Komiksy

Wojna domowa – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Wojna domowa

"Wojna domowa" to jeden z najpopularniejszych komiksów Marvela. Jego zamysł jest dość prosty – skłóćmy ze sobą superbohaterów. Niech stworzą dwa przeciwstawne obozy, które będą toczyły zażartą walkę, a na ich czele postawmy honorowego, uosabiającego amerykańskie ideały Kapitana Amerykę oraz miliardera i geniusza, czyli Iron Mana. Udało się to na tyle, że rysunkowa historia została zekranizowana (oczywiście z pewnymi zmianami w scenariuszu). Film nieszczególnie mnie zachwycił, ale komiksowy pierwowzór to już rozrywka na wysokim poziomie.

Mark Millar szybko przechodzi do najciekawszych wydarzeń. Pierwsze strony pokazują bezpośrednią przyczynę rosnącej niechęci do samowolnych działań bohaterów, którzy mogą dokonywać wiele dobrego, jednak stanowią także zagrożenie dla niewinnych cywili. Pojawia się więc pomysł, żeby rejestrować ludzi obdarzonych nadludzkimi zdolnościami. Ich tajna tożsamość zostanie tym samym ujawniona, bliscy mogą zostać wystawieni na niebezpieczeństwo, a prywatne życie nieodwołalnie ulegnie zmianie. Po stronie nowej ustawy staje Iron Man, natomiast przeciw niej występuje Kapitan Ameryka. Kolejne postacie opowiadają się za jednym bądź drugim, biorąc udział w tytułowej wojnie.

Turniej w Gorlanie

Turniej w Gorlanie – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
turniej w gorlanie

„Zwiadowcy. Wczesne lata: Turniej w Gorlanie” to kolejna książka autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana – znanego właśnie dzięki przygodom zwiadowców oraz serii Drużyna. Jest to pierwszy prequel stworzony do tej serii i trzeba przyznać, że jest naprawdę dobry.

Nad Królestwem Araluenu wiszą ciemne chmury. Targają nim niepokoje wywoływane przez Morgaratha – potężnego barona lenna Gorlan, marzącego o zdobyciu pełni władzy. Znakomicie manipulując ludźmi zdołał uwięzić zarówno króla Oswalda, jak i księcia Duncana. Teraz powoli szykuje się do zagarnięcia korony. Oprzeć mu się mogą tylko prawdziwi zwiadowcy pod wodzą Halta i Crowleya. Ich zadanie jest jasne – wspomóc rodzinę królewską i zdyskredytować mrocznego możnowładcę. Idealną okazją do tego będzie organizowany przez niego turniej na zamku Gorlan. Czy zdołają ocalić królestwo?

Komiksy

Saga #1 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
saga,tom pierwszy

"Saga" to komiksowa seria przyrównywana do "Gwiezdnych wojen" i "Gry o tron", czyli tytułów powszechnie znanych oraz lubianych przez fanów popkultury. Tym samym każdy nowy czytelnik, który sięgnie po cykl Briana K. Vaughana i Fiony Staples, będzie od pierwszej strony wypatrywał powodów do zachwytu. Na szczęście nie powinien się rozczarować – komiks spełnia oczekiwania, a do tego jest na tyle oryginalny, że konfrontowanie go z popularnymi markami wydaje się niepotrzebne.

Akcja kręci się wokół świeżo upieczonych rodziców, którzy na wzór Romea i Julii nie powinni ze sobą być, ponieważ pochodzą z dwóch zwaśnionych ras, toczących ze sobą wojnę w całej galaktyce. Zakochani muszą uciekać ze swoim dzieckiem, podczas gdy ich pobratymcy rozpoczynają poszukiwania. Parę ścigają między innymi wolni strzelcy z celem likwidacji dwójki bohaterów.

Komiksy
niesłychane losy ivana kotowicza

Wydane w styczniu 2015 roku "Niesłychane losy Ivana Kotowicza" to ciekawy projekt – ufundowany dzięki akcji na wspieram.to. Twórcy komiksu uzyskali odpowiednią kwotę, żeby stworzyć niniejszy tytuł, choć i tak za jego ukazanie odpowiada również wydawnictwo – Kultura Gniewu. Bez niego ten tytuł nie wyglądałby tak profesjonalnie. Wiadomo, że doświadczona firma, posiadająca już pewną renomę, lepiej się zajmie tą kwestią. Czy jednak zawartość także prezentuje się dobrze, zapewniając przyjemną rozrywkę?

Bohaterem historii jest kot, którego widzimy w chwili, gdy właśnie ma udać się w celu dokonania zemsty... Nie dowiadujemy się już, o co chodzi, ponieważ po tej scenie śledzimy przeszłość postaci – to, jak z niedoświadczonej osoby, pragnącej wyruszyć poza rodzinne miejsce i poznać świat, staje się... Właściwie też nie wiadomo. W każdym razie pewne zawirowania sprawiły, że Ivan Kotowicz planuje pomstę oraz już nie jest przestraszonym, słabym pionkiem. Część z nich przedstawia pierwszy tom serii.

Warcraft. Oficjalna powieść filmu

Informacja prasowa

insignis,warcraft,narodziny hordy

Znakomita wiadomość zarówno dla fanów Warcrafta, jak i wszystkich, którzy pragną zacząć przygodę z fantastycznymi światami wykreowanymi przez firmę Blizzard Entertainment! 15 lutego nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się powieść Christie Golden „World of Warcraft. Narodziny Hordy”.

Powieść rozgrywa się w czasach pokoju, jaki panował między orkami, a ludem draenei przewodzonym przez proroka Velena, oraz o tragicznym w skutkach konflikcie, który ów pokój zakończył. To wciągająca opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii uznanych na całym świecie gier komputerowych.

„Narodziny Hordy” to początek kolekcjonerskiej serii Blizzard Legends – serii, w ramach której ukażą się wznowienia najlepszych książek z uniwersum Blizzarda w nowej szacie graficznej. Oto najlepsze klasyki specjalnie dla fanów niesamowitych przygód.

Stacja Jedenaście

Informacja prasowa

dworzec śródmieście,bartek biedrzycki,fabryka słów

Napisana z wielkim rozmachem kulminacja przygód rudobrodego stalkera Borki z Kryształowego Pałacu, pokazująca życie Warszawy poza systemem stołecznego metra od chwili Zagłady, aż po czasy najnowsze. Klucz do zrozumienia wydarzeń trylogii warszawskiej, odkrywający wszystkie tajemnice i misterną siatkę powiązań między pozornie nieznajomymi bohaterami.

Warszawa po Zagładzie. Ludzie żyją na podziemnych dworcach, w piwnicach, w zapomnianych przejściach. Śmieją się i płaczą, kochają i nienawidzą, czekają, nie wiedząc na co, szukają rzadko wiedząc czego. Żyją i umierają. Ale czasem, kiedy śmierć jest zbyt gwałtowna, krucha równowaga i prowizoryczna umowa społeczna zostają naruszone.

Czy po wojnie atomowej nie ma już dobrych ludzi? Czy każdy człowiek, nawet ten z pozoru najlepszy, ma w sobie utajonego zbrodniarza, który za godziwą zapłatę zrobi wszystko? Ile warte jest w takim świecie życie – brata, męża, syna...

Komiksy
bękarty z południa,był to facet co się zowie

Jason Aaron zdążył wyrobić sobie markę w świecie komiksu. W Polsce jest znany przede wszystkim z dwóch serii – "Skalpu" i "Bękartów z Południa". Drugi z wymienionych cyklów wydaje się najbliższy autorowi, ponieważ – jak wspomina we wstępie – w nim na dobre oddał atmosferę Południa, z którego sam pochodzi. Pierwszy tom zatytułowany "Był to facet, co się zowie" stanowi udany początek historii, mającej potencjał, by rozwinąć się w interesującym kierunku.

Do hrabstwa Craw w Alabamie przyjeżdża Earl Tubb. Tu się wychował, w tym miejscu też o sprawiedliwość walczył jego ojciec. Bohater przybywa jednak tylko na chwilę, żeby załatwić parę spraw. Ostatecznie zmienia zdanie i postanawia zmierzyć się z rządzącym tutejszą społecznością trenerem futbolu.

Kryształowy relikt

Kryształowy relikt – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
kryształowy relikt

„Kryształowy relikt” jest pierwszą częścią Trylogii Doliny Lodowego Wichru autorstwa R. A. Salvatore – pisarza znanego ze swojego wkładu w tworzenie świata Zapomnianych Krain. Należy do najpopularniejszych twórców fantasy i gier fabularnych, a ta książka jest dobrym przykładem potwierdzającym jego reputację.

Dolina Lodowego Wichru jest jednym z najbardziej niegościnnych rejonów Faerunu. Choć warunki są tam srogie, a fauna nieprzyjazna, nie powstrzymuje to ludzi przed wyruszeniem w te strony. Każdy ma nadzieję na bogactwo tamtejszych jezior i akceptację w społeczności wyrzutków oraz łotrów. Mieszkańcy Dziesięciu Miast, mimo różnych utarczek, stanowią liczącą się siłę i dają sobie radę z różnymi napaściami. Kiedy jednak objawia się ogromne niebezpieczeństwo, wzywani są bohaterowie. Tym razem Dekapolis zagraża tajemniczy czarnoksiężnik, dysponujący potężnym mistycznym artefaktem – przedmiotem stworzonym u zarania dziejów, będącym obiektem pożądania wielu istot – i jego ogromna armia potworów wszelkiej maści. Przeszkodzić mu mogą tylko najlepsi: Drizzt Do’Urden – drow pogranicznik, Bruenor Battlehammer – władca krasnoludów mieszkających w Dolinie, Wulfgar – wojownik z barbarzyńskich szczepów z ogromnym potencjałem i Regis – halfling z południa o zręcznych palcach i wyjątkowych zdolnościach przekonywania.

Komiksy

W 2016 wydawnictwa postarały się o napływ bardzo interesujących komiksów, które w mniejszym lub większym stopniu nas zachwyciły. W niniejszym artykule skupimy się na tych drugich. Marcin Martyniuk i Krzysztof Lewandowski przedstawili najlepsze tytuły ubiegłego roku. Nie czytaliście ich? Może czas to zmienić? Miłej lektury!

komiksy
Potomkowie

Potomkowie – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0
potomkowie

Kwestia utraty pamięci to raczej zgrany motyw w masowej kulturze. Wałkowany był tylokrotnie, że trudno zaskoczyć odbiorcę czymkolwiek nowym. Sprawiają to również doskonałe produkcje, którymi mogliśmy się zachwycać przez ostatnie lata – "Planescape: Torment", "Gothic" czy książki oraz filmy o Jasonie Bournie. Lista takich dzieł jest naprawdę długa, przeciwnie do pozostałego pola do popisu dla wszelakich twórców. Gdy więc otrzymałem w swoje ręce "Potomków" autorstwa Tosci Lee, początkowo ciężko westchnąłem. Niemniej jednak po pobieżnym zapoznaniu się z materiałami na temat powieści, zauważyłem malutkie światełko na końcu tunelu, istną iskierkę nadziei. Główna bohaterka specjalnie poddała się zabiegowi usunięcia pamięci, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz bliskim. Ponadto w całą historię wmieszana jest sławna Elżbieta Batory, znana szerzej jako Krwawa Hrabina. Przyznam, że poczułem się zaintrygowany.

Wczytywanie...