Wichrołap

2 minuty czytania

Wichrołap jest statkiem powietrznym, który unosi się nad ziemią dzięki starożytnej technologii. Przez całą grę wiernie służy graczowi jako ruchoma siedziba gildii, będąca niezwykle przydatna w niemalże każdej sytuacji. Dzięki Sławie, doświadczeniu, które dostajemy za wykonane misje, co jakiś czas awansuje na kolejny poziom. Za każdy taki dostajemy punkt umiejętności, który możemy wykorzystać do jego rozbudowy. Co pięć poziomów na Wichrołapie odblokowuje się kolejny pokład, począwszy od piątego, przez dziesiąty i piętnasty, na dwudziestym kończąc.

wichrołap

Przede wszystkim, co zresztą oczywiste, Wichrołap pełni rolę środka transportu. Śmiało możemy przewozić nasze jednostki na jego pokładzie po zdobytym przez nas terenie. Powiem od razu, że w grze rzadko kiedy korzystamy z tej możliwości, gdyż nasz statek ma to do siebie, iż porusza się wolniej, aniżeli nasze postacie o własnych siłach. Zdarzają się jednak sytuacje wyjątkowe, do których można zaliczyć sytuację, gdy stanęliśmy oko w oko ze znajdującą się w ziemi, głęboką szczeliną, stanowiącą dla naszych postaci przeszkodą nie do sforsowania. W tym wypadku jedynym sposobem na jej pokonanie jest przelecenie ponad właśnie na pokładzie Wichrołapa. Aczkolwiek są to pojedyncze przypadki, więc jedynie okazyjnie będziemy zmuszeni do tego typu zabiegu.

Znacznie częściej będziemy wykorzystywać go do werbowania nowych jednostek, bowiem w Windchaserze tę kwestię przedstawiono w sposób nieco innowacyjny. Nie znajdziemy tu słynnych koszar czy innych budynków, w których można najmować nowych ludzi. Jedynym sposobem na pozyskanie kolejnego członka drużyny jest zwerbowanie Nowicjusza, którego od czasu do czasu możemy spotkać na swej drodze. Sam proces pozyskiwania dokonywany jest właśnie za pomocą Wichrołapa, który podlatuje do ochotnika i zabiera go na swój pokład, tym samym przyłączając do drużyny.

windchaser, nowicjusze

Duży pożytek mamy z niego również podczas potyczek. Sam statek nie bierze w nich bezpośrednio udziału, ale niejednokrotnie może pomóc przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę, bowiem możemy wykupić umiejętność, która wzmacnia obronę naszych postaci, jeśli te znajdują się w jego pobliżu. Wichrołap doskonale spisuje się również wtedy, gdy drużyna przeciwna spuszcza nam ostre lanie. Korzystając z opcji odwrotu, możemy przywołać swe jednostki na jego pokład, gdzie znacznie szybciej się zregenerują, by ponownie móc powrócić do boju.

To jednak nie wszystko, ponieważ dzięki Wichrołapowi możemy dokonywać transakcji z spotykanymi po drodze kupcami. Statek musi podlecieć do takowego, by wymiana towarów stała się możliwa.

windchaser, kupiec

Wichrołap pełni jeszcze więcej przydatnych funkcji, których dokładne opisy znajdziecie w odpowiednich artykułach.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...