dziki_lad
Inne

BlizzCon 2020 oficjalnie odwołany

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cóż, to było do przewidzenia, że również i ta impreza pójdzie śladami konkurencji. BlizzCon 2020 został oficjalnie odwołany z wiadomego powodu – pandemia koronawirusa. Decyzję podjęto po wielu tygodniach dyskusji i rozważań. Studio doszło do wniosku, że nawet biorąc pod uwagę potencjalne luzowanie restrykcji, to w świetle nowych reżimów i ciągłych obaw o zdrowie uczestników, nie będzie w stanie zorganizować satysfakcjonującego doświadczenia dla społeczności pasjonatów.

blizzcon

W tym momencie Blizzard myśli nad przeniesieniem tegorocznej edycji eventu do sieci. Niemniej jednak pracownicy studia zaznaczają, że jest to dla nich zupełne novum i mimo że postarają się jak najszybciej zaprezentować wydarzenie w wersji online, to wypracowanie odpowiednich schematów trochę im zajmie – prawdopodobnie możemy czegoś oczekiwać na przełomie 2020/2021 roku.

Inne

W lutym pisaliśmy o zapowiedzi "1971 Project Helios" post-apokaliptycznego CRPGa osadzonego w alternatywnej rzeczywistości, w której to Ziemia została skuta wiecznym lodem. Mało kto mógł się spodziewać, że tak szybko dostaniemy produkcję do naszych rąk. Na zamarznięta przygodę wyruszymy już 9 czerwca 2020 roku. Gotowi na szukanie zaginionych naukowców?

1971 project helios
Inne

Summer Sale zawitało na GoGu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Może to jeszcze nie czas na dalekie wyprawy, ale co powiecie na podróż przez galaktykę gier? Summer Sale na GOG.COM przybywa z ponad trzema tysiącami nieziemskich okazji, premierami bez DRM i innymi atrakcjami, które tylko czekają, by je odkryć!

gog,summer sale

Zaczynamy od małego zakrzywienia czasoprzestrzeni. A gdyby tak zagrać już teraz w gry, które ukażą się dopiero za jakiś czas? Dlaczego nie! Na Summer Sale czekają na Was darmowe wersje demo taktycznego westernu Desperados III oraz pełnego akcji Destroy All Humans! A to nie wszystko, bo podczas wyprzedaży zagracie też w System Shocka, onirycznego Spiritfarera, wyczekiwanego RPG-a Vagrus – The Riven Realms, oryginalnego polskiego Carriona, określanego przez twórców mianem „odwróconego horroru”, oraz inspirowane grami jRPG Cris Tales.

Inne

Brian Fargo i jego ekipa nie próżnują. Szef inXile Entertainment oficjalnie dzisiaj potwierdził, że studio zaraz po premierze “Wasteland 3” skupi większość swoich mocy przerobowych na kolejnym dużym projekcie. Ten ma być RPG nowej generacji, który zostanie oparty na prezentowanym niedawno Unreal Enigne 5.

unreal engine 5

Oprócz tej krótkiej informacji, nie wiemy o produkcji nic. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę bliskie stosunki firmy z Microsoftem, będzie ona przeznaczona na platformy PC i Xbox Series X, a więc na jakiś czas szerokim łukiem ominie PlayStation 5. Spekuluje się również, że będzie tu chodzić o zupełnie nową markę, która ma być nastawiona na akcję.

Więcej informacji poznamy prawdopodobnie po premierze “Wasteland 3”.

Inne

Kolejna gratka dla fanów survivalowych klimatów w ogromnych sandboksowych światach rodem z “Conan Exiles”. Tym bardziej, gdy komuś przebrzydła już oprawa fantasy i chciałby się wybrać w daleką podróż w przyszłość.

population zero

“Population Zero” zabierze nas na dziewiczą planetę – tak piękną jak pełną niebezpieczeństw. Nasz statek kolonizacyjny uległ zniszczeniu i jedyną nadzieją na uratowanie skóry było awaryjne lądowanie na enigmatycznym globie. Bohaterowie mają 168 godzin na naprawę uszkodzonych reaktorów i uruchomienie kapsuł hibernacyjnych, które dadzą im chociaż cień nadziei na uratowanie człowieczeństwa, a także późniejszą pomoc z Ziemi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby popłynąć z prądem, uczyć się, być za pan brat ze środowiskiem i stać się koszmarem, którego należy się obawiać bardziej niż nieprzyjaznej fauny czy flory.

Inne

Wygląda na to, że koronawirus mocno wpłynie również na produkcje, które wedle zapowiedzi mają się ukazać zgodnie z planem. Jak informuje Jason Schreier, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy śledczych zajmujących się branżą elektronicznej rozrywki, studia nie radzą sobie najlepiej z koniecznością pracy zdalnej i wcześniej ustalone harmonogramy ich projektów trafiają teraz prosto do kosza.

cyberpunk 2077

O problemach komunikacyjnych i opóźnieniach informował Swen Vincke ze studia Larian, a CD Projekt RED przyznał, że z powodu zamknięcia wszystkich studiów nagrań część plików głosowych w “Cyberpunk 2077” może zostać dodana później za pośrednictwem stosownej łatki. Z powodów pandemii poślizg zaliczył “Wasteland 3” oraz “Death Stranding” w wersji na PC.

Inne

CDP złożył wniosek o upadłość

Dodał: , · Komentarzy: 5

Los bywa przewrotny. Należy zaznaczyć, że choć CDP i CD Projekt RED mają wspólne korzenie, to od lat nie wiąże ich wiele. Z wydawcy narodził się producent – pierwszy zgłosił wniosek o upadłość, drugi jest najwyżej notowaną spółką na warszawskiej giełdzie. Fakty są takie, że jeden z najstarszych polskich dystrybutorów gier, po 25 latach bytności na rynku detalicznym, odchodzi w zapomnienie.

cdp

Firma jednak od lat borykała się z mniejszymi bądź większymi problemami. Ich kumulacją było przełożenie premiery “Cyberpunk 2077”, której miała być oficjalnym wydawcą na terenie Polski.

Inne

Kolejną kulturalną ofiarą koronawirusa okazały się legendarne targi Comic-Con. Organizatorzy wydarzenia, stanowiącego od lat centrum informacji na temat popkultury i będące mekką każdego fana klimatów fantastycznych, po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii zostali zmuszeni do całkowitego odwołania wydarzenia. Impreza miała się odbyć w dniach 23-26 lipca w San Diego.

comic-con san diego

“Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków i choć robimy to z olbrzymim smutkiem, jesteśmy przekonani, że to właściwa decyzja. Z niecierpliwością czekamy na czas, kiedy wszyscy będziemy mogli się znowu spotkać i dzielić radość ze społecznością, którą bardzo kochamy” – skomentował David Glanzer, rzecznik targów.

Inne

Gra łącząca w sobie mechanizmy znane z serii “XCOM” oraz “Heroes of Might & Magic”, a to wszystko obficie oblane baśniową oprawą graficzną przywodzącą na myśl “King’s Bounty”. Taki jest “Fort Triumph”, który właśnie dziś wyszedł z fazy Early Access. Gra oferuje turową walkę z możliwością wykorzystania otoczenia do własnych celów, ciekawy system rozwoju bohatera (do wyboru cztery klasy i rasy), a także masę eksploatacji, dzięki proceduralnie generowanym mapom oraz wydarzeniom. Brzmi nieźle.

fort triumph

Jak jest w istocie, trzeba przekonać się osobiście. Gra jest do nabycia za pośrednictwem platformy Steam. Twórcy z okazji premiery przygotowali specjalny zwiastun, który wprowadza w klimat produkcji, także nie ma sensu strzępić dalej klawiatury bez potrzeby.

Inne

Kolejna ciekawa polska inicjatywa na horyzoncie. Dzisiaj na serwisie Wspieram.to ruszyła zbiórka pieniędzy na cRPG z dreszczykiem – “M.E.A.T.”. Tytuł przeniesie nas do XIX-wiecznej Kanady w czasach apogeum gorączki złota. Wcielimy się w postać weterana Wojny Secesyjnej, właściciela niewielkiej kopalni, w której odkryto tajemniczą substancję zmieniającą okoliczną przyrodę. Intryga kręcić się będzie wokół rozwiązania tajemnicy pojawiających się mutacji. Przejście głównego wątku ma zająć 10 godzin, drugie tyle zajmie nam rozwiązanie zadań pobocznych.

m.e.a.t.

Pixel-artowa grafika, historia z pogranicza horroru i sci-fi, interesujące miejsce akcji – brzmi nieźle. Czy warto się zainteresować, zdecydujcie już sami. Zbiórka trwa do 12 maja, premiera w okolicach listopada.

Wczytywanie...