Mass Effect: Zniszcz niebo

Firma CD-Projekt, dystrybutor Mass Effect na terenie Polski, z ulgą poinformowała, że dostępny jest już do ściągnięcia rodzimy patch do tejże gry, wraz z darmowym dodatkiem Bring Down the Sky. Łatka oznaczona numerkiem 1.0.1a, wprowadza szereg zmian usprawniających, a co za tym idzie, umilających rozgrywkę.

Przy okazji dystrybutor przeprosił wszystkich fanów produkcji, za tak długie oczekiwanie (kilka miesięcy) na możliwość pogrania w mini-rozszerzenie oraz podziękować za ich iście anielską cierpliwość.

W Bring Down the Sky ponownie wcielimy się w skórę dzielnego komandora Sheparda, któremu tym razem przyjdzie się potykać z batariańskimi zamachowcami. Otóż owi terroryści wymyślili sprytny i szatański plan, który jak zwykle zagrozi setkom istnień ludzkich. Skierowali asteroidę X57 na kurs kolizyjny z planetą Terra Nova w systemie Asgard. Jak zwykle tylko dzielny bohater i jego załoga może uratować ten glob przed niechybną zagładą, wyłączając silniki napędzające planetoidę.

Rzekomą łatkę wraz z rozszerzeniem możecie pobrać stąd. Idealny prezent na mikołajkowy wieczór?

Drakensang: The Dark Eye

Informacja prasowa

Na zakończonym właśnie German Developer Awards, Drakensang zdobył tytuł najlepszego RPG 2008 w Niemczech! To jednak nie jedyny tytuł, jaki uzyskał ten RPG w trakcie GDA, gdyż wywalczył jeszcze dwie nagrody w kategoriach ogólnych:

  • Najlepszy Scenariusz (Best Story)
  • Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa (Best In-Game Soundtrack)

Gra ma swoją premierę za 4 dni w Polsce, na 52 dni przed premierą światową. Zobaczymy, czy powtórzy ona sukces, jaki osiągnęła na niemieckojęzycznych rynkach. Grę można już zamówić w pre-orderze na msw.pl.

Baldur's Gate III

Wydawało się, że są szanse, żeby BG3 ukazało się już w przyszłym roku, jednak nadzieje graczy zostały rozwiane. Prezydent Infogrames, Phil Harrison, powiedział:

"Atari planuje odświeżyć takie tytuły jak Baldur's Gate, Dungeons & Dragons, Nevervinter Nights i Test Drive Unlimited, jednak nie w ciągu następnych 12 miesięcy."

"Usłyszycie o tym więcej, jednak nie dziś, ponieważ jesteśmy skoncentrowani na 2009 roku."

Co się odwlecze, to nie uciecze.

Guild Wars: Factions

Kolejny event w Guild Wars!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnym forum gry Guild Wars znaleźć można informacje na temat kolejnego eventa organizowanego przez ANet. Jak pisze informator:

"Tym razem ANet przyszykowała nam weekend, który zapewne ucieszy aktywnych graczy PvP. Począwszy od piątku (21,01) uczestnicy turniejów GvG jak i 1vs1 będą nagradzani podwójną ilością reward pointów. Event potrwa jak każdy inny do poniedziałku, do godziny 8,59."

Życzymy powodzenia. ;)

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Na łamach serwisu mmorpg.com pojawiła się wczoraj informacja na temat wydania "Poradnika gotowania i łowienia ryb". Deboarah Dietrich, autor poradnika, stworzył go głównie pod kątem dodatku do WoW`a – Wrath of the Lich King.

"Gotowanie i łowienie ryb są dwiema drugorzędnymi profesjami dostępnymi dla graczy World of Warcraft. Są one świetnymi profesjami do podnoszenia poziomów wraz z towarzyszem. Jeden łapie ryby, podnosząc sobie level tej umiejętności, a drugi je gotuje, robiąc dokładnie to samo ze swoją umiejętnością.", mówi Dietrich.

Jeśli chcecie przeczytać cały poradnik, znajdziecie go tutaj.

Gothic 3: Zmierzch Bogów

Wygraj Gothic 3: Zmierzch Bogów!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Właśnie rusza nowy konkurs organizowany wraz z CD Projekt, związany z najnowszym dodatkiem do trzeciej części Gothica, mowa oczywiście o Zmierzchu Bogów. Do wygrania 4 świeżutkie egzemplarze tegoż rozszerzenia. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na sześć pytań, na specjalnie przygotowanej podstronie -> gothic3.gexe.pl. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

RPGi tekstowe

Gry via www

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przyszedł czas na kolejną aktualizację działu o grach via www, czyli grach dostępnych przez przeglądarkę. Tym razem mamy dla was dwa nowe działy oraz kilka artykułów uzupełniających poprzednie.

Pierwszą nowością jest Orodlin. Materiały dostępne z tej gry to Klasy, Miasta oraz kilka bóstw: Artis, Dintel, Gulgard, Meltis, Tartus, Unrod i Yala.

Kolejna nowość to Kroniki Fallathanu Dostępne artykuły to Historia Fallathanu, Kalendarz, Kosmologia oraz Władza.

Ponadto dodaliśmy jeden tekst do Cerelain (Fabuła) oraz trzy teksty do Innych (Władza w Bruinenie, Wstęp do OGame i Klasy w Vallheru).

Serdecznie zapraszamy do lektury, zaś inne gry, zainteresowane współpracą w ramach tego działu, prosimy o odwiedzenie zakładki "Redakcja" i kontakt z Courunem Yauntyrrem.

Wiedźmin

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka – FAQ

Dodał: , · Komentarzy: 0
wiedźmin: powrót białego wilka

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin, pojawił się krótki FAQ tratujący o najnowszym projekcie CD Projekt RED – Powrót Białego Wilka. Jako że ogłoszenie prac nad, stricte konsolową, produkcją spotkało się z niezbyt ciepłym przyjęciem przez komputerową brać, skupia się on przed wszystkim nad wyjaśnieniem powodów obrania takiej drogi, rozwianiem różnych wynikłych przez to wątpliwości i uspokojeniem wszystkich zaniepokojonych fanów. Jak widać, nie ma się czego obawiać.

Rzeczony FAQ znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...