NCSoft pozwane?

1 minuta czytania

Branża gier MMO zdaje się być coraz niebezpieczniejszym podwórkiem. Wszystko jednak zaczęło się od firmy Worlds.com, która już od 1994 roku zajmuje się tworzeniem sieciowych środowisk dla zdecydowanie większych firm, jak IBM czy Coca-Cola. Dobra passa jednak kiedyś się kończy i prawdopodobnie problemy finansowe zmusiły prawników Worlds.com do wytoczenia procesu koreańskiej firmie NCSoft, której zawdzięczamy Guild Wars oraz Tabula Rasę.

Właśnie klapa tej ostatniej produkcji i ogólna zła kondycja finansowa niegdysiejszego potentata na rynku skłoniła do oskarżeń o naruszenie patentu na "skalowanie wirtualnych przestrzeni" oraz "możliwość interakcji pomiędzy graczami i prowadzenie rozmów pomiędzy nimi". Może to wydawać się śmieszne, ale problem ten dotyczyć będzie każdej produkcji studia, włączając w to obie części Lineage oraz Guild Wars.

Cała ta sprawa przypomina próbę pożarcia słabnącej firmy i wydźwignięcia się jej kosztem. Ciekawe, czy kolejny w kolejce będzie Blizzard i jego World of Warcraft...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...