Opis przeciwników

5 minut czytania

Poniżej znajdziecie opis najczęściej występujących w grze przeciwników. Wymienienie wszystkich byłoby zadaniem niezwykle trudnym, a to ze względu na mnogość rozmaitych odmian tychże. Co to oznacza dla gracza? Dwa canyxy tych samych rozmiarów potrafią różnić się ilością posiadanych PŻ, zadawanymi obrażeniami i morale, dlatego przed zaatakowaniem kogokolwiek zawsze sprawdzajcie opis przeciwnika pojawiający się w okienku. Pozwoli wam to uniknąć przykrych niespodzianek i zwycięsko wyjść z każdego starcia.

Młode

potwór

Gatunek: Canyx

Styl: Dyscyplina

Przykładowe statystyki:

PŻ: 50

POS: 20

Mrl: 80

Opis: Młode najczęściej atakują same lub w towarzystwie kilku innych, często dorosłych, osobników. W pojedynkę nie stanowią żadnego zagrożenia, więc nie masz się czego obawiać. Większa grupą również nie powinna sprawić ci problemów. Walki te potraktuj jako rozgrzewkę przed trudniejszymi starciami. Młode walczą w każdym stylu.

Błękitnoskóry/Żelaznoskóry/Krwiopijca

potwór

Gatunek: Canyx

Styl: Koncentracja

Przykładowe statystyki:

PŻ: 190

POS: 55

Mrl: 130

Opis: Dorosły canyx jest groźniejszy od szczeniaka, ale i tak nie ma szans w starciu z całą drużyną. Początkujący gracz nie powinien mieć problemów nawet z kilkoma atakującymi jednocześnie osobnikami, o ile nie popełni głupich błędów i właściwie dobierze styl walki. Przed starciem warto zwrócić uwagę na poziom canyxów. Bardziej doświadczone osobniki są zdecydowanie groźniejsze, nawet w pojedynkę. Dorosłe canyxy walczą w każdym stylu.

Elita – Przywódca stada

potwór

Gatunek: Canyx

Styl: Dyscyplina

Przykładowe statystyki:

PŻ: 1200

POS: 25.0

Mrl: 300

Opis: Jedna z najgroźniejszych odmian canyxa, silna i wytrzymała. Poznasz ją nie tylko po rozmiarze, ale i rogach zdobiących łeb bestii. Początkująca drużyna może mieć niemały problem z pokonaniem przywódcy (zwłaszcza wysokopoziomowego), jednak doświadczeni gracze poradzą sobie bez problemu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dowódca, styl i częste używanie zdolności specjalnych. Nie zaszkodzi także wsparcie ze strony nowicjuszy, wyszkolonych uprzednio np. na żołnierzy.

Bandyta

potwór

Imię: Parn

Styl: Koncentracja

Przykładowe statystyki:

PŻ: 200

POS: 5.3

Mrl: 200

Opis: Bandyci występują często, atakują z zaskoczenia i całymi grupami, zazwyczaj przy wsparciu udomowionych canyxów. Spotkasz wśród nich nie tylko zwykłych obdartusów z maczugami czy kijami, ale również dobrze wyszkolonych żołnierzy, wtajemniczonych i łotrów, więc cały czas miej się na baczności. Grupa 3-5 bandytów to dla początkującej drużyny poważne wyzwanie, ale i doskonała okazja na zdobycie sporej ilości cennego doświadczenia. Taktyka? Jaka taktyka? Broń w łapy i na nich!

Zwykli bandyci walczą rozmaitymi stylami, natomiast bardziej doświadczone jednostki specjalizują się w konkretnych stylach. Opisy tych jednostek znajdziecie w artykułach o choasie, koncentracji i dyscyplinie.

Berserker

potwór

Gatunek: Strażnik

Styl: Chaos

Przykładowe statystyki:

PŻ: 1000

POS: 45.0

Mrl: 200

Opis: Niech cię nie przeraża wygląd i rozmiar tego strażnika. Tak naprawdę nawet początkująca drużyna może pokonać go stosunkowo szybko i bez strat własnych. Ważne, by dobrze przygotować się do walki (dowódca, styl, zdolności specjalne) i korzystać z eliksirów leczących, trucizn oraz mikstur przywracających morale, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przydatne okażą się również przedmioty zwiększające zadawane obrażenia.

Elita – Łupieżca

potwór

Gatunek: Strażnik

Styl: Koncentracja

Przykładowe statystyki:

PŻ: 5450

POS: 175.0

Mrl: 2500

Opis: Ten typ strażników spotkasz rzadko i tylko w wyjątkowych okolicznościach. Te pradawne machiny zachowują się jak jednoosobowa armia, niszcząc i miażdżąc wszystko, co stanie im drodze. Jeśli nie dysponujesz bardzo doświadczoną drużyną lub przedmiotami zwiększającymi siłę postaci, najlepiej nie ryzykuj konfrontacji i omijaj łupieżców szerokim łukiem.

Kościak

potwór

Gatunek: Strażnik

Styl: Dyscyplina

Przykładowe statystyki:

PŻ: 980

POS: 9.5

Mrl: 300

Opis: Kolejny typ strażnika, tym razem jednak słabszy od poprzednika, a więc i łatwiejszy do pokonania. Z wyglądu przypomina chwiejący się szkielet, który lada chwila rozsypie się na kawałki, ale to tylko pozory. Nie lekceważ go i ubij najszybciej, jak się da.

Szponiasty

potwór

Gatunek: Strażnik

Styl: Chaos

Przykładowe statystyki:

PŻ: 1000

POS: 11.4

Mrl: 400

Opis:Opis: Trochę większa (i silniejsza) wersja poprzednika.

Marionetkarz

potwór

Gatunek: Strażnik

Styl: Koncentracja

Przykładowe statystyki:

PŻ: 1302

POS: 24.0

Mrl: 902

Opis: Najgroźniejsza odmiana dwóch powyższych, górująca nad nimi nie tylko wzrostem, ale i statystykami. Zazwyczaj atakuje w grupie razem z kościakiem lub szponiakiem. Dla nieprzygotowanego gracza może oznaczać spore kłopoty, dlatego przed walką radzę dobrze przemyśleć skład osobowy i taktykę drużyny. Doświadczeni gracze poradzą sobie już za pierwszym podejściem.

Cerber

potwór

Gatunek: Kerberus

Styl: Dyscyplina

Przykładowe statystyki:

PŻ: 2000

POS: 40.0

Mrl: 1000

Opis: Porównując statystyki cerbera ze statystykami łupieżcy możecie stwierdzić, że nadchodząca walka będzie przysłowiową bułką z masłem. Lepiej jednak nie lekceważyć tego przeciwnika, bo potrafi on zaskoczyć nawet doświadczonych graczy i wybić całą drużynę weteranów w oka mgnieniu. Taktyka? Jak zwykle: dobry dowódca, przemyślany skład drużyny, właściwy styl walki i częste używanie zdolności specjalnych, tudzież rozmaitych wspomagaczy (artefakty, mikstury).

Bazyliszek

potwór

Gatunek: Jaszczur

Styl: Chaos

Przykładowe statystyki:

PŻ: 550

POS: 12.5

Mrl: 200

Opis: Najsłabszy z jaszczurów, co jednak nie oznacza, że walka z nim to bułka z masłem. Charakterystyczną cechą jaszczurów (a więc i bazyliszka) jest to, że sam ich wygląd znacznie osłabia morale twoich postaci. Najlepszą taktyką będzie w tym przypadku zmasowany atak i jak najszybsze ubicie bestii, zanim jedna bądź wszystkie twoje drużyny wpadną w panikę i zaczną uciekać z pola walki. Po wygranej nie zapomnij przeszukać okolicy w poszukiwaniu siedlisk tych bestii, inaczej za jakiś czas ponownie przyjdzie ci się z nimi zmierzyć.

Lewiatan

potwór

Gatunek: Jaszczur

Styl: Koncentracja

Przykładowe statystyki:

PŻ: 750

POS: 11.3

Mrl: 438

Opis: Większa i groźniejsza odmiana bazyliszka. Jeśli rzucą się na ciebie trzy takie bestie, a nie zdążyłeś wcześniej dobrać odpowiedniego stylu i przywódcy, to lepiej od razu nastaw się na wczytanie ostatniego stanu gry. Lewiatan jest bardziej żywotny od bazyliszka, więc trudniej go pokonać. Jeśli dysponujesz eliksirami leczącymi rany, to być może właśnie teraz będziesz zmuszony ich użyć. Taktyka jak poprzednio, czyli silny, zmasowany atak wszystkimi postaciami. Rozsądnym posunięciem jest unikanie walki z większymi grupami tych bestii, zwłaszcza przebywającymi w towarzystwie pozostałych odmian jaszczurów.

Karapaks

potwór

Gatunek: Jaszczur

Styl: Dyscyplina

Przykładowe statystyki:

PŻ: 1350

POS: 8.3

Mrl: 413

Opis: Największa i najgroźniejsza odmiana jaszczura, o czym sam zdążysz się przekonać, gdy twoja drużyna w trakcie walki weźmie nogi za pas. Jeśli możesz go bezpiecznie ominąć, zrób to. Dłuższa walka z karapaksem to spore wyzwanie nawet dla dobrze przygotowanych i doświadczonych postaci, dlatego staraj się ubić go najszybciej, jak to tylko możliwe. Już sam wygląd jaszczura ma druzgocący wpływ na morale, dlatego dobrym pomysłem będzie wyposażenie drużyny w przedmioty zwiększające bądź regenerujące morale.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...