Komiksy
blueberry

Jean-Michel Charlier i Jean Giraud to duet znamienitych twórców, którzy dzięki kooperacji dali światu świetną komiksową serię osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu pt. "Blueberry". Nim jednak Giraud dołączył do wcześniej zmarłego Charliera, pozostawił nam m.in. epizody składające się na ósmy tom polskiego wydania przygód tytułowego Mike'a Blueberry'ego.

Ósmy tom kontynuuje wątki znane nam z poprzedniego zbioru. W konsekwencji znajdujemy Blueberry'ego leżącego w łóżku i relacjonującego swą historię niejakiemu Campbellowi przybyłemu z Bostonu. Podczas gdy ranny przebywa pod ścisłą opieką śpiewaczki miejscowego lokalu i snuje opowieści o spotkaniach z legendarnym już za życia Geronimo, w miasteczku Tombstone wcale nie jest spokojnie. W okolicy czai się wyjęta spod prawa banda Clantonów, którymi planują zająć się słynni bracia Earp. To wszystko składa się na trzy opowieści – "Apacz Geronimo", "Ok Corral" i "Dust", których postanowiłem nie rozgraniczać w ocenie, z racji na bardzo silne powiązania fabularne i zbliżony charakter opowiadań.

Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu

Informacja prasowa

assassin's creed

Od kilku dni na ekranach polskich kin gości film z uniwersum „Assassin's Creed”. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich tygodni zarówno ze względu na popularność stworzonej przez studio Ubisoft serii gier, jak i doborową obsadę aktorską.

Pełen rozmachu otwarty świat "Assassin’s Creed" wyszedł poza ramy gry i na stałe zyskał miejsce w kulturze popularnej za pośrednictwem komiksów, filmów i bestsellerowych książek. Powieści stworzone w realiach tego niezwykłego uniwersum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zachwycając czytelników na całym świecie.

Dzięki Wydawnictwu Insignis – wyłącznemu polskiemu wydawcy książek z uniwersum "Assassin's Creed" – już teraz znajdziecie w księgarniach najnowszą książkę w serii autorstwa Christie Golden zatytułowaną "Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu".

Przeczytaj fragment książki już teraz!

Gwiezdny pył

Gwiezdny pył – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
gwiezdny pył

"Gwiezdny pył" to słynna baśń autorstwa Neila Gaimana, która w 2007 r. doczekała się świetnej hollywoodzkiej ekranizacji, w jakiej przyszło zagrać m.in. Robertowi De Niro i Michelle Pfeiffer. Sięgając po jej nowe wydanie, miałam nadzieję, że treść pozwoli mi na całkowite oderwanie się od rzeczywistości i oczaruje mnie specyficznym, bajkowym, acz nieszczędzącym odbiorcy szczypty grozy i czarnego humoru klimatem. Wspaniała okładka autorstwa Dark Crayon sprawiła, że jeszcze przed rozpoczęciem lektury odczułam magiczną atmosferę opowieści i z przyjemnością się w nią zagłębiłam. Co zastałam? Czy powieść Gaimana okazała się równie barwna, co jej filmowa adaptacja i zaspokoiła mój czytelniczy głód pełnej akcji historii?

Komiksy
velvet,tajne życie umarlaków

Ed Brubaker niezwykle sprawnie radzi sobie z wszelką materią zahaczającą o kryminał. Potwierdzenie tej tezy znajdziemy nie tylko w serii rodem z noir, czyli „Fatale”, niezwykłym ukazaniu kolegów po fachu Jamesa Gordona w „Gotham Central”, ale także w „Velvet”, opowieści o dawnej agentce wywiadu, której drugi tom niedawno zawitał do polskich księgarń.

Tytułowa bohaterka, Velvet Templeton, została wmieszana w sprawę morderstwa jednego z agentów, choć właściwsze określenie brzmiałoby „wrobiona”. Jej problemy nie kończą się na ucieczce przed żądnymi krwi niedawnymi współpracownikami, ponieważ nieprzerwanie poszukuje prawdziwych przyczyn całego zamieszania, a tropy, których się podejmuje, tym razem zawiodą ją w podróż po kilku europejskich krajach.

Komiksy
gotham central,klauni i szaleńcy

Pierwszy tom „Gotham Central” wziął mnie z zaskoczenia, przedstawiając trzy bardzo dobre historie o funkcjonariuszach Wydziału Poważnych Przestępstw, mierzących się nie tylko z trudami życia zawodowego, ale i sprawami osobistymi. I nagle okazało się, że Gacek wcale nie musi odgrywać pierwszych skrzypiec, by pochłonąć dwieście czterdzieści stron za jednym zamachem.

Tym razem znakomity duet scenarzystów złożony z Eda Brubakera i Grega Rucki, zaserwował nam nie trzy, jak to miało miejsce w otwierającym cykl tomie, lecz cztery opowieści. Pierwsza z nich zatytułowana „Marzenia i Wiara” to w dużej mierze wewnętrzny monolog recepcjonistki Stacy. Intrygujący chociażby przez fakt, iż mowa tu przede wszystkim o uczuciu, które nie posiada szans na wyjście ze strefy skrytych pragnień. Daleko temu jednak do banalności, a też interesująco wypada posterunek i jego funkcjonariusze widziane oczyma Stacy. To krótka opowieść, ale całkiem dobrze wprowadza w klimat całego zbioru, poprzez ukazanie głównego dania serii, mianowicie kreacji postaci i skupienia uwagi na ich relacjach, problemach prywatnych i zawodowych.

Na przekór przeznaczeniu

Na przekór przeznaczeniu – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
na przekór przeznaczeniu

Zboczony smok, który przez lata spędzał sen z powiek mieszkańcom królestwa, został zabity przez dzielne niewiasty. Szczwani spiskowcy, usiłujący bez baczenia na koszty strącić z tronu prawowitego władcę, Szellara, za swoją chciwość zapłacili życiem, natomiast wszyscy jego krewni i bliscy są mniej więcej cali oraz bezpieczni. W tej sytuacji doprawdy trudno zrozumieć, skąd u króla taki zły humor...

Trzecia odsłona "Kronik dziwnego królestwa" to kolejna solidna porcja przygód, które przytrafiają się głównym bohaterom. Jak wiadomo, życie nie znosi próżni i tam, gdzie udało się rozwiązać jeden problem, pojawiają się dwa następne. Tym razem najwięcej miejsca autorka poświęciła królowi, który złożył obietnicę, że przed upływem wskazanego czasu się ożeni. A Szellar żenić się nie chce, i to bardzo. Cóż jednak począć, słowo to słowo, a Szellar nie zwykł nie dotrzymywać przyrzeczeń. Kłopot w tym, że gdy w końcu udaje mu się znaleźć wybrankę, nie ma zielonego pojęcia, jak nakłonić ją do zamążpójścia. A jeszcze potem... Mniejsza o to.

Bitwa na wrzosowiskach
bitwa na wrzosowiskach

„Zwiadowcy. Wczesne lata: Bitwa na wrzosowiskach” jest kolejnym dziełem pióra Johna Flanagana, australijskiego pisarza, który swoją sławę zawdzięcza temu właśnie cyklowi. Jego dzieła zyskały sobie dobrą renomę na całym świecie. Słusznie, ta książka w niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom.

Odkąd Morgarath uciekł przed wymiarem sprawiedliwości w Góry Deszczu i Nocy, w królestwie Araluenu panuje względny spokój. Halt, Crowley i ich przyjaciele mają chwilę, by złapać oddech, zająć się sobą i przywrócić kraj do dawnej świetności.

Jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że nadciągają ciemne chmury. Czarny Lord nie ustąpi tak łatwo. Każdy ma świadomość, że on coś planuje, lecz nikt nie ma najmniejszej wskazówki, co to może być. To Halt decyduje się podjąć niebezpiecznej misji, jaką jest infiltracja twierdzy zbuntowanego barona. Natomiast Crowley dostaje przydział do pozornie spokojnego, lecz niezwykle ważnego zadania, od którego zależy przyszłość królestwa.

Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu

Informacja prasowa

assassin's creed

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od polskiej premiery długo wyczekiwanego filmu stworzonego w ramach kultowego uniwersum Assassin's Creed. Sztab doświadczonych scenarzystów oraz doborowa obsada to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Prócz Michaela Fassbendera, w filmie zobaczymy między innymi Jeremy'ego Ironsa czy Marion Cotillard.

Poznaj jeszcze głębiej fascynujący świat tajemnych organizacji i ich konfliktów z oficjalną powieścią filmu autorstwa Christie Golden, która swoją premierę będzie miała już 11 stycznia.

Dzięki rewolucyjnej technologii dostępu do genetycznych wspomnień Callum Lynch może przeżyć wydarzenia z życia swojego przodka Aguilara de Nerha, który w piętnastowiecznej Hiszpanii należał do tajemnego stowarzyszenia asasynów. Wzbogacony o wspomnienia, wiedzę i umiejętności Aguilara, Callum zmierzy się z potężną i złowrogą organizacją templariuszy w czasach współczesnych.

Komiksy

Loki – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
loki

Film „Avengers” poza ogromnym sukcesem finansowym miał także pozytywny wpływ na zwiększenie popularności jednej z mniej uznanych postaci ze stajni Marvela. Mowa naturalnie o Lokim, któremu to kino pozwoliło trafić do szerszej publiki i na poważnie zaistnieć w świadomości odbiorców. Nadszedł więc czas na polskie wydanie jego solowych przygód.

Od razu warto zaznaczyć, iż Loki, zwykle stanowiący jedynie drugi plan za Thorem, tym razem jest główną postacią, podczas gdy znany nam jegomość z młotem pojawia się, ale raptem kilkukrotnie. Zarys fabuły jest równie prosty, co dający pole do rozpisania dobrej historii. Po latach władania Odyna pałeczkę pierwszeństwa w Asgardzie przejął bóg kłamstw. Problemy? Całe mnóstwo. Wyjście z cienia niesie ze sobą wiele nowości, których Loki nie brał pod uwagę – poddani bardziej się go boją niźli szanują, zaś niedawni pomagierzy domagają się spłaty długów za wsparcie przy strąceniu innych bóstw z panteonu.

Pierwszy dzień wiosny
pierwszy dzień wiosny

Olga, dziewczyna, która za sprawą młodocianego maga przeniosła się do innego świata, przywykła już do nowej rzeczywistości. Minęła fascynacja tym, co nieznane, bajka się skończyła i przesiedlenka dochodzi do wniosku, że to życie jest równie beznadziejne jak poprzednie. Ale, powiedzmy sobie szczerze, zupełnie nie ma racji. Bo czy gdyby tu nie trafiła, kiedykolwiek dostąpiłaby zaszczytu bycia oddaną w ofierze zboczonemu smokowi? Miałaby to szczęście paść ofiarą dworskich intryg i zostać obłożona klątwą? Nie sądzę.

"Pierwszy dzień wiosny" to druga część "Kronik dziwnego królestwa". Autorka rozwija w nim rozpoczęte wcześniej wątki, ale wprowadza też kilka nowych, podobnie jest z postaciami – dowiadujemy się więcej o tych już znanych i poznajemy sporo innych. Historia, która początkowo wydawała mi się prostą i lekką opowiastką, okazuje się być znacznie bardziej złożona.

Wczytywanie...