Książki fantastyczne

Śmierć w pigułce na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Miło mi poinformować, że dzięki Tamcowi. na łamach GameExe można od dziś znaleźć jeszcze świeżutką recenzję przedostatniej części cyklu Wielka wojna diabłów pióra Kennetha B. Andersena.

smierc w pigułce

Duńczyk przedstawia dalsze losy Filipa Engella, czyli głównego bohatera także dwóch poprzednich części serii. Tym razem Filipa spotyka śmierć. Niby nic wielkiego, ale problem pojawia się wtedy, gdy go tam nie wzywał ani Lucyfer, ani też Mortimer. Dlaczego młodzieniec zdecydował się na taki krok?

Tego dowiecie się z książki, ale wpierw zapoznajcie się z naszą recenzją, by przekonać się, czy warto sięgnąć po tę pozycję.

Książki fantastyczne

Fragment Dragon Age: Rozłam po polsku!

Dodał: , · Komentarzy: 2
drago age ii, rozłam, assunder, da2, david geyder, fragmenty, tłumaczenie, książki fantasy

Nasi przyjaciele z Przystani Szarego Strażnika, przygotowali nie lada gratkę dla fanów książek osadzonych w świecie DA. Jak pewnie wiecie, nowa powieść jednego z twórców Dragon Age – Davida Geydera pt. "Rozłam", pojawi się w Polsce dopiero w marcu 2012 roku. Na 'zachodzie' jednak miała już swoją premierę, przez co jej wybrane fragmenty w języku angielskim, są powszechnie dostępne w sieci. Redaktorzy przystani, postanowili zrobić nam poświąteczny prezent i przetłumaczyli drugi fragment książki na język polski! Wszyscy więc możemy się przekonać, czy warto czekać na premierę i chociaż na chwilę zagłębić się w wydarzenia, które mają miejsce po DA2.

Tłumaczenie znajdziecie tutaj.

Książki fantastyczne

Assassin's Creed: Bractwo – Recenzja na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Producenci gier zawsze szukają sposobu, by dodatkowo zarobić na swoich produktach. Nie inaczej jest z Assassin's Creed, który doczekał się już serialu oraz drugiej książki – Bractwo. Najnowsze przygody Ezio wzięła pod lupę Ati, by stwierdzić czy są warte grzechu (kto jak kto, ale ona na grzeszeniu się zna :)). Co z tego wynikło? Tego oczywiście dowiecie się z recenzji oraz mojej poobijanej twarzy, jeśli ten żarcik nie okazał się śmieszny... Tymczasem, dziękujemy wydawnictwu Insignis za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego i życzymy miłej lektury.

bractwo, assassin's creed: bractwo, assassin's creed, assassin's creed: renesans, ezio, olivier bowden, monteriggioni, borgia, rodrigo borgia, auditore, mario, cesare, brotherhood, desmond, animus, leonardo da vinci, przemysław bieliński
Książki fantastyczne

Nigdy nie ufam produktom, które zdobywają jakieś nagrody. Zawsze mam wrażenie, że kryje się za nimi jakieś podstępne drugie dno. Odsuwając jednak na bok moją paranoje, trzeba szczerze powiedzieć, że wszystko zależy od jurorów, a tutaj nie ma reguły – gust to gust, każdy ma inny. Z opinią jury "Nowej Fantastyki" postanowił zmierzyć się Pandemon w swojej recenzji powieści Andrzeja Tuchorskiego pt. "Rezydent wieży", która zwyciężyła w konkursie literackim tego czasopisma. Miłego czytania!

baldur's gate, icewind dale, nowa fantastyka, andrzej tuchorski, rezydent wieży, rezydent wieży. księga i, klavres, sobrinus, verena

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki.

Książki fantastyczne

W gąszczu informacji prosto z branżowych kuluarów i zawirowań jubileuszowo-świątecznych, umknęło mi parę nowinek związanych z książkami opartymi na uniwersach zrodzonych w umysłach pracowników BioWare. Jasne, jak szepcze mi do uszu praktyka, zapewne nie będzie to proza najwyższych lotów i trudno oczekiwać głębszej uczty literackiej, jednakowoż w każdej z tych pozycji czuć zawsze pewną nutkę klimatu gier. Poza tym, jakby nie patrzeć, jest to jedna z ambitniejszych form rozwijających nasze ulubione światy, więc nie ma co kręcić nosem.

dragon age: rozłam

O „Dragon Age: Rozłam”, co nieco zdążyłem już napisać, lecz dla przypomnienia – jest to tytuł przybliżający wydarzenia, które doprowadziły do zburzenia odwiecznej równowagi panującej w całym Thedas. Co spowodowało, że Templariusze i Kręgi Magiczne wyrwały się z ciasnej smyczy Zakonu Andrasty? Otrzymamy odpowiedź na te pytanie, czytając najnowszą powieść Davida Gaidera. Wszystko zostanie skąpane w szlachetnych klimatach krainy Orlais, a na dodatek obiecano, że na kartach książki spotkamy kilku starych znajomych (m.in. Wynne i Shale).

Książka zadebiutuje w księgarniach 8 marca, natomiast już dziś, dzięki naszym kolegom z Przystani Szarego Strażnika, możecie przeczytać słodziutki fragment „Rozłamu” – „Jestem duchem Iglicy”. Smacznego.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

prószyński i s-ka, królewska krew. wieża elfów, michael j. sullivan, chris columbus, jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie, dallas ’63, stephen king

Ostatnie dni to same dobre wieści dla fantastycznych pozycji ukazujących się nakładem naszego wydawnictwa!

Najpierw "Library Journal" opublikował listę najlepszych pozycji science fiction i fantasy minionego roku, wyróżniając między innymi dwupak powieściowy "Królewska krew. Wieża elfów" Michaela J. Sullivana.

Kilka dni temu studio należące do Chrisa Columbusa ("Kelvin sam w domu", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic") ogłosiło, że zekranizuje powieść "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie" Charlesa Yu. Na stołku reżysera zasiądzie Brendan Bellomo.

Również "The New York Times" pokusił się o ranking najlepszych powieści kończącego się roku. Wśród dziesięciu pozycji znalazło się "Dallas ’63" Stephena Kinga.

Cieszymy się z tego, że redaktorzy docenili wydane przez nas książki. Czekamy także niecierpliwie na film – obraz na podstawie tan niezwykłej powieści na pewno będzie wydarzeniem.

Książki fantastyczne

Zapowiedzi Jaguara na 2012

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wydawnictwo Jaguar, za pośrednictwem swojej strony internetowej, opublikowało zapowiedzi swoich książek, których premiera odbędzie się już w przyszłym roku.

zwiadowcy, sesarz nihon-jaofiara

Miłośnicy fantastyki znajdą dla siebie całkiem sporo. Zacząć należy od już dziesiątego tomu bardzo dobrze ocenianej i popularnej także w Polsce serii Zwiadowcy. Najnowszy tom, noszący nazwę Cesarz Nihon-Ja, kontynuuje wcześniej rozpoczętą historię. Wygląda na to, że Horace przepadł na dobre i nie daje znaku życia od momentu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja. Evalyn, Will i Allys zaczynają się poważnie martwić o losy przyjaciela. W końcu postanawiają opuścić bezpieczne Araluen, by dowiedzieć się, co też spotkało Horacego. Ze zdumieniem odkrywają, że zaangażował się on w politykę Cesarstwa. W dalekim kraju wspomaga obalonego przez Senjiego Secta cesarza.

Za wspomnianą książkę przyjdzie nam zapłacić 39,90 PLN.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Konkurs na profilu „Universum Metro 2033”! Do wygrania trzy egzemplarze powieści Szymuna Wroczka „Piter” z autografami Dmitrija Glukhovksky’ego – pomysłodawcy cyklu książek opowiadających o życiu po katastrofie nuklearnej, opowiadających o świecie znanym z bestsellerowego „Metra 2033”. Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie, polegającej na stworzeniu notki promującej najnowszą książkę z postapokalipsą w tle. „Piter” z autografem trafi do trzech autorów najlepszych notek – rozwiązanie konkursu już w czwartek 1 grudnia! Szczegóły na: facebook.com/metro2033pl.

piter, metro 2033
Książki fantastyczne

Na łamach Strange Horizons ukazał się wywiad ze znanym także nad Wisłą autorem książek Siergiejem Łukjanienką.

Rosyjski pisarz trafił do panteonu gwiazd dzięki serii Straż Nocna (ros. Ночной дозор). Po tym, jak książka została przełożona na angielski przez Andrew Bromfielda i zaadaptowana na potrzeby filmu przez Timura Bekambetova, doczekała się nie tylko dwóch gier, ale także uznania na zachodnim rynku.

Wywiad przeprowadził Nicolas Seeley, zaś poniżej znajdziecie jego tłumaczenie.

siergiej łukanienka

Siergiej Łukjanienka: Po pierwsze, chciałbym podziękować za pytania. Możliwość rozmowy z amerykańskimi czytelnikami jest dla mnie bardzo interesująca i mam nadzieję, że będzie nie mniej interesująca także dla nich.

Nicolas Seeley: Chciałbym się dowiedzieć czegoś o Twoim dorastaniu: za jakimi przedmiotami przepadałeś w szkole? Jaki kierunek studiowałeś? Byłeś typem mięśniaka czy raczej intelektualisty? A może romantykiem? Już wtedy czytałeś science fiction i fantasy?

SŁ: Uczęszczałem do szkoły w Kazachstanie (wówczas była to część Związku Radzieckiego) w małym mieście na południu o nazwie Djambul. Tak jak większość moich rówieśników, uwielbiałem zajęcia z literatury (zacząłem czytać jak miałem lat 5) oraz chemii. Nie byłem mięśniakiem, a raczej intelektualistą i romantykiem. Science fiction i fantasy zawsze było dla mnie ulubionym gatunkiem, ale czytałem naprawdę dużo i przypadkowo, więc były to także rosyjskie klasyki, książki przygodowe, poezja czy wspomnienia.

NS: Co skłoniło cię do pracy nad tą gałęzią literatury?

SŁ: To zaczęło się jeszcze w młodości. Science fiction rysowało mi się w wyobraźni jako jakaś tajemnica, możliwość zadania sobie pytania: "co jeśli...". Potem można było rozważać różne hipotezy odpowiedzi. Co jeśli magowie żyją wśród nas? (Jak w Straży Nocnej). Co, jeśli dziś wymyślimy hipernapęd i będziemy w stanie podróżować do gwiazd? (Jak w The Stars Are Cold Toys). Co by się stało, gdyby Ziemię odwiedzili obcy – z tych "dobrych" obcych – którzy wybudują na planecie setki Gwiezdnych Wrót pozwalających podróżować gdzie tylko nam się zamarzy? (Niczym w Specter). Science fiction, która skupia się na akcji i rozrywce jest bardzo dobra, ale jeśli zawiera jakiś świeży i niespodziewany pomysł, tajemnicę, dzięki czemu świat postrzegamy zupełnie inaczej – wtedy staje się wspaniała!

Wczytywanie...