Ghosts of Dragonspear Castle – kampania na zasadach D&D Next

1 minuta czytania

Zestaw Ghosts of Dragonspear Castle ma zawierać najnowsze zasady wciąż poddawanej testom piątej edycji D&D, a także cztery napisanych z myślą o tym wydaniu scenariusze, które razem mają się złożyć na przyjemną minikampanię. Przynajmniej wedle słów jej twórcy – Chrisa Perkina – oraz całego zespołu scenarzystów, którym ten pan hetmani.

dnd next

Przygody mają zapewnić zabawę postaciom na poziomie 1-10, a fabularnie powiązane są z wydarzeniami rozgrywającymi się w czasie tzw. "Rozdzielenia" ("Sundering"). Wielkiej i ponoć ostatniej w dziejach Forgotten Realms katastrofy, zmieniającej porządek uniwersum. Wspomnę tylko, że skutkiem Rozdzielenia ma być oczyszczenie Krain z naleciałości czwartoedycyjnej "Plagi Czarów" oraz zbliżenie "Zapomnianych Krain" do ich pierwotnej, Greenwoodowej wizji.

Zadaniem drużyny będzie obrona miasta Daggerford przed tajemniczym zagrożeniem. Wydarzenia zmuszą graczy do zawiązywania sojuszy, toczenia bitew z potworami oraz eksploracji podziemi. Finał rozegrać ma się w ruinach tytułowego – Dragonspear Castle.

ghosts of dragonspear castle

Wydanie będzie miało charakter kolekcjonerski, a to dlatego, że dostępne w sprzedaży będzie jedynie na Gen Conie – największym, amerykańskim konwencie miłośników RPG i fantastyki. Tkwi w tym mały haczyk, Ghosts of Dragonspear Castle można tez nabywać przez internet na zasadzie preorderu, zatem aby posiąść zestaw, nie trzeba wcale być obecnym na tej imprezie. Niemniej, po jej zakończeniu, gra zostanie wycofana z oficjalnej sprzedaży. Cena zestawu wynosi trzydzieści dolarów bez jednego centa. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Ps. Playtest piątej edycji można pobrać za darmo z tej strony. Wystarczy tylko się zarejestrować.

Komentarze

0
·
Zdecydowanie cieszy mnie wiadomość że Zapomniane Krainy sięgają ku swym początkom. Osobiście edycje 2.0-3.5 uważam za najlepsze i do tej pory sesje na ich zasadach prowadzę. Możliwe że i 5tkę sprawdzę jak wreszcie się nam że tak napiszę, objawi. Choć wiadomości na jej temat mam raczej szczątkowe.

No nic, dzięki za newsa. Był pozytywny.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...