nie brakować przemocy, wulgarnego języka oraz popularnych ostatnio narkotyków. W poprzednich ocenach tytuł ten otrzymał kategorię +15 w wersjach alfa oraz Skirmish.

Wspomniany wcześniej producent i wydawca tytułu, Blizzard Entertainment, w ciągu 30 dni może się odwołać do opisanej we wcześniejszych akapitach decyzji. Jeżeli jednak decyzja nie ulegnie zmianie, to w całym zamieszaniu ucierpi tzw. koreański pro-gaming. Słowem przypomnienia – w pierwszego StarCrafta w Korei można było grać od 12 wieku życia, w Stanach Zjednoczonych od 13, a w Europie od 15 lub 16 w zależności od kraju.

Starcraft

O FAQ i zawartości bety StarCrafta II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Parę dni temu sieć zalała informacja mówiąca o tym, że wersja beta StarCrafta II wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Dziś, dzięki Blizzardowi i pewnej fanowskiej stronie, fani mogą się nacieszyć kolejnymi informacjami na jej temat, a dokładniej – zawartością.

Tą "pewną fanowską stroną" jest StarCraft-Source, której redaktorzy uzyskali dostęp do przyszykowanego najprawdopodobniej przez deweloperów studia Blizzard FAQ. Piszę "najprawdopodobniej", bo jak dotąd jego autentyczność nie została potwierdzona, a osoba odpowiedzialna za jego umieszczenie nadal siedzi sobie w mrokach sieci (czyt. nie ujawniła swojej tożsamości). Tak czy owak, wszystkich zainteresowanych odsyłam pod ten adres.

Z najważniejszych informacji można wymienić tryby gry. Tester będzie mógł grać w tzw. szybkich meczach, które będą w pełni rankingowe. Nie zapomniano jednak o rozgrywce nie-rankingowej, gdzie zmiany w opcjach można wykonywać bez żadnych ograniczeń. Potwierdzony został również brak trybu dla jednej osoby.

Oczywiście to nie wszystkie informacje. Wspomniano o systemie gry, a dla podwyższenia temperatury opublikowano kilka screenów.

Starcraft

Blizzard ponawia natarcie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kontynuacja losów Jima Raynora oraz innych Terran wzbudza skrajne emocje. Jedni krytykują cukierkową grafikę i uważają, że jest to kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy przez Blizzard Entertainment, który wie, że ma wierną grupę klientów i nie boi się tego wykorzystać. Fani natomiast wpadają w euforię, gdy widzą kolejne informacje na temat StarCraft II i liczą dni do premiery.

Tak czy inaczej wiadome jest, że tytuł nie okaże się kompletną klapą, a wydawca zarobi krocie. Dla tych, którzy oczekują z niecierpliwością tytułu lub tych, którzy z typowo ludzkiej ciekawości chcą popatrzeć na miłe Zergi, udostępniono filmy przedstawiające zbiór artworków, rozgrywkę Terran oraz Protossów.

Starcraft

Powrót Zergów!

Dodał: , · Komentarzy: 0
starcraft ii, obraz, screen

Chociaż do premiery jeszcze długa droga i pewnie kilka związanych z nią zmian, to Blizzard nie zasypuje gruszek w popiele i co jakiś czas ukazuje proces powstawania jego dzieła – StarCraft II.

Na oficjalne stronie tytułu niedawno pojawiły się kolejne screeny. W rozwinięciu znajdziecie sześć z nich, a kolejne tutaj. Dodatkowo prezentujemy wam film promujący, moja ulubioną rasę w tym uniwersum, Zergi. Więc, by umilić sobie czas oczekiwania, rozkoszujmy się grafiką i podziwiajmy jak kolejny raz miłe stworki prowadzą ekspansję w kosmosie i pokonują Terran oraz Protossów.

Starcraft

Komiks StarCraft

Dodał: , · Komentarzy: 1

Fanów uniwersum StarCrafta z pewnością ucieszy fakt, że na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępny jest komiks o tytule "StarCraft: Frontline". Wydany przez Studio JG i liczący sobie 168 stron tomik jest pierwszą częścią serii, a jego cena wynosi 19,90 zł. Premiery kolejnych planowane są w odstępach kilku miesięcy. Za tradycyjne, czarno-białe rysunki odpowiadają Paul Benjamin oraz Dave Shramek.

Historia opowiedziana w "StarCraft: Frontline" stanowi jednocześnie wprowadzenie do uniwersum i opowiada o motywach, jakimi kierują się trzy rasy znane z pierwszej części gry. Komiks można nabyć m.in. w sieci salonów Empik. Poniżej okładka wersji angielskiej (identycznej z polską):

starcraft, komiks, okładka
  • 1 strona
Wczytywanie...