Gry planszowe i karciane

Wieści z Portalu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Witajcie!

Kilka tygodni temu, na PORTALkonie zaprezentowaliśmy imponującą liczbę 6 pudeł, jakie szykujemy dla Was na drugą połowę roku. Z przyjemnością informuję, że pierwsze z tych pudeł niebawem trafią w Wasze ręce!

Mephisto
neuroshima hex, gry stołowe

Najnowsza armia do Neuroshimy Hex jest już w drukarni. Część z Was, subskrybentów newslettera jest wśród testerów Neuroshimy Hex, wie więc jak wiele było roboty z dostosowaniem tej szalonej armii do świata NS i zbalansowaniem jej względem wszystkich poprzednich armii. Gdy na PORTALkonie ogłaszałem, że armia zaraz trafi do druku, myliłem się. Kilka dni później wszystko się zawaliło, gdy testerzy znaleźli problem i trzeba było na nowo zacząć testy... W końcu jednak jest, gruntownie przebudowana, rewelacyjna armia autorstwa Michallusa. Armia jest w drukarni, jeszcze we wrześniu trafi do sklepów i Wasze ręce. Uff!

Torchlight II

Informacja prasowa

Jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy – publikujemy spolszczenie gry Torchlight II! Plik ważący zaledwie 1,40 MB możecie pobrać za pomocą warsztatu Steam, który dokona za Was wszystkich niezbędnych czynności związanych z instalacją. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu będziecie mieli stały dostęp do aktualizacji, bez konieczności ręcznego wyszukiwania ich. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną Wam do gustu – zrobiliśmy co w naszej mocy, aby polonizacja była bezbłędna i oddawała charakter gry.

steam, torchlight 2 pl
Książki fantastyczne

Star Carrier – Pierwsze uderzenie na GameExe

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka, star carrier, pierwsze uderzenie

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh'daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu "osobliwości technologicznej", w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh'daar uważają, że jest to zagrożenie dla całego Wszechświata, dlatego gatunek ludzki musi zostać powstrzymany, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego całkowitą eksterminację. Lecz ludzie nie byliby sobą, gdyby podporządkowali się bez szemrania naciskom obcych, choćby i najpotężniejszych...

Pierwsze wrażenie było raczej... nieprzyjemne. Głównie dlatego, że zderzyłam się z ogromem astrofizycznych terminów i teorii, które do tej pory znajdowały się raczej na obrzeżach niż w centrum mojego zainteresowania. Jednak zarówno lekki styl Douglasa, jak i świetne tłumaczenie wydawnictwa Drageus sprawiły, że dość szybko przestawiłam się na nową, bardziej naukową formę rozrywki. Przyznam nawet, że niesamowicie mnie wciągnęła – w astrofizycznych teoriach zawsze jest pewna abstrakcja, która mnie pociąga tak samo, jak majestatyczny ogrom kosmosu i statków kosmicznych.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Wyprawa w Góry Księżycowe na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wolicie przygodę czy kryminał?

wyprawa w góry księżycowe

Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą, Mark Hodder zrezygnował z dziwnych i zdumiewających spraw na rzecz Wyprawy w Góry Księżycowe. Przygoda wiodąca przez tereny Afryki z niewielką, szczątkową ilością steampunkowego Londynu – czy udało się z tego stworzyć ciekawą historię? Moje sprawozdanie z wyprawy przeczytacie tutaj.

„Zdumiewająca sprawa nakręcanego człowieka” była bliższa zrobienia ze mnie wielbiciela twórczości Marka Hoddera, niż „Dziwna sprawa Skaczącego Jacka”. Przede wszystkim, druga część przygód Burtona i Swinburne'a posiadała lepiej wyważoną akcję, a także pełną intrygujących tajemnic fabułę, dodatkowo urozmaiconą nutką grozy. Spowodowało to, że książka angielskiego pisarza była dla mnie wyśmienitą, wciągającą oraz trzymającą w napięciu do ostatniej strony lekturą, więc niezmiernie cieszyłem się z faktu, że pod ręką miałem już jej kontynuację – „Wyprawę w Góry Księżycowe”. Czy Hodder przeskoczył wysoką poprzeczkę, jaką postawił sobie poprzednim tomem?

Czytaj dalej...

The Incredible Adventures of Van Helsing II

W drugiej części trylogii The Incredible Adventures of Van Helsing nie zostaną wprowadzone większe zmiany w rozgrywce. Gra będzie więc raczej podobna do swojego poprzednika, aczkolwiek na graczy czeka nowa zawartość w postaci nowych potworów, przedmiotów, lokacji, czarów czy klas. Kontynuacja udanego hack'n'slasha ma również posiadać bardziej głęboką i mroczniejszą historię. Aby wszystko zostało dopracowane, produkcja nie ujrzy światła dziennego do 2014 roku, ale już teraz możemy się jej przyjrzeć, dzięki niedawno opublikowanemu gameplayowi.

the incredible adventures of van helsing
Książki fantastyczne
okładka, zaginione historie

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Zaginione historie". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!

"O tym, że "Zaginione historie" napisane przez Johna Flanagana są wyjątkowe, wiedziałem, zanim zacząłem je czytać. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż stanowią swego rodzaju podarunek, który autor chce wręczyć wszystkim miłośnikom serii "Zwiadowcy" za to, że wiernie przy nim trwali w literackiej podróży przez wszystkie dziesięć wcześniejszych tomów. Jak twierdzi pisarz, książka nie powstała po to, by odrywać kolejne kupony od osobistego sukcesu, a po to, by spełnić prośbę czytelników, którzy przez lata zasypywali go różnymi pytaniami o niewyjaśnione dotąd wątki. "Zaginione historie" są odpowiedzią – odpowiedzią na wszystko."

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Nagroda Locus 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 2
nagroda, locus

W miniony weekend miał miejsce coroczny bankiet organizowany przez magazyn "Locus", na którym przyznano nagrodę tegoż periodyku w kilku kategoriach skierowanych do twórców światowej fantastyki. Wyboru konkretnych laureatów dokonali sami czytelnicy czasopisma.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów poszczególnych kategorii.

Książki fantastyczne
marcin rusnak, opowieści niesamowite, okładka

Z Marcinem Rusnakiem mieliśmy już do czynienia przy okazji recenzji powieści "Czas ognia, Czas krwi". Bardzo przyjemna była to lektura, tym przyjemniejszą zatem okaże się wieść, że kolejne dzieło tego interesującego autora dostępne będzie za darmo. Zupełnie, całkowicie. Bez gwiazdek i obowiązkowych, płatnych logowań. A o czymże to? Jak mówi wydawca...

„Kto prowadzi audycję radiową w świecie spustoszonym wojną nuklearną? Czy znaleziona na strychu skrzyneczka naprawdę może spełniać marzenia? Dlaczego młody mag i XIX-wieczny geniusz medycyny muszą nauczyć się współpracować? Co sprawia, że niektórzy zabijają ptaki i jaka kara grozi za terroryzm magiczny? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć możecie w ebookowym zbiorze opowiadań Marcina Rusnaka. Opowieści niesamowite to literacki tygiel, w którym mieszają się najciekawsze konwencje współczesnej fantastyki: fantasy, cyberpunk, post-apokalipsa, groza. To dwanaście wyśmienitych opowiadań, a wśród nich zarówno niepublikowane premiery, jak i teksty zbierające laury w ogólnopolskich konkursach literackich (m. in. Horyzonty Wyobraźni 2009, Świetlne Pióro 2011). Co więcej: wszystko to zupełnie za darmo!”

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

świat jonesa, okładka książki

We wtorek (27.08) trafiło do księgarń nowe wydanie Świata Jonesa z rysunkami i w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka. To już trzynasta książka Dicka w nowym wydaniu. Jeszcze w tym roku w księgarniach pojawi się Wbrew wskazówkom zegara.

Każdy z kilku pomysłów Dicka ze Świata Jonesa mógłby posłużyć za kanwę całej powieści.

W Świecie Jonesa Stany Zjednoczone rządzone są totalitarnie, a opornych zabija się lub wysyła do obozów pracy. Nowi władcy wymyślili ideologię relatywizmu – filozofię władzy negującą wszelkie idee, których nie można udowodnić. Wszyscy są inwigilowani, nieopatrznie wypowiedziane słowo, które relatywiści mogą uznać za odstępstwo od ideologii, karane jest surowo. Już we wczesnych opowiadaniach i powieściach Dicka uwydatniły się dystopijne obawy autora, że państwo amerykańskie nie jest tworem demokratycznym, lecz policyjnym. Że obywatele są śledzeni, władzę sprawują tajne agencje, a każdy krok mieszkańców jest sterowany. Ciekawe, jak autor Świata Jonesa oceniłby obecne rządy USA, inwigilujące społeczeństwo o wiele sprawniej niż władze nazistowskie czy komunistyczne.

Z przedmowy Wojtka Sedeńki

Wczytywanie...