Pathfinder

PM: Doom Comes to Dustpawn

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Odkąd na Golarion, rozpoczynając Erę Mroku i przynosząc kres imperium Azlantów i Thassilończyków, wszelka kosmiczna aktywność jest przyjmowana z dużą nieufnością. Jednak znajdują się głupcy-śmiałkowie, którzy, nie zważając na przestrogi, pragną rzucić okiem na kosmiczną materię. Tak też stało się w Dustpawn, dobrze prosperującym mieście we wschodniej części Isger. Kilku nierozważnych udało się do miejsca, gdzie kilka godzin wcześniej spadła kosmiczna skała. Jak można było się spodziewać, głupcy nie wrócili do tego czasu.

Wielu podejrzewa, że obiekt był statkiem kosmicznym. Plotkę roznieciła także dziwna przypadłość, nękająca od pewnego czasu mieszkańców Dustpawn.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

zwycięzca bierze wszystko, okładka

Już 12 lipca za sprawą wydawnictwa Fabryka Słów do księgarń trafi Zwycięzca bierze wszystko, trzeci tom serii "Dora Wilk" autorstwa polskiej pisarki, Anety Jadowskiej. Powieść należy do gatunku urban fantasy, a pierwsza część cyklu została zrecenzowana na naszym portalu przez Couruna.

Jest kilka spraw do załatwienia nim nastanie Sąd Ostateczny. “Heaven can wait”

Boże Narodzenie nie cieszy jak dawniej, kiedy nad głową wisi ci archanielski miecz, niestabilny emocjonalnie diabeł i zakontraktowana zabójczyni. W dodatku nadchodzi rewolucja, od której wyniku zależy zbyt wiele, by nie spróbować interwencji...

Na załamania przyjdzie czas, gdy opadnie bitewny pył.

Dora Wilk robi co musi i nie zamierza pokornie czekać, aż wypełnią się boskie wyroki. Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni, bo jeden pierzasty tyłek jest wart przetrzepania. A wściekłej wiedźmy nie powstrzyma nawet Abbadon.

Pathfinder

PCS: Chronicle of the Righteous

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Dobro i zło tworzą nierozerwalny związek. Jedno nie istnieje bez drugiego, jednak konflikt między przedstawicielami obu sfer nie ustaje, choć wydaje się bezcelowy, a może jest wręcz przeciwnie? Niebiańscy lordowie są zdania, że każdy przejaw zła musi zostać zniszczony w zarodku, z tego powodu nieustannie obserwują wszystkie wymiary, upewniając się, by dobro rozkwitało, a zło zanikało. Jednak nie zawsze ich bezpośrednia interwencja jest wystarczająca, z tego powodu dość często polegają na swoich wiernych służących.

W śród nich znajdują się szlachetni solarzy, dobrotliwe devy, bitni planetarzy, pełne mądrości agathiony, zaciekłe archonty czy azaty. Czasami zdarza się też, że boski pierwiastek spływa na śmiertelnika, obdarowując go niesamowitymi mocami, niecodziennym wyglądem i wielkim zapałem do czynienia dobra. Przyjęło się nazywać takich osobników aasimarami, będącymi przedstawicielami sił niebieskich na Golarion.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

ruiny, okładka książki

Już 20 czerwca do księgarń trafi kontynuacja "Tropiciela" Orsona Scotta Carda zatytułowana Ruiny. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Przygoda, emocje i podróże w czasie znalazły swoją kontynuację w drugiej części bestsellerowego cyklu Carda.

Gdy Rigg z przyjaciółmi przeszedł Mur oddzielający jedyny znany im świat od świata, którego nie potrafią sobie wyobrazić, miał nadzieję, że prowadzi ich w bezpieczne miejsce. Ale zagrożenia, jakie niesie ten świat, nie tak łatwo dostrzec. Rigg, Umbo i Param wiedzą, że nie mogą ufać Vadeshowi – maszynie w ludzkiej postaci, stworzonej po to, by oszukiwać i zwodzić – ale teraz stracili też pewność, że mogą ufać sobie nawzajem. Jednak nie mają wielkiego wyboru. Rigg potrafi odczytać ścieżki przeszłości, ale jeszcze nie dostrzega czekającego ich niebezpieczeństwa: w stronę Ogrodu zmierza niszczycielska, śmiertelnie groźna siła. Jeśil Rigg, Umbo i Param nie zdołają działać wspólnie, by zmienić przeszłość, nie będzie już przyszłości...

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych książek autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce” czy „Tropiciel”. „Ruiny” to kontynuacja tej ostatniej.

Książki fantastyczne
james tiptree, award, nagroda, logo

WisCon uznawany jest za jeden z ważniejszych konwentów fantastycznych o charakterze feministycznym. Poza tym aspektem wiele związanych z wydarzeniem prelekcji i wykładów kładzie duży nacisk na problem płci, rasy i klasowości w sci-fi i fantasy. W Madison, Wisconsin, przyznawana jest także nagroda im. Jamesa Tiptree dla prac, które w znaczący sposób poruszają problem płciowości w fantastyce nie w politycznie poprawny sposób, lecz prowokując, wpływając na wyobraźnię i nawet powodując pewną frustrację.

James Tiptree to literackie alter ego Alice B. Sheldon, która przybrała takie miano, by przełamać pewną niewidzialną granicę między męskim a kobiecym pisarstwem fantastycznym. Jako Tiptree uzyskała wiele nagród, a do najbardziej znanych jej utworów zalicza się "Houston, Houston, czy mnie słyszysz?", "Kobiety, których mężczyźni nie dostrzegają" oraz "Matka w niebie diamentów". Poza samą nagrodą tytułową laureaci otrzymują także czek o wartości $1 000 oraz czekoladę.

Poniżej znajduje się lista tegorocznych nominowanych i laureatów nagrody.

Dying Light

Po nieudanym "Dead Island Riptide", którego winę uznał sam Hassan w swojej niebotycznie dobrej recenzji, Techland atakuje graczy swoją kolejną produkcją. Krakowskie studio tak dobrze poczuło się w klimatach zombie, że stwierdziło, iż pojawiają one także w następnej grze zatytułowanej Dying Light.

dying light

Oczywiście, gra zapowiada się świetnie i stanowi rozwinięcie pomysłów polskich producentów – przynajmniej tak to wygląda powierzchownie. Jeśli oczekiwaliście zmian w "Riptide" – poczekajcie na "Dying Light". Należy on do gatunku action survival horror i będzie połączeniem "Dead Island" z poruszaniem się na modłę "Mirror’s Edge". Zainteresowani?

Książki fantastyczne

Wydawnictwo MAG na swoim forum ujawniło plany dotyczące wydawania książek na przestrzeni bieżącego roku. Oczywiście, mogą ulec zmianie – może coś się opóźnić albo coś nowego przybyć, jednak warto zapoznać się z przymiarkami. Dodane zostały także zapowiedzi na czerwiec i lipiec. Zacznijmy właśnie od nich: wydawnictwo, mag, logo

14 czerwca:

  • Łowcy kości – Steven Erikson
  • Wurt Jeff Noon

28 czerwca:

  • Kuźnia ciemności – Steven Erikson

3 lipca:

  • Ślepowidzenie – Peter Watts
  • Odtrutka na optymizm – Peter Watts

19 lipca:

  • Wicher śmierci – Steven Erikson
Książki fantastyczne

krzyslewy poinformował was już, jak przystąpić do głosowania na kandydatów do nagrody im. Janusza A. Zajdla, do czego gorąco zachęcam. Statuetka zostanie wręczona zwycięzcom pod koniec wakacji, a tymczasem w nieco zachmurzonym Baltimore, Maryland, ma miejsce Balticon.

baltimore science fiction society, logo, compton crook award

Jest to konwent organizowany przez Baltimore Science Fiction Society, na którym wręczana jest nagroda im. Comptona Crooka, amerykańskiego naukowca i pisarza sci-fi. Dodatkowo zwycięzca otrzymuje czek o wartości $1 000. Do nagrody nominowane są anglojęzyczne powieści z dziedziny SF, fantasy czy horroru.

Poniżej znajduje się lista nominowanych wraz z laureatem nagrody.

Inne

To nie żart, aktor znany z roli hrabiów Draculi i Dooku (oraz czarodzieja Sarumana Białego)wkrótce wyda już drugą w swojej karierze płytę. Co ciekawe, pierwszy krążek o tytule Charlemagne: By the Sword and the Cross to także "metal". Tym razem aktor/piosenkarz (pierwszoklasowy dwuklasowiec) uderzył w ciut cięższe tonacje, stąd jego najnowsze płyta, Charlemagne The Omens of Death, to płyta heavy metalowa.

charlemagne, christopher lee

Album zawiera dziesięć utworów, o następujących nazwach: "The Portent", "Charles the Great", "The Siege", "Massacre of the Saxons", "Drawing of a New Age", "Let Legend Mark Me As the King", "The Betrayal", "The Devil's Advocate", "The Ultimate Sacrifice", "Judgment Day". Premiera płyty nastąpi 27 maja, w dniu 91 urodzin Christophera Lee.

Wczytywanie...