Unrod

2 minuty czytania

'Strzała Unroda' – Ktoś kto dąży wytrwale do celu i zawsze do niego trafia
'Unrodowy Cel' – Ktoś kto stoi na pozycji z góry przegranej

Unrod jest największym samotnikiem spośród grona bogów, nigdy nie był widywany wraz z którymkolwiek z panteonu, nawet w trakcie wojen bogów nie wychylał się ze swych lasów.

Uważa się go mimo wszystko za najstarszego z nowych bogów, mówi się także że zanim stał się jednym z najwyższych był zwykłym pomniejszym bożkiem borów, będących na służbie Anariel.

W dzisiejszych czasach został opiekunem myśliwych, ludzi mieszkających w pobliżu lasów, często także modlą się do niego podróżni, oraz drwale, którzy obawiają się leśnych bestii. Wyznawców jego poznać można po tym iż noszą amulety z symbolem swego boga – łukiem przekreślonym trzema strzałami.

Unrod uznawany jest za najlepszego z myśliwych to o nim mity mówią, że zabił jedynie za pomocą swego łuku który zwie się Helantrag, większość najpotężniejszych bestii, które mogły zagrozić śmiertelnym.

Całym swym postępowaniem a także i swym wyglądem bóg podkreśla to iż ponad wszystko jest myśliwym, jest więc bogiem cierpliwym i spokojnym, jednocześnie nieustępliwym i stanowczym, to co raz postanowi pozostaje niezmienne. Dla swych wrogów jest bezlitosny, ktoś kto sprzeciwi się jego woli może być pewien, ze w najbliższym czasie zginie w niejasnych okolicznościach.

Dla swych wyznawców jednak jest wielce łaskawy, często objawia się najgorliwszym z wiernych. Oni właśnie opisują go jako umięśnionego mężczyznę w sile wieku. Długie włosy koloru nocnego nieba sięgają mu za ramiona, a między nimi można już zauważyć siwe pasemka. Na twarzy oprócz jadowicie zielonych oczu można dostrzec długą bliznę ciągnąca się od ucha boga do jego ust (ponoć jest to pamiątka jaka została mu po walce z wielkim dzikiem Urteusem). Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest też długa, gęsta broda, która przepleciona jest niezliczonymi pędami.

Bóg zazwyczaj ubrany jest jak każdy myśliwy, przekłada wygodę i praktyczność swego odzienia nad piękny wygląd, tak wiec zazwyczaj można go zobaczyć w długim płaszczu z kapturem, który daje mu możliwość stania się niewidocznym, oprócz tego nosi znoszony skórzany strój.

Organizacja jego kultu także różni się od tradycyjnych kultów. Unrod nie ma głównej świątyni, większość modłów oraz ofiar ludzie składają w niewielkich, drewnianych kapliczkach rozsianych na obrzeżach lasów. Jednak osoby, które chcą w szczególny sposób oddać cześć swemu bogu udają się do jaskiń Unrosatame znajdujących się w Lesie Krętych Ścieżek, ponieważ według legendy to gdzieś w nich Unrod ma swoją siedzibę. Ofiary są składane głównie z części upolowanego przez myśliwych mięsa, choć zarówno drwale jak i stolarze zastępują to składaniem niewielkich ognisk z łupków drewna.

Unrod obdarza błogosławieństwem do:

  • Strzelectwa
  • Stolarstwa
  • Zręczności
  • Wytrzymałości

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...