Ventrue

3 minuty czytania

ventrue, klan

Równość to ułuda, kłamstwo wymyślone przez tych, którzy są zbyt słabi by coś osiągnąć. Równość nigdy nie istniała i nie może istnieć. Od zarania dziejów ludzie dzielili się na lepszych i gorszych w przeróżnych aspektach funkcjonowania. Tak było za życia, tak jest i po śmierci. Hierarchia utrzymuje ład, nadaje sens i kierunek, a także motywację i siłę. Zapamiętaj – nad zwierzętami są ludzie, nad ludźmi – Kainici. Nad nimi wszystkimi zaś – my, Ventrue. Proszę, zechciej usiąść i wysłuchać mnie. Dowiesz się o wszystkich prawach, które nabyłeś dołączając do naszego zaszczytnego grona. Zapomnij kim byłeś, bądź dumny z tego, kim się stałeś.

Historia

Niestety, nie powiem Ci wszystkiego o wspaniałej historii naszego Klanu, gdyż w całości znają ją tylko najstarsi i najznamienitsi. Możesz być pewny, że jesteśmy najstarszymi członkami Rodziny. Głęboko wierzymy, że jeden z trzech Przedpotopowych, będący naszym praojcem, nadal chodzi po świecie, a w każdym razie czeka na dzień swego przebudzenia. To dzięki nam powstało i za naszą sprawą upadło Imperium Rzymskie. To my zburzyliśmy bastion chaosu jakim była Kartagina, to plugawe siedlisko Brujahów. Od dawien dawna sprawujemy najwyższe urzędy i godności. Stworzyliśmy Camarillę, by walczyć z Tzimichami i Lasombrą, pokonaliśmy Assamitów podczas krucjat, dzięki rekonkwiście objęliśmy władzę nad Półwyspem Iberyjskim, wyparliśmy Sabat z Ameryki Południowej, a dziś pod naszą kontrolą znajduje się cała Europa.

Tak tak, mój młody przyjacielu, dołączyłeś do szlachetnego grona. Jako członek elity posiadasz wyjątkowe prawa, a także obowiązki. Nagródź zatem mą opowieść swoją cierpliwością i pozwól, że przedstawię Ci niektóre z nich.

Przemienieni

Nazwałem Cię młodym, choć w swym niedawnym życiu miałeś już swoje lata. Zostałeś przez nas wybrany, gdyż swą dystynkcją, smakiem i godnością przewyższałeś zwykłych ludzi. W śmiertelnym społeczeństwie zajmowałeś dość wysoką pozycję, ale wierz mi, jesteś dopiero na początku swej drogi.

Klan

Ponieważ stanowimy arystokrację naszego mrocznego świata, znakomita większość książąt wielkich miast to właśnie Ventrowie. Władza jest naszym przyrodzonym prawem, z którego korzystamy umiejętnie, cierpliwie i z honorem. To właśnie honor odróżnia nas od zwierząt takich, jak Nosferatu. Wiedz, że żaden członek Klanu Ventrue nie odmówi swemu bratu pomocy i schronienia. Pamiętaj też, by zawsze przestrzegać etykiety i praw, gdyż swym zachowaniem dajesz świadectwo o nas wszystkich. Perfekcja i doskonałość muszą stać się Twym imieniem i nazwiskiem, wizytówką, która legitymizuje Twą władzę i wyższość. Uśmiechasz się... Słusznie, lecz nie popadaj w butę. Bądź gotów udzielić rady i wsparcia innym członkom Rodziny, okazuj im szacunek i uprzejmość, nawet jeśli nie są tego godni, gdyż ich dług wdzięczności wykorzystasz w odpowiedniej chwili. Na zakończenie, przyjacielu, powtórzę raz jeszcze – Twa reputacja i dobre imię są wszystkim, co masz. Nie ważne jak potężny się staniesz, zawsze będziesz członkiem Klanu. Nie przynieś mu wstydu.

Dyscypliny

Jako istota szlachetniejsza od innych, możesz z łatwością narzucać swą wolę. Bez większych problemów zmusisz ich do wykonywania Twoich rozkazów, kontrolując czyny i dalekosiężne plany, Dominując umysły i dusze. Innym atutem, który zyskałeś, będzie Twa postawa, maniery i Prezencja, którą onieśmielisz i zauroczysz wszystkich, niedorównującym pod tym względem Venturom. Możesz onieśmielić ich majestatem, wprawić w gniew, nawet wpłynąć na sny wszystkich mieszkańców świata... Jednak najbardziej niezwykłą cechów każdego z nas jest wyjątkowa Odporność. Każda broń użyta przeciw Tobie ulegnie zniszczeniu, zadanie Ci ran stanie się nie lada wyzwaniem. Z czasem nawet słońce i ogień nie będą czynić Ci krzywdy takiej, jak innym Kainitom.

Ułomności

Nie myśl sobie, że wykwintny gust i smak mogą być zabawką służącą popisom, z której wolno zrezygnować w niewygodnej sytuacji. Członek Klanu Ventrue nigdy nie zhańbi się pożywianiem na zwierzętach, ani ludziach podłego usposobienia. Tylko najszlachetniejsza krew może płynąć w naszych żyłach. Nic nie może być dla Ciebie wymówką do porzucenia tej zasady, nawet głód. Absolutnie nic.

Gra

Władza, to nie tylko przywilej czy prawo, to wręcz Twój obowiązek. Cel każdego działania, siła i motywacja. Bądź dumny, honorowy i staranny we wszystkim co robisz. Nie akceptuj niczego, co nie jest idealne, ani w sobie, ani w innych. Niezależnie od miejsca, z którego sprawujesz kontrolę nad wydarzeniami, postępuj godnie i mądrze. Tych dwóch cech nie może Ci zabraknąć. A teraz chodź, pokaż wszystkim gdzie ich miejsce.

Komentarze

0
·
Świetny artykuł
0
·
Bleed!!!!!
Dominacja to nie tylko zmuszanie do czegokolwiek, ale autorytet na tyle silny, by ktoś nie miał szans się przeciwstawić, nie mylić z prezencją.
Działa w życiu także.
Polecam także Guruhi, Laibony z Afryki trzymające od zawsze władzę na czarnym lądzie.
I karcianka.

Bardzo fajny artykuł.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...