Książki fantastyczne

Obcy w księgarniach już w styczniu

Dodał: , · Komentarzy: 0
obcy, max frei, zysk i sk-a, rosyjska literatura,

Wydawnictwo Zysk i Sk-a 27 stycznia 2014 roku przygotuje dla nas nową fantastyczną powieść – Obcy autorstwa Maxa Frei.

Zysk i Sk-a znane jest głównie z wydawania pozycji G.R.R. Martina – czy rosyjska literatura, zdobędzie równie wielu wiernych fanów? Czy czeka nas prawdziwie zadziwiająca dawka fantastyki i przygody, które zapowiada opis? Prezentujemy go poniżej i w rozwinięciu!

Głównym bohaterem jest sir Maks, alter ego samego autora, który przedostaje się z naszego zwyczajnego świata do magicznego świata Echo, nazwanego tak na cześć największego miasta potężnego królestwa. Wraz z sir Juffinem Halleyem, naczelnikiem Tajnego Wojska Wywiadowczego (swego rodzaju elity magicznej policji) Echo, który wspomagał go w „przejeździe”, sir Maks rozwiązuje na początek zagadkę serii dziwnych zabójstw w domu sąsiada sir Juffina, w które zamieszany jest energetyczny wampir. Sir Maks, przyjęty na służbę do Tajnego Wojska Wywiadowczego jako zastępca sir Juffina i nagrodzony za swoją pierwszą sprawę, zaczyna stopniowo urządzać się w Echo. Jednak szybko okazuje się, że naprzeciwko jego domu osiadł dziwny gatunek złych mocy, żywiących się snami i życiem swoich sąsiadów…

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Łza" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 0
łza, lauren kate

Całe szczęscie, że istnieją jeszcze takie wydawnictwa jak Galeria Książki, udostępniające wydawane przez siebie pozycje redaktorom GameExe. Tym razem wybór padł na mnie – do zrecenzowania otrzymałem "Łzę" Lauren Kate. Czy jest to książka, na którą bez mrugnięcia okiem wydałbym pieniądze? Zapraszam do lektury!

"Nie myślcie sobie, iż jestem byle chłystkiem, co dopiero pierwszy raz zetknął się z tak zwaną "fantastyką młodzieżową" i nie może się jeszcze podnieść z kolan, porażony głupotą i infantylnością tego gatunku. Nie chwaląc się, bo naprawdę nie ma czym, mam za sobą wiele książek, które śmiało można umieścić we wspomnianej wyżej niszy – chociażby zrecenzowane już "Marzenie Talithy". Ba, swego czasu przebrnąłem nawet przez pierwszą część Zmierzchu, a niewiele istnieje istot płci męskiej, które mogłyby powiedzieć to samo o sobie. Mimo całkiem niezłego przygotowania, w starciu ze "Łzą" zostałem dokumentnie obity i rozłożony na łopatki."

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne
okładka, królewski zwiadowca

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Królewski zwiadowca". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!

"Trzymając w rękach "Królewskiego zwiadowcę" zastanawiałem się, ile jeszcze "ostatnich" części cyklu pt. "Zwiadowcy" przyjdzie mi czytać. Jedna z pięknych polskich piosenek mówi: "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść... niepokonanym". Czy John Flanagan wciąż pisze, bo nadal w jego głowie rodzą się pomysły, które zachwycą i porwą czytelników tak, jak to robiły dotąd? Czy może autor kieruje się kompletnie inną, bardziej przyziemną kwestią, jaką można ująć wieloma powiedzeniami, choćby: "kuj żelazo, póki gorące"? Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że "Zwiadowcy" to źródełko, które prędko nie wyschnie. A skoro Opatrzność daje, czemu by nie skorzystać? Nie pozostało mi nic innego, jak wziąć się za lekturę i przekonać, czy Australijczyk i tym razem przeskoczył poprzeczkę, którą sam sobie zawiesił na wysokim poziomie."

Czytaj dalej...

Jubileusz

Jubileusz – Dzień Dziewiętnasty!

Dodał: , · Komentarzy: 4

Chociaż nasz Jubileusz zbliża się już powoli do końca, wcale nie zamierzamy odpuszczać ostatnich dni. Dział kadr pracuje na pełnych obrotach, każdego dnia przyjmując tysiące interesantów. Najlepsi, którzy przejdą żmudną selekcję, dopuszczani są do Królewskiego Dworu, gdzie ich artykuły czeka szczegółowa korekta i ostra rewizja merytoryczności. Dopiero tak oszlifowane trafiają na stronę główną serwisu. Dlatego nie myślcie, że każdy nadesłany tekst jest przez nas bezkrytycznie akceptowany. Kto pragnie być w redakcji, musi udowodnić nie tylko naturalne predyspozycje, ale także wykazać się pracowitością.

wojownik, drużyna
Książki fantastyczne

Wiosna buntowników – już na wiosnę!

Dodał: , · Komentarzy: 0
upadające królestwa, okładka, druga część, wiosna buntowników, morgan rhodes, wydawnictwo gola

Już wiosną pod nakładem Wydawnictwa Gola ukaże się drugi tom trylogii Upadające królestwa autorstwa Morgan Rhodes.

Pierwsza część serii została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i recenzentów. Porównywano ją z Pieśnią Lodu i Ognia G. R.R. Martina. Czy drugi tom także okaże się wspaniały? Podobno czeka na nas niesamowita dawka przygody, akcji, walki i intryg. Czy jednak nie jest to przerost formy nad treścią? W rozwinięciu prezentujemy opinie fanów, którzy mieli okazję przeczytać książkę.

Jubileusz

Jubileusz – Dzień Osiemnasty!

Dodał: , · Komentarzy: 7

Opowiem wam pewną historię...

Jak doskonale wiecie, mamy w redakcji Babę-Sępa, nieustannie zadręczającą nas i wtykającą dziób w nieswoje sprawy. Nikt oczywiście nie ma odwagi jej tego powiedzieć – wszyscy, niczym w standardowej polskiej szkole, trzymają gęby na kłódkę i nie wychylają się.

Kilka tygodni temu, przy wspólnym obiedzie, Tamc. nieopatrznie podzielił się z resztą redakcji swoimi planami – zamierzał wypłynąć na morze i wieść żywot uczciwego marynarza. Kiedy tylko Baba-Sęp to usłyszała, kategorycznie zażądała, aby włączono ją do załogi. Na nieśmiałe argumenty, iż słabo przypomina kapitańską papugę, w ogóle nie zwracała uwagi. Tamc., chociaż na ogół poczciwy i dobroduszny, odmówił koleżance z redakcji. I doskonale wiedząc, czym taka odmowa się kończy, poderwał się od stołu i ruszył biegiem w stronę wybrzeża, gdzie czekał nań zacumowany statek.

pirat
Jubileusz

Jubileusz – Dzień Siedemnasty!

Dodał: , · Komentarzy: 6

Wszystkie kobiety w wieku od jedenastu do siedemdziesięciu pięciu lat z utęsknieniem wypatrywały tego dnia Jubileuszu. Wszystkie głośno szlochały, wchodząc na GameExe i widząc, że to "jeszcze nie teraz". Ich partnerzy zgrzytali ze złością zębami, z niepokojem wypatrując przyszłych wydarzeń, zaś dystrybutorzy chusteczek higienicznych zanotowali rekordowe zyski.

Drogie panie, ukoję ból, przepełniający wasze serca – dzisiejszy dzień należy do największego przystojniaka w dziejach GameExe – Lionela!

miłość, fantasy
Książki fantastyczne
okładka, krew stracharza

Drodzy czytelnicy! Mam wielką przyjemność ogłosić, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się kolejny artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Krew stracharza". Jeśli zastanawiacie się, co tym razem naszykował dla nas Joseph Delaney, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie zachęcam!

"Jeśli coś ma się szybko skończyć, to na pewno nie cykl "Kronik Wardstone", bowiem obecnie mam przyjemność recenzować część oznaczoną cyferką 10 pt. "Krew stracharza", a w planach wydawniczych brylują już trzy kolejne tomy. Jak przystało na starego wyjadacza świata, w którym główne role odgrywają stracharz, Tom, Alice i Grimalkin, z radością wziąłem się za lekturę, by przekonać się, co tym razem naszykował dla czytelników Joseph Delaney."

Czytaj dalej...

Wczytywanie...