Inne

Blizzard - aktualizacja działu Fan Art

Dodał: Tokar, poniedziałek, 28 sierpnia 2006 · Komentarzy: 0

W dziale Fan Art na stronie Blizzarda pojawiły się kolejne prace fanów. Wszystkie można znaleźć pod tym adresem (trzy najnowsze prace).

Divine Divinity

Nowy dział

Dodał: Strażnik, niedziela, 27 sierpnia 2006 · Komentarzy: 1

Mam przyjemność oświadczyć, że na Gameexe.pl pojawił się nowy dział poświęcony grze Divine Divinity. Powstał on w ścisłej współpracy z polskim serwisem Planeta Divinity. Zapraszamy do przeglądania!

Firmy Arena.Net oraz NCsof, podczas trwających obecnie targów w Lipsku, ogłosiły iż drugi oficjalny dodatek do gry Guild Wars, pod tytułem Nightfall zostanie wydany 27 października 2006r.

Gra zostanie wydana w Polsce, w dwóch wersjach: podstawowej oraz kolekcjonerskiej. Druga, prócz samej gry, zostanie wzbogacona o film "Making of Guild Wars: Nightfall", książeczkę z artami, kolekcjonerskie przypinki z wizerunkami skilli, mapę Elony, soundtrack z gry oraz kilka innych dodatków.

Wiedźmin

Wiedźmin - materiał tygodnia

Dodał: Tokar, piątek, 25 sierpnia 2006 · Komentarzy: 0

W ramach akcji materiał tygodnia - CD Projekt Red, twórcy Wiedźmina, zaprezentowali nam kolejne etapy prac nad Wywerną. Są to kolejno: szkic koncepcyjny, szkic kolorowany, siatka modelu, model bez tekstur oraz ostateczny render modelu z nałożonymi teksturami i światłem. Wspomniany obrazek znajdziecie pod tym adresem.

Blizzard, twórcy World of Warcraft, rozpoczeli alfa-testy pierwszego oficjalnego dodatku do owej gry pt. The Burning Crusade. Aby zostać testerem, nie trzeba było wykazać się żadnymi szczególnymi zdolnościami, bądź doświadczeniem. Wystarczyło być członkiem rodziny lub znajomym pracownika Blizzarda.

Co ciekawe, każdy tester musiał zobowiązać się do przestrzegania umowy o poufności, czyli o wspomnianej becie w ogóle nic nie powinniśmy wiedzieć. Jednak firma owy zapis zamieściła w sieci, pod tak łatwym do wykrycia adresem, że wyjawienie sekretu było tylko kwestią czasu. Na tuszowanie prawdy było już za późno, więc Blizzard ujawnił tą tak skrywaną "tajemnicę" redaktorom serwisu Gamespot. Z tego wszystkiego wynika, że prace nad grą idą pełną parą i twórcy powinni się wyrobić z premierą datowaną na gwiazdkę 2006r.

Wszystkich posiadaczy World of Warcraft spieszymy poinformować, iż na europejskie serwery (jak zwykle po przerwie konserwacyjnej) trafił patch oznaczony numerkiem 1.12.

Łatka wprowadza do gry masę nowości i zmian, w szczególności do walk PvP (o tzw. "World PvP" pisaliśmy w tym newsie). Spis poprawionych i wprowadzonych za sprawą patcha rzeczy, znajdziecie pod tym adresem.

Plik z opisywanym uaktualnieniem możecie bezpośrednio pobrać stąd. (456.24 MB)

Firma CD-Projekt, dystrybutor Dark Messiah of Might and Magic, poinformował iż gra ukażę się w Polsce, w podwójnej wersji językowej. Gracz będzie mógł dokonać wyboru pomiędzy profesjonalną polską wersją kinową (oryginalna ścieżka dźwiękowa i polskie napisy), a oryginalną wersją angielską. Jak sami mówią, decyzja ta wynika z sugestii graczy, którzy otrzymają w ten sposób przywilej wyboru wersji językowej gry.

Inne

Extra klasyka - nowe tytuły

Dodał: Tokar, poniedziałek, 21 sierpnia 2006 · Komentarzy: 0

Oficjalne oświadczenie firmy CD-Projekt:

"Na otarcie łez po przemijających wakacjach informujemy, że już 31 sierpnia do serii eXtra Klasyka neXt trafi siedem nowych tytułów:

  • Neverwinter Nights
  • Świątynia Pierwotnego Zła
  • Alone in the Dark: Koszmar Powraca
  • Worms Forts: Oblężenie
  • Heroes of Might and Magic IV: Złota Edycja
  • Soldiers: Ludzie Honoru
  • ToCA Race Driver 2

Jednocześnie informujemy, iż zapowiadane premiery gier Enter The Matrix, RollerCoaster Tycoon 2 Złota Edycja oraz The Elder Scrolls III: Morrowind Złota Edycja zostały opóźnione z przyczyn niezależnych od wydawcy. Za tę zmianę bardzo przepraszamy. Wszystkie gry zostaną wydane w polskiej wersji językowej, w niezmiennie niskiej cenie - jedynie 19,99 PLN. Więcej informacji o grach z serii eXtra Klasyka neXt znajdziesz na stronie extraklasyka.gram.pl."

Gothic 3

Screeny Gothic 3

Dodał: Strażnik, poniedziałek, 21 sierpnia 2006 · Komentarzy: 1

Nasza galeria powiększyła się o 11 screenshotów z gry Gothic 3. Dwa z nich prezentuję poniżej.

Gothic 3Gothic 3
Gothic 3

Gothic III - nowe wieści

Dodał: Tokar, poniedziałek, 21 sierpnia 2006 · Komentarzy: 1

Niemiecki magazyn PC Action, w swym najnowszym wydaniu (10/06), opublikuję mega zapowiedź Gothica III. Pismo pojawi się w niemieckich kioskach dopiero 23 sierpnia (m.in. pełna wersja Nocy Kruka), jednakże prenumeratorzy otrzymali już swój egzemplarz, co oznacza, że w sieci pojawił się mały wyciek informacji jakie znajdują się w owej zapowiedzi.

Przede wszystkim znamy już oficjalne wymagania sprzętowe. Aby nacieszyć się pełnymi możliwościami graficznymi, które prezentuję Gothic III, potrzebna jest maszyna z procesorem 3 GHz, 1024 MB pamięci RAM oraz kartą graficzną na poziomie Geforce'a 6800 lub lepszą. Absolutnym minimum jest zaś sprzęt z procesorem 2 GHz, 512 MB RAMu oraz kartą graficzną z 128 MB pamięci.

Wczytywanie...