Komiksy
cyann: korytarze międzyczasu. łagodne świty aldaranna

Istnieją autorzy na tyle rozpoznawalni, że ich dziełom nie potrzeba właściwie już żadnych rekomendacji. Jednym z nich z pewnością jest Francois Bourgeon.

Cyann wciąż podróżuje na statku z wesołym kucharzem oraz jego zwierzątkiem. Bohaterka postanawia odwiedzić rodzinną planetę, aby odnaleźć siostrę o imieniu Azurea. To jednak tylko jedna z niezwykłych podróży, jakie odbędzie protagonistka w albumie kończącym ten świetny cykl.

Początek opowieści zawartej w trzecim wydaniu zbiorczym z powodzeniem można określić jako leniwy. Pokaźna ilość dialogów z rozbudowanymi kwestiami w dużym stopniu spowalniają powrót do świata "Cyann", lecz jest to jedynie bolączka kilkunastu stron otwierających album. Po ich przebrnięciu natężenie rozmów co prawda spada tylko minimalnie, ale są one dużo istotniejsze dla rozwoju fabuły i – co szczególnie ważne – angażują także na poziomie emocjonalnym.

Komiksy

Zapowiedź komiksu Empress

Dodał: , · Komentarzy: 0

Drugą ze styczniowych premier Muchy Comics będzie Empress. Tak samo jak "Descender: Błaszane Gwiazdy", komiks ukaże się 24 stycznia. Poniżej znajdziecie jego opis, a w rozszerzeniu newsa więcej informacji oraz przykładowe plansze.

Empress

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Empress #1-7.

Oto trzymająca w napięciu opera kosmiczna o przygodzie rozgrywającej się w międzygalaktycznej przestrzeni. Królowa Emporia i jej dzieci walczą o życie, uciekając przed bezwzględnym dyktatorem, połączonym z nimi więzami krwi.

Komiksy
gdy zapłaczą cykady – księga uświadomienia cz. 1

Cztery pierwsze odsłony "Gdy zapłaczą cykady" były tomami pytań. "Księga uświadomienia cz. 1" jest zaś pierwszą z tomów odpowiedzi – mimo to jasnych odpowiedzi jeszcze nie dostajemy.

Scenarzysta nakreśla sytuację z perspektywy postaci, która do tej pory była w cieniu innych, odgrywających ważniejsze role bohaterów. Mowa o Shion, siostrze bliźniaczce Mion. Żeby przedstawić jej punkt widzenia na wydarzenia w Hinamizawie, akcja rozpoczyna się w 57. roku ery Shouwa, gdy nie doszło jeszcze do zaginięcia Satoshiego.

Podczas lektury zyskujemy nowe informacje odnośnie tego, co się zdarzyło w "Księdze dryfującej bawełny" oraz przed nią. Przede wszystkim dowiadujemy się, kim jest Shion – jaki ma charakter i jak wyglądała jej przeszłość, skoro pochodzi z rodu Sonozakich, rządzących tutejszą społecznością. Historia nie jest wcale przewidywalna, choćby z tego względu, że bohaterka zaskakuje osobowością i zachowaniem. Wydawałoby się, że mniej więcej ją już znamy – tymczasem tkwiliśmy w błędzie. Dziewczyna ma wiele do odkrycia, a do tego nie pozostaje obojętna na makabryczne śmierci i tajemnicze zniknięcia, które przypisuje się klątwie Czcigodnego Oyashiro.

Modyfikowany węgiel
Modyfikowany węgiel

Richard Morgan jest brytyjskim pisarzem, który ma na swoim koncie kilka udanych książek, komiksów, a także scenariuszy do gier (choćby "Crysis 2"). Jego debiutancka powieść, "Modyfikowany węgiel", zyskała dobre oceny, do tego wkrótce ukaże się serial na jej podstawie (premiera na platformie Netflix już 2 lutego).

XXVI wiek. Ludzkość rozprzestrzenia się po galaktyce, ale dawne wierzenia i uprzedzenia nie wygasły. Kolonie często są gniazdami syndykatów, a atmosferę podgrzewają wybuchające z najróżniejszych powodów wojny. Protektorat Narodów Zjednoczonych nie daje sobie jednak w kaszę dmuchać i rządzi żelazną ręką. Korzysta ze wszystkich dostępnych metod, ale jego szczególnym atutem jest legendarny Korpus Emisariuszy.

Dzięki postępowi technologicznemu ludzie spełnili swoje marzenie – oszukali śmierć. W stosach korowych każdy może zapisać swoją osobowość, którą następnie można wysłać w dowolne miejsce i przenieść do nowego ciała. Istnieje tylko jeden warunek: trzeba mieć na to pieniądze. Główny bohater, Takeshi Kovacs, to były Emisariusz. Służba zapewniła mu ogromne umiejętności i bolesne wspomnienia. Kiedy po kolejnej śmierci zostaje przeniesiony na Ziemię w celu zbadania zagadkowego morderstwa, nie zdaje sobie sprawy, w co został wrobiony. Wkrótce przyjdzie mu zagrać w grze o ogromną stawkę, w której śmierć będzie bardzo prawdopodobną i wcale nie najgorszą możliwością.

Komiksy
amazing spider-man: preludium do spiderversum

Po "Superior Spider-Manie" przyszedł czas na "Amazing Spider-Mana", który również jest wydawany w ramach "Marvel Now!". Po dobrym pierwszym tomie nowej serii apetyt na kontynuację znacznie wzrósł. Czy warto się z nią zapoznać?

Wystarczy spojrzeć na blurb i już wiadomo, że przygody Petera Parkera będą o wiele bardziej poplątane niż poprzednio. Otóż Otto Octavius wylądował w 2099 roku jako Superior Spider-Man. Co więcej, stara się poznać tajemnicę śmierci Pająków ze światów alternatywnych. Gdy dochodzi do starcia ze sprawcą całego zamieszania, Octavius zdaje sobie sprawę, iż nie pokona go w pojedynkę.

Drugi tom "Amazing Spider-Mana" zawiera materiały z "The Superior Spider-Man #32-33", "The Amazing Spider-Man #7-8" oraz "Free Comic Book Day 2014 (Guardians of the Galaxy) #1". Za całość odpowiada duet złożony z Dana Slotta i Christosa Gage'a. Panowie stworzyli niezwykle dynamiczną opowieść, w której pojawiają się liczni odpowiednicy i odpowiedniczki dobrze nam znanego "Spider-Mana z sąsiedztwa". Akcja ma szybkie tempo, a postacie są ranione, próbują ujść z życiem, ale też często giną.

Komiksy

Tim Sale dzięki licznym pracom z Batmanem w roli głównej i rozpoznawalnemu stylowi urósł do miana jednego z najbardziej popularnych ilustratorów przygód Gacka. Nie dziwi więc fakt, iż postanowiono opublikować album z kilkoma jego historiami o Mrocznym Rycerzu.

Legendy Mrocznego Rycerza

Skąd decyzja o publikacji prac akurat Tima Sale'a? Przez lata pracy stworzył on rysunki do wielu uznanych pozycji traktujących nie tylko o Batmanie. Na koncie poza "Batman: Długie Halloween" czy "Batman: Mroczne zwycięstwo" brał bowiem udział przy tworzeniu tzw. kolorowej serii, w skład której wchodzą dojrzałe i charakterystyczne pod względem graficznym historie o Spider-Manie, Kapitanie Ameryce, Daredevilu i Hulku. "Legendy Mrocznego Rycerza" zawierają wcześniejsze, mniej znane opowieści Tima Sale'a, opublikowane pierwotnie w "Legends of the Dark Knight #32-34", "Batman Black and White, volume 2", "Solo #1", "Shadow of the Bat #7-9" oraz "Showcase '94 #3-4".

Książki fantastyczne

Ilustrowany Hobbit w lutym

Dodał: , · Komentarzy: 2
Hobbit

12 lutego ukaże się wznowienie "Hobbita" w tłumaczeniu Pauliny Braiter i z ilustracjami Alana Lee. Książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do "Władcy Pierścieni".

Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem.

Wydanie ilustrowane z genialnymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców kinowego przeboju

"Oszałamiająca opowieść o wielkiej przygodzie, wypełniona napięciem i zaprawiona subtelnym humorem, któremu nie sposób się oprzeć. . .”.

„New York Times Book Review”

Komiksy
Chew: Babeczki nie z tej ziemi

Z poprzednich tomów "Chewa" czytelnicy mogli dowiedzieć się, jakimi zdolnościami dysponuje cybopata i w jak różnorodny sposób pomagają mu one w pracy detektywa. Teraz przyszła pora na... cybowidzącą.

Oczywiście większość postaci, które można określić przedrostkiem "cybo", pochodzi z najbliższej rodziny Tony'ego Chu. Tak też jest i w przypadku cybowidzącej Toni, bliźniaczki głównego bohatera serii. Nie uzyskuje ona mentalnych wrażeń z tego, co zjada, lecz widzi przyszłość skosztowanych obiektów. Podczas gdy Tony walczy o życie na OIOM-ie, John Layman poświęca większość albumu właśnie jego siostrze. Oraz kogutowi Poyo.

W recenzji wcześniejszego tomu pisałem o tym, jak często (i z jak dobrym skutkiem) John Layman potrafi oddalić się od najważniejszych kwestii przewijających się w całej serii, czyli tajemniczego wampira, śledztwa Savoya oraz wszystkiego, co związane jest z ptasią prohibicją. W szóstym albumie scenarzysta potwierdza tę sprawność, ale równocześnie dokłada cegiełki do historii m.in. wampira.

Główną aktorką szóstej odsłony jest jednak Toni, sympatyczna, pozytywnie nastawiona do świata siostra Tony'ego. Nie sposób jej nie polubić, nie tylko ze względu na pogodne usposobienie, lecz także spryt i grację, z jakimi korzysta z niezwykłego talentu.

Wczytywanie...