Inne
cena hadesa 2 – sukces w walce o lepsze ceny na steamie

Niekorzystny przelicznik, z jakiego Steam korzysta przy ustawianiu cen w złotówkach w swoim sklepie to problem, który już od dawna jest tematem krytyki w kręgach fanów gier. Ostatnio jednak sprawa ta zyskała na rozgłosie za sprawą serwisu Łowców Gier oraz prowadzącego podcastu MKwadrat, gdzie nawołuje się do zgłaszania przypadków nieodpowiedniej ceny za produkt na platformie Valve. Teraz zaś można powoli dostrzec efekty, czego jednym z dowodów jest choćby obniżenie ceny, za którą możemy kupić drugą część "Hadesa".

Inne

Isekai oficjalnym słowem

Dodał: , · Komentarzy: 0
isekai oficjalnym słowem

Termin "isekai" jest niewątpliwie znany każdej osobie, która ostatnimi czasy zagląda do mangi i anime. Termin ten w przekładzie dosłownym oznacza "inny świat" i jest używany do określania opowieści, w ramach których bohaterowie ulegają reinkarnacji bądź przeniesieniu do innego świata (zwykle z naszego do takiego fantasy, rzadziej sci-fi, zdarzają się też odwrotne scenariusze). Od czasu popularyzacji "Zero no Tsukaima" i "Sword Art Online" koncepcja ta zyskała ta ogromnie na popularności i obecnie każdy sezon anime ma przynajmniej kilka produkcji tego typu. Teraz zaś nazwa ta została uznana oficjalnie.

Inne
stargate,stargate timekeepers

Możemy już bawić się w pełną wersję "Stargate: Timekeepers", czyli kolejną próbę wykorzystania znanej marki w świecie gier. Na tym polu nie można mówić o wielu sukcesach, bowiem seria filmów i serialów od lat czeka na godnego przedstawiciela na polu wirtualnej rozgrywki. Czy najnowsza produkcja studia Slitherine Ltd. jest w stanie odwrócić ten negatywny trend?

Inne

DevGAMM znów w Gdańsku

Dodał: , · Komentarzy: 0
devgamm znów w gdańsku

DevGAMM jest konferencją, która może się poszczycić godną podziwu historią i reputacją. Od czasu powstania 15 lat temu na Ukrainie stała się ona miejscem łączącym profesjonalistów z branży gier i pozwalającym na nawiązanie wielu cennych kontaktów. Listopadowa edycja w Portugalii udowodniła międzynarodowe znaczenie tego wydarzenia, a teraz ma ono wrócić w nasze strony.

Inne

LEGO Animal Crossing

Dodał: , · Komentarzy: 0
lego animal crossing

Klocki LEGO cieszą się długą tradycją i ogromną popularnością. Ciężko będzie spotkać kogoś, kto nigdy o nich nie słyszał. Jednym z powodów popularności marki są wszelkiej maści produkty licencjonowane, wśród których możemy wymienić wiele dzieł powiązanych z gamingiem. Tym razem pojawiły się wieści, iż Duńczycy zamierzają nawiązać współpracę z Nintendo. Z jakim efektem?

Inne
Ogłoszenia w Sprawie Kuro no Kiseki/Trails through Daybreak

Gry z serii "The Legend of Heroes" to dzieła, które na rynku jRPG-ów zyskały sobie znaczącą i zasłużoną reputację. Ogromne rzesze graczy – w tym ja, wasz skromny redaktor – zakochały się w przyjemnym gameplayu, inspirujących postaciach i fabule, w której można się zatopić na długie godziny. Jednakże, z racji problemów z lokalizacją, gracze zachodni są zmuszeni do tego, iż ustępują swym pobratymcom ze Wschodu pod kątem dostępności do najświeższych pozycji z serii. Jednakże, ostatnie dni przyniosły ważne wieści na temat lokalizacji kolejnej części – "Kuro no Kiseki", które w naszej części świata będzie znane jako "Trails through Daybreak"

Inne
wizardry: proving grounds of the mad overlord w early accesie

"Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord" to gra, którą uważa się za jedno z najważniejszych dzieł w historii gatunku RPG. W 1981 była to produkcja rewolucyjna, ponieważ zapoczątkowała w RPG-ach drużyny w stylu, jaki jest nam znany w dzisiejszych produkcjach spod tego sztandaru. Konwersja projektu na japońskie komputery i konsole okazała się tak popularna, że uznaje się ją za jedną z głównych inspiracji takich serii jak "Final Fantasy" czy "Dragon Quest". Dziś zaś ta legenda doczekała się odrodzenia, gdyż na Steamie w Early Accesie został udostępniony jej remake.

Inne

Polacy Mistrzami Świata w Warhammera 40:000

Dodał: , · Komentarzy: 1
polacy mistrzami świata w warhammera 40:000

O tym, że Polacy są mistrzami różnych dziedzin, nie trzeba nikogo przekonywać. Raz za razem udowadniamy, że umiemy przekraczać wszelkie oczekiwania i tworzyć historię. Teraz możemy zaś z dumą ogłosić, że podczas WTC Team Event Warhammer 40k nasza reprezentacja zajęła w rozgrywkach pierwsze miejsce.

Inne

Informacja prasowa

ghostbusters

Gromienie duchów to miłe zajęcie, a teraz będzie jeszcze milsze. 1 sierpnia IllFonic wydało nowe DLC do "Ghostbusters: Spirits Unleashed". Jest to już trzeci darmowy dodatek, dostępny na PC/Epic Games Store, Playstation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S i Xbox One po wcześniejszym zakupie podstawowej wersji gry. Co więcej, od 1 sierpnia sama gra uzyskała nową cenę wynoszącą 19,99 USD.

Inne

Trailer bojowy Blue Protocol

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

trailer bojowy blue protocol

Amazon Games kontynuuje prace nad zleconą Bandai Namco Online "Blue Protocol" – zapowiedzianą na 2024 rok wieloosobową grą akcji RPG typu free-to-play z piękną grafiką inspirowaną anime. Tym razem zdecydowano się na ukazanie nowego trailera, który ma za zadanie ukazać przyszłym graczom kolejny fragment szykowanej dla nich rozrywki.

Wczytywanie...