Warhammer Online: Age of Reckoning

Andrew Bobb z serwisu MMORPG.com przygotował obszerny przewodnik po społeczności Witch Elfów z Warhammer Online: Age of Reckoning.

Dzięki niemu dowiemy się nieco o tej rasie, która charakteryzuje się walką dwoma ostrzami i z wyglądu nieco przypomina mroczne elfy. Jednak Witch Elfy znane są przede wszystkim jako zabójcy i właśnie na tej ścieżce skupia się autor poradnika. Dzięki niemu łatwiej dobierzecie umiejętności wraz z awansem na kolejne poziomy.

Tekst w języku angielskim znajduje się tutaj.

Screen
The Elder Scrolls III: Morrowind

Nowe plugginy do Morrowinda

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na planetelderscrolls.gamespy.com pojawiły się nowe mody do Morrowinda.

Serenity Island

Screen

Na wyspie znajdziemy nowe podziemia, nową historię oraz przedmioty do zdobycia. Całość jest całkiem dobrze oteksturowana. Aby dostać się na wyspę udaj się do szynku w Ald-ruhn lub do przystani łazików w Khuul a następnie porozmawiaj ze stojącym tam Cesarskim.

Scout's Services – Solstheim

Na Solstheim pojawi się czterech nowych NPC'ów, którzy zabiorą nas na różne miejsca wyspy. Mówiąc krócej – ułatwienie w podróżowaniu po akcji Bloodmoon'a.

Zapraszam do ściągania.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Mazzy Friendship

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas na kolejny z 12 dni z modami z Baldur's Gate II. Tym razem będzie to Mazzy Friendship, czyli moduł pozwalający na zostanie przyjacielem Mazzy Fentan. Mod zawiera 16 rozmów zarówno w Cieniach Amn, jak i dodatku Tron Bhaala. Najpierw Viconia, teraz Mazzy. Ciekawe, czy w końcu znajdzie się ktoś, kto zajmie się Anomenem ;)

Mazzy Fentan

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Zapraszam do ściągania.

Drakensang: The Dark Eye

Demo Drakensanga w CD-Action

Dodał: , · Komentarzy: 0

W najnowszym, styczniowym numerze CD-Action, który miał swoją premierę wczoraj, znajdziecie demo Drakensanga – niespodziewanego hitu tego roku. Naszą ocenę tej gry znajdziecie w recenzji. Miłym dodatkiem pozostaje fakt, że jest to demo w języku polskim. Kto do tej pory wahał się nad zakupem, lub po prostu chce poznać tę grę ma niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z tym tytułem za cenę niższą od tej, której życzy sobie wydawca.

Okładka CDA

Poza tym w numerze pełne wersje gier:

  • Psychonauts
  • Imperial Glory
  • NARC
  • Little Cars in The Great Race

Recenzje m.in:

  • Grand Theft Auto IV
  • Mirror's Edge
  • Silent Hill Homecoming
  • Prince of Persia

Cena pisma to 14.99 zł.

Inne

NCSoft pozwane?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Branża gier MMO zdaje się być coraz niebezpieczniejszym podwórkiem. Wszystko jednak zaczęło się od firmy Worlds.com, która już od 1994 roku zajmuje się tworzeniem sieciowych środowisk dla zdecydowanie większych firm, jak IBM czy Coca-Cola. Dobra passa jednak kiedyś się kończy i prawdopodobnie problemy finansowe zmusiły prawników Worlds.com do wytoczenia procesu koreańskiej firmie NCSoft, której zawdzięczamy Guild Wars oraz Tabula Rasę.

Ultima Online

Vitaliy Diker przygotował króciutki poradnik kowalstwa i krawiectwa przedmiotów w Ultima Online.

Znajdziemy m.in przydatne tabele, cenne wskazówki oraz wymagania pewnych przedmiotów w zakresie ich tworzenia. Właściwości i cechy pewnych przedmiotów zależeć będą od nas, więc istotnym jest takie ulepszanie przedmiotów, by maksymalnie wykorzystać posiadane przez postać składniki.

Tekst w języku angielskim znajduje się tutaj.

Dragon Age: Początek

Na polskojęzycznym forum Dragon Age: Origins pojawił się dość ciekawy post dotyczący Quanari – tajemniczej rasy z filmu o grze.

"Są "czwartą rasą", rozproszoną jakiś czas temu. Wysokim, brązowoskórym typem wojowników z cieplejszych krain dalekiej północy. Są też religijnymi fanatykami, bliższymi Borgowi w swym przekonaniu o konieczności „oświecania” mniejszych ras. Kiedyś istniało zagrożenie, że podbiją całe Thedas."

Zainteresowanych tą tajemniczą rasą zapraszam tutaj.

Final Fantasy

Wysłannik serwisu MMORPG.com, Hebie Grate, przygotował tekst na temat ostatnich zmian, jakie zaszły w Final Fantasy XI. Square chciało, aby gra stała się bardziej przystępna dla wszystkich.

"Wiele recenzji na przestrzeni lat opisywało FF XI jako grę dla hardcorowców, pochłaniającą na zrozumienie wiele czasu. Bez względu na to, czy pisali to zarówno weterani, jak i nowicjusze w tej dziedzinie, to jednak można było dojść do jednego konsensusu – gra jest wymagająca."

Pełny tekst znajdziecie po angielsku w tym miejscu. Zapraszam do czytania.

Neverwinter Nights 2

Candlekeep – obszar do NWN 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Druga część Neverwinter Nights zaopatrzona jest w edytor, który pozwala na stworzenie ciekawych przygód dla naszych postaci. Ci z was, którzy mieli z nim przyjemność, na pewno wiedzą, jak ważne jest dobre przygotowanie plansz, czyli terenu, na którym ma się toczyć akcja modułu.

Sebastien Raymond przygotował nie lada gratkę tak dla fanów świata Zapomnianych Krain, jak i (a może przede wszystkim) miłośników pierwszej części Wrót Baldura. Chodzi oczywiście o Candlekeep! Możemy zagrać na specjalnej planszy, która z dużą pieczołowitością odwzorowała tę twierdzę na Wybrzeżu Mieczy. Aby nie przedłużać – zapraszam do oglądania i ściągania.

Screen
Książki fantastyczne

Jadowita premiera Sapkowskiego

Dodał: , · Komentarzy: 3

Informacja prasowa

Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Żmija”. Poprzednia ukazała się w 2006 roku – była to zamykająca trylogię husycką „Lux perpetua”. Od tamtej pory autor milczał i pracował nad nową powieścią. Specjalnie dla „Newsweeka” twórca postaci Wiedźmina postanowił uchylić rąbka tajemnicy otaczającej jego nowy projekt.

Andrzej Sapkowski (PAP)

„Żmija” jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie, wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. – W „Żmii” pojawi się bardzo dużo magii – zapewnia Sapkowski. Więcej szczegółów ujawnimy za tydzień, gdy w „Newsweeku” ukaże się obszerny wywiad z pisarzem oraz fragment nowej powieści.

Wczytywanie...