Kolejna zapowiedź Underdark

1 minuta czytania

underdark

Dziś pojawiła się kolejna, już piąta część zapowiedzi podręcznika do najnowszej edycji systemu Dungeons&Dragons o nazwie Underdark, który prezentować ma niebezpieczny świat pod powierzchnią.

Przeczytamy w nim o Feydark, które nazywane jest echem Podmroku – ale tym mniejszym i jaśniejszym echem. Zbudowane z licznych kawern, które porastają setki fosforyzujących grzybów. Mieszkają tutaj stworzenia, rządzone przez nieco dziwnych lub wręcz szalonych monarchów. Feydark ma także swoje własne morze.

Zapowiedź prezentuje spis treści czwartego rozdziału podręcznika oraz dwa królestwa: Drochdan – Królestwo Gnomów oraz Burrow pod Crystal Mountain. Pierwsze przypomina sanktuarium, otoczone przez korytarze nazywane Pułapką. Bez dobrej znajomości podziemnych przejść łatwo się zgubić, dzięki czemu system ten stanowi zabezpieczenie przed atakami z zewnątrz. Co ciekawe, gnomy nie zbudowały Drochdanu – zdobyły go za pomocą sztuczki od ludzi, których nazwali Głupcami. Tutejsi mieszkańcy padli jednak ofiarą klątwy. Drugie królestwo jest znacznie bardziej zaawansowane w stosunku do Drochdanu. To miejsce poza czasem, którego kopalnie wydobywają wiele kamieni szlachetnych.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...