Yuan-ti

1 minuta czytania

Yuan-ti to ludzie, którzy przed laty skrzyżowali się z wężami. To istoty złe, przebiegłe, pozbawione litości i owiane legendą. Cały czas spiskują, wprowadzając w życie swoje mroczne plany. Są tak wyrachowane, że jeżeli zachodzi potrzeba, zawierają sojusze z innymi złymi stworami. Niemniej własne interesy zawsze pozostają dla yuan-ti najważniejsze.

Oddani słudzy i wyznawcy zła, którzy darzą wszystkie gady ogromnym uszanowaniem. Najważniejszym ośrodkiem życia tych stworów jest świątynia, gdzie odprawiane są krwawe rytuały. Zwykle mieszkają na odludziu, w starych ruinach. Wiadomo jednak, że budują swoje siedziby również pod powierzchnią ludzkich miast. Oczywiście położenie osady i świątyni zawsze jest trzymane w ścisłej tajemnicy.

Najważniejszym bóstwem yuan-ti jest Merrshaulk, Najwyższy Wąż, który przyczynił się do powstania gatunku oraz kierował jego rozwojem.

Yuan-ti czystej krwi

bestiariusz, yuan-ti

Na pierwszy rzut oka wyglądają na ludzi. Wężowe cechy stwora są zwykle trudno dostrzegalne – gadzie oczy, rozdwojony język, zaostrzone zęby, pokryte łuską fragmenty skóry na karku czy kończynach. Yuan-ti czystej krwi zwykle powierza się kwestie negocjacji ze światem zewnętrznym, podczas których udają one ludzi.

Święty strażnik yuan-ti

bestiariusz, yuan-ti

Zajmują dość wysoką pozycję w hierarchii społecznej ze względu na swoją funkcję. To oni strzegą sekretów świątyń Merrshaulka i ich skarbów, odstraszając potencjalnych rabusiów zarówno swoim syczeniem jak i orężem.

Wynaturzony yuan-ti

bestiariusz, yuan-ti

Są to istoty całkowicie wężowe lub posiadające jedną ludzką cechę – głowę bądź ręce. To z nich wywodzą się religijni przywódcy oraz kapłani, którzy rządzą tą społecznością.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...