riese

Inne » Newsy

Premiera "Cyberpunk 2077" jeszcze dość odległa, a tu okazuje się, że to nie jedyny tytuł rodzimego studia, w którym będziemy mogli przemierzać cyberpunkowy świat. Siłami Anshar Studios powstaje "Gamedec", czyli przeniesienie w świat wirtualny znanej serii książek.

gamedec

Ostatnio dowiedzieliśmy, że Piekara dostanie grę opartą na stworzonym przez siebie świecie, zaś do tego grona dołączył właśnie Marcin Przybyłek. Pisarz będzie co prawda pełnił jedynie rolę konsultanta, ale znany z książek serii "Gamedec" świat powróci w formie izometrycznej gry RPG, dzięki której zobaczymy futurystyczne oblicze naszej stolicy. Czyżby "Cyberpunk 2077" miał mocną konkurencję?

"Knights of the Chalice" to już dość stara, wydana dekadę temu (ale ten czas leci) gra cRPG-ie. Wcielaliśmy się w niej w grupę bohaterów, która stara się przywrócić porządek na Karmazynowym Wybrzeżu. A nie dzieje się tam dobrze. Rada Łowców Niewolników trzyma się mocno, potężni Giganci plądrują i palą wsie, piekielne Demony i złowrogie Smoki snują niecne spiski. I tylko my możemy przywrócić porządek tej znękanej ziemi.

knights of the chalice

I żeby oddać klimat tej mrocznej, brutalnej gry, hardkorowej, turowej gry RPG-ie trafi do tej usługi w Halloween. Kiedy za oknami, będą chodziły dzieci grożące starszym ludziom cukierkiem albo psikusem, my zanurzamy się w ponurym świecie Edalarze, aby wziąć udział w przygnębiającej przygodzie inspirowanej takimi produkcjami jak "Planescape: Torment", "Disciples II", "Dark Souls" i "Darkest Dungeon".

eidolons: netherflame

Wydawnictwo Free League Publishing nerowow odlicza każdą godzinę, bowiem tylko do jutra potrwa przedsprzedaż podręcznika do gry fabularnej opartej na serii filmów o Obcym. Czy warto kupować w ciemno próbę przeniesienia horroru w domowe pielesze?

obcy,alien

"Alien: The Roleplaying Game" to próba przeniesienia walki z tytułowym obcym na realia gry fabularnej. Wydawca chce nas zachęcić do nabycia swojej produkcji jeszcze przed premierą, oferując nam aż pięć różnych wydań, począwszy od edycji standardowej aż kończąc na specjalnej, za którą liczy sobie, bagatela 250 dolarów. Co dostaniemy za tak duże pieniądze?

Włodarze Universal chyba pozazdrościli swojemu rywalowi i oficjalnie potwierdzili wcześniejsze plotki, dając zielone światło dla powstania tematycznego parku rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Czy wciąż rosnący w siłę Disney ma się czego obawiać?

universal

Nowa inwestycja została błyskotliwie oznaczona jako "Epic Universe". Co ciekawe, nazwa ta przewijała się wcześniej na forach internetowych, więc można przypuszczać, że Universal wybrał ją, bowiem nieoficjalnie zyskała największe uznanie wśród samych zainteresowanych. Co znajdzie się w nowym parku rozrywki? Z pewnością cała baza hotelowa i gastronomiczna, ale nas interesują przede wszystkim strefy tematyczne.

Ze wszystkich znanych mi pomysłów na grę cRPG, symulator króla Henryka VIII jest z pewnością najoryginalniejszy. Jasne były gry, w których graliśmy władcami lub sami zdobywaliśmy tron, ale żadna z nich nie dała nam takich możliwości. Możesz żenić się z szlachciankami, ale jeżeli nie są ci w smak to masz do wyboru własną szafkę. Dokuczaj Francji i Papieżowi. Wieszaj służących na lewo i prawo. Obdarz swojego ulubionego konia tytułem bądź ziemią. Anglia jest twoim placem zabaw.

fit for a king

Informacja prasowa

Seed of Evil to nowe rozszerzenie do fabularnej gry taktycznej Mutant Year Zero: Road to Eden, które zostanie udostępnione graczom już 30 lipca br. Wraz z premierą nowego DLC na sklepowe półki trafi fizyczne wydanie gry w wersji Deluxe Edition na najpopularniejsze platformy konsolowe.

mutant year zero: road to eden

Mutant Year Zero jest strategią, która oferuje graczowi połączenie złożonej taktycznej walki w systemie turowym z eksploracją świata w czasie rzeczywistym. W postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość wymarła na skutek zmian klimatycznych, wojny atomowej i pandemii, grupka mutantów wyrusza w podróż do mitycznego Edenu, po drodze mierząc się z przeciwnikami. Czy takiej ekipie uda się przeżyć?

szczury wrocławia

Niespodzianka dla wszystkich fanów Roberta Szmidta. Już 31 lipca znajdziecie w księgarniach „Szpital” – spin-off „Szczurów Wrocławia. Kraty”.

Po drugiej stronie ulicy, na tyłach Zakładu Karnego nr 1, stoi zwalisty poniemiecki gmach, w którym swoją siedzibę ma klinika psychiatryczna. To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu, który przeżywają mieszkańcy Wrocławia. Późnym popołudniem 9 sierpnia trafia tu uznany za szaleńca pacjent, który twierdzi, że jego żona zmarła, po czym zmartwychwstała. Samobójstwo bredzącego w malignie mężczyzny będzie przyczynkiem całego ciągu krwawych zdarzeń, którym spróbuje przeciwdziałać o wiele za mało liczna załoga szpitala.

Książka przedstawia losy ludzi uwięzionych w placówce medycznej, którą kilkakrotnie wspomniano w „Kratach”. Śledząc ich losy, czytelnik ujrzy znane mu już wydarzenia z sierpnia 1963 roku, przedstawione jednak z nowej, całkowicie odmiennej perspektywy. Dowie się także, kim było kilka niewymienionych wcześniej z nazwiska pobocznych postaci, które pojawiły się na kartach wcześniejszych tomów (zarówno w „Kratach”, jak i w „Chaosie”!). Nie to jednak jest najważniejsze dla akcji „Szpitala”. Autor dba, aby każda następna powieść w serii „Szczury Wrocławia” była inna, dojrzalsza i pełniejsza. Dlatego szykujcie się na całą serię zaskoczeń i… kolejne wiadra flaków.

Gamescom już niedługo! Oznacza to, że podczas targów 20-22 sierpnia, Klabater ogłosi nadchodzące tytuły oraz odda w ręce swoich gości grywalne dema trzech najbliższych premier. Odwiedź nas na Gamescomie!

klabater

Korzenie Klabatera wywodzą się z CD Projektu i nasza miłość do gier z ciekawymi historiami to element tego dziedzictwa. Dlatego z każdym rokiem coraz pewniej obieramy kurs na porywające historie w grach, które wydajemy, ale i tych które tworzymy – niezależnie od gatunku. Tak było w przypadku We. The Revolution, naszego ostatniego indie-hitu o życiu sędziego w czasach krwawej Rewolucji Francuskiej. Tak jest również w przypadku naszych nowych gier – chcemy opowiadać Wam ciekawe historie, nierzadko inspirowane wydarzeniami historycznymi.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na Gamescom, gdzie przedstawimy nasze nowe historie. Ale na opowiadaniu się nie skończy – wszystkie trzy prezentowane przez nas gry dostępne będą w wersji grywalnej.

Inne

Nowości w planie wydawniczym CDP

Dodał: Mikeal, czwartek, 18 lipca 2019 · Komentarzy: 1

Do kalendarza wydawniczego CDP na sierpień dołączyły nowe, oczekiwane przez fanów gry. Hunt: Showdown, Age of Wonders: Planetfall i Control to tylko niektóre z premierowych tytułów, które CDP dostarczy graczom w sierpniu.

cd projekt

W sierpniowym kalendarzu premier CDP coś dla siebie znajdą fani zarówno strzelanek, przygodówek, jak i strategii w klimatach science fiction.

Wczytywanie...