Alchemik - Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela #1

Alchemik
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału The Alchemyst. The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel
  • Data wydania 24 października 2008
  • Data wydania oryginału 20 maja 2007
  • ISBN 978-83-10-11416-7
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Ocena użytkowników
8.6 Średnia z 10 ocen
Twoja ocena

JEGO SEKRET MOŻE SPOWODOWAĆ ZAGŁADĘ ŚWIATA

PRAWDA:

Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnicę wiecznego życia.

Według kronik zmarł w 1418.

Lecz jego grób jest pusty.

LEGENDA:

Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w Księdze Maga Abrahama której chroni. To najpotężniejszy grymuar – magiczna księga – jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata.

Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie zrobi się za późno. Zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newmanowie są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec.

Bywa, że legendy okazują się prawdą.

A Sophie i Josh Newmanowie wkroczą w sam środek największej legendy wszech czasów.

W zadziwiającej podróży przez Amerykę bohaterowie odkrywają na nowo kraj, gdzie starożytna magia egzystuje w realiach XXI wieku. Ścigani przez nieśmiertelnych prześladowców i mityczne stwory, Sophie i Josh są jedyną nadzieją ludzkości.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Co byście zrobili, gdyby w ciągu zaledwie kilku minut wasz uporządkowany świat i wszystko, co wpajano wam od dziecka, rozpadło się na kawałki? Gdyby nagle ożyły wszystkie potworności z usłyszanych przed snem bajek, a magia okazała się czymś równie realnym, jak powietrze? Jak byście postąpili, gdyby wbrew waszej woli porwała was wielka przygoda, w której stawką jest nie tylko wasze życie, ale i los całego świata? A wszystko to za sprawą pewnej małej, niepozornej księgi, przypominającej bardziej... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Mag
    #2 Mag
Wczytywanie...