Inne

Historia Śródziemia w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0
historia śródziemia w polsce

Świat Tolkiena to uniwersum, które odcisnęło ogromny wpływ na literaturze fantastycznej i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto słyszał choćby o serialu tworzonym przez Amazon. Ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało program wydawniczy, w ramach którego mają się ukazać kolejne książki z tego uniwersum.

Inne

Statua z Kuro no Kiseki w Akihabarze

Dodał: , · Komentarzy: 0
kuro

O moim zamiłowaniu do serii "The Legend of Heroes" nie muszę przekonywać nikogo, kto czytał moje recenzje. Niemniej z racji wiecznych problemów z lokalizacją maszerowanie krok w krok z informacjami nie ma wielkiego sensu. Mimo to warto od czasu do czasu sprawdzić, czy nie ma żadnych ciekawych nowinek, jak choćby ta, z którą tu dziś z wami przychodzę. Mianowicie o imponujących rozmiarów posągu stworzonym przez Falcon w celach promocyjnych.

Inne

Niecałe 4 dni dzielą nas od pokazu “Xbox & Bethesda Showcase”. Na obecną chwilę niewiele można powiedzieć o wydarzeniu, ponieważ Microsoft nie przedstawił żadnych szczegółów poza startem imprezy – 12 czerwca, godzina 19:00 czasu polskiego. Fani gier cRPG liczą na ujawnienie fragmentu rozgrywki ze “Starfielda”.

xbox,bethesda softworks,bethesda,hellblade,starfield

Microsoft ujawnił również, że “Xbox & Bethesda Showcase” nie jest jedynym planowanym wydarzeniem w tym miesiącu. Dwa dni później, 14 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego, gigant z Redmond rozpocznie transmisję trwającego około 90 minut drugiego wydarzenia o nazwie “Xbox Games Showcase Extended”, którego zawartość również jest owiana mgłą tajemnicy. Ujawnienie nowego fragmentu rozgrywki “Hellblade II: Senua's Saga” byłoby miłą niespodzianką dla graczy oczekujących dalszych przygód celtyckiej wojowniczki.

Obydwa wydarzenia będzie można obejrzeć w serwisach Youtube, Twitch i TikTok.

Inne
prince of persia: sands of time

Produkcja remake'u "Prince of Persia: Piaski Czasu" została ogłoszona w 2020 roku z planowaną datą wydania rok później. Jak to w życiu bywa, termin przesunął się na 2022 rok, potem 2023, a obecnie Ubisoft ogłosił, że gra na pewno nie pojawi się w roku podatkowym 2023. W praktyce oznacza to, że książę nie zagości na naszych ekranach do 31 marca 2023 roku.

Ubisoft musiał odnieść się do sprawy, bowiem w sieci krążyło coraz więcej informacji na temat rzekomego anulowania projektu. Sprawę wydawał się przesądzać fakt, że Gamestop i Amazon zaprzestały oferowania preorderów gry. Szkoda, bowiem dla mnie "Piaski Czasu" były najlepszą częścią trylogii i oferowały naprawdę godziwą rozrywkę.

Inne

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Dodał: , · Komentarzy: 1

Smutna wiadomość dla fanów fantastyki w całej Polsce. Pisarka Maja Lidia Kossakowska zginęła dzisiejszej nocy w pożarze domku letniskowego w Starych Załubicach w gminie Radzymin. Straż została powiadomiona o katastrofie przez męża pisarki Jarosława Grzędowicza, który na szczęście odniósł tylko niewielkie obrażenia. Po przybyciu na miejsce strażacy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą, ale niestety, gdy po kilkudziesięciu minutach udało się opanować żywioł w środku pomieszczenia znaleziono zwęglone zwłoki pani Kosakowskiej.

maja lidia kossakowska
Inne

Indie wyprzedaż na GOGu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ledwo jedna wyprzedaż się skończyła, a już zaczyna się druga. Tym razem przyjdzie nam opróżnić portfele i zapełnić półki dla gier indie. Dla nie obeznanych nie są to produkcje robione w Bharacie, ale przez małe, niezależne studia często z ograniczonym budżetem, które często biją pod każdym względem "hity" AAA z miliardowym budżetem i hollywoodzkim aktorem na planie. Oprócz tego będziemy mogli za darmo zgarnąć "Iris and the Giant" połączenie cRPGa i karcianki, w którym jako tytułowa Iris odbędziemy podróż w głąb jej umysłu w celu poznania jej historii i psychiki.

gog
Inne

Informacja prasowa

Dzięki współpracy pomiędzy serwisem GOG, a Nightdive Studios, klasyczna strzelanka "Koło Czasu" oparta na bestsellerowej sadze Roberta Jordana zawitała na wirtualnych półkach GOGu. Nightdive Studios wprowadziło do gry wiele poprawek przez co min. działa teraz bez usterek na najnowszych systemach operacyjnych i posiada wspomaganie wyższych rozdzielczości. Oprócz tego wszystko jest na 10% przecenie, aż do 13 kwietnia.

gog
Inne

Informacja prasowa

Trwający od ponad tygodnia GOG Games Festival to nie tylko okazja do zgarnięcia tuzina gier w promocyjnych cenach, ale również możliwość zgarnięcia gier za darmo. Dnia dzisiejszego padło na "Thea 2: The Shattering" innowacyjną grę strategiczną w klimatach słowiańskich, będącej połączeniem strategi 4x, cRPGa, survivalu i gry karcianej. Jako jeden z bogów musimy poprowadzić grupkę naszych wiernych wyznawców i sprawić, aby przeszli suchą stopą przez wszystkie niebezpieczeństwa świata gry. Osiągniemy to dzięki zgrabnemu łączeniu dyplomacji, wojny i eksploracji.

gog,thea 2: the shattering
Inne

GOG Games Festival właśnie się rozpoczął

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Wiosna się rozpoczyna, a cóż jest lepszym sposobem jej powitania niż rozpoczęcie nowej wyprzedaży w serwisie GOG? Do przeceny trafiło właśnie ponad 4000 produkcji, niektóre z cenami obniżonymi nawet o 90%! A to nie wszystko. Już wkrótce na cyfrowe półki trafią "A Plague Tale: Requiem" kontynuacja popularnej przygodówki z 2019 i "Steelrising" czyli cRPG w klimacie rewolucji francuskiej z mechami. Promocja potrwa do 4 kwietnia bieżącego roku.

gog
Inne
ukraina,blizzard

Kolejni growi giganci zdecydowali się podziękować za współpracę w Rosji i zbojkotować tamtejszy rynek. Activision Blizzard, czyli firma odpowiedzialna za takie kultowe tytuły jak “Diablo”, “World of Warcraft” czy “Starcraft”, postanowiła opowiedzieć się po stronie Ukrainy i wycofać wszystkie swoje produkcje z Rosji na czas trwania konfliktu. Dodatkowo studio zaangażowało się w niesienie pomocy dotkniętym kryzysem, a także zadeklarowało, że zadba o bezpieczeństwo swoich pracowników, gwarantując im odpowiednie wsparcie psychologiczne.

Dziś informujemy, że Activision Blizzard wstrzyma sprzedaż naszych gier w Rosji na czas trwania konfliktu. Będziemy nadal szukać sposobów na wsparcie narodu ukraińskiego. Chcę Was zapewnić, że bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla naszego zespołu kierowniczego najwyższym priorytetem. Robimy wszystko, co możliwe, aby pomóc pracownikom i ich rodzinom, których bezpośrednio dotknęła ta tragedia.

Daniel Alegre, prezes i dyrektor operacyjny Activision Blizzard
Wczytywanie...