Mag - Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela #2

Mag
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału The Magician. The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel
  • Data wydania 17 października 2008
  • Data wydania oryginału 24 czerwca 2008
  • ISBN 978-83-10-11645-1
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Ocena użytkowników
9.94 Średnia z 8 ocen
Twoja ocena

Z PROCHU POWSTAŁEŚ, W PROCH SIĘ OBRÓCISZ…

Kalifornia:

Gdy Księga Maga Abrahama znajdzie się w rękach doktora Johna Dee i Mrocznego Klanu, nastąpi koniec ludzkiej cywilizacji. Ten najpotężniejszy z magicznych grymuarów zawiera sekret wiecznego życia. Dee dzielą od tajemnicy zaledwie dwie ostatnie stronice wydarte przez Josha – jeśli uda mu się je zdobyć, niepodzielną władzę nad światem obejmą Mroczni Starsi.

Paryż:

Po ucieczce z Ojai, Nicholas, Josh, Sophie i Scatty znaleźli się w Paryżu, rodzinnym mieście Flamela. Jednak i tutaj czyhają na nich wrogowie – w tym potężny Niccolò Machiavelli pracujący dla doktora Dee – a upływający czas działa na niekorzyść Alchemika i jego żony. Każdego dnia bowiem bez tajemnej mikstury, na którą receptę dawała Księga, starzeją się o rok.

Nicholas jest już pewien, że Sophie i Josh to bliźnięta z Przepowiedni, dlatego chce, by dziewczyna poznała tajniki magii kolejnego żywiołu.

Ognia.

Jest tylko jeden człowiek na świecie, który może im pomóc – dawny uczeń Flamela, hrabia Saint-Germain, mag, alchemik, a obecnie gwiazdor rocka.

Josh i Sophie Newmanowie są jedyną nadzieją na ocalenie świata – o ile wcześniej nie zwrócą sił przeciw sobie…

Drugi tom bestsellerowej serii fantasy "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Zakończenie "Alchemika", napisanego przez niezbyt znanego polskiemu czytelnikowi Michaela Scotta, nie pozostawiało wątpliwości co do tego, że w niedalekiej przyszłości ponownie przyjdzie nam spotkać się z Sophie i Joshem. Ta chwila właśnie nadeszła. Sięgając po kontynuację, także i tym razem wydaną nakładem Naszej Księgarni, otrzymamy jeszcze więcej akcji, oryginalnych bohaterów i wciągającej fabuły, czyli krótko mówiąc wszystkiego, co najlepsze w tego typu powieściach. Zrażać może dość wysoka... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Alchemik
    #1 Alchemik
Wczytywanie...