Książki fantastyczne

Informacja prasowa

wyzwolenie

13 września premierę będzie miało Wyzwolenie. Tym samym zostanie domknięta trylogia Wojen alchemicznych Iana Tregillisa. Seria amerykańskiego pisarza porusza kwestie wolnej woli i samoświadomości maszyn, a wszystko stroi w eleganckie szaty clockpunkowego klimatu. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

W XVII wieku genialny holenderski matematyk, fizyk i astronom, Christiaan Huygens, odkrył metodę tchnięcia życia w mechaniczne ciało. Królestwo Niderlandów natychmiast wykorzystało nieprawdopodobny wynalazek i powołało niepokonaną armię mosiężnych żołnierzy. Praktycznie niezniszczalne wojsko podbiło Londyn, a zaraz później resztę Europy.

Trzysta lat później w wyniku nieoczekiwanego splotu wypadków Jax, jeden z mechanicznych służących holenderskiej rodziny kupieckiej, odzyskał wolną wolę.

Tak rozpoczął się obfitujący w liczne zwroty akcji decydujący rozdział w historii Królestwa Niderlandów. Tak narodziła się nadzieja dla broniącej się ostatkiem sił Francji. Tak rozpoczęła się nowa era dla mechanicznych ludzi. A teraz przyszedł czas rozwiązania. Oto ostateczne wyzwolenie.

Komiksy
Uniwersum DC – Odrodzenie

Po komiksach z "Drogi do Odrodzenia" kolejnym krokiem dla czytelnika, który chciałby orientować się w zrestartowanym świecie superbohaterów, powinno być "Uniwersum DC – Odrodzenie". Najprościej mówiąc, to wprowadzenie do wspomnianego świata, krótko ukazujące wiele różnych postaci – protagonistów swoich własnych serii. Na chwilę przyglądamy się więc Batmanowi, Supermanowi, Aquamanowi, a nawet Constantine'owi.

Geoff Johns na kanwie dotychczasowych wydarzeń buduje przyszłość herosów, wprowadzając nieokreślone zagrożenie i na prawie każdym kroku tworząc zagadki. Jako że to początek, nie otrzymujemy wyjaśnień, bo komiks miał inny cel – wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć zarówno nowych czytelników, jak i starych, do "DC Odrodzenie". Jednak w przypadku tych pierwszych niekoniecznie ta sztuka wychodzi – częste odniesienia do znanych tytułów mogą utrudnić wejście w świat osobie nieobeznanej z DC. Do wskazanych lektur należą m.in. "Strażnicy" Alana Moore'a, "Flashpoint – Punkt krytyczny" i "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach".

Bez znajomości tych sztandarowych pozycji czytanie "Uniwersum DC – Odrodzenie" może okazać się męczące, choć w sukurs przychodzą dodatki. W nich znajdziemy objaśnienia niemal wszystkich scen.

Komiksy
Legendy naszych czasów

Świat komiksowy ma wielu uznanych twórców – bez względu na to, czy mowa o autorach opowieści amerykańskich, czy europejskich. Są też tacy, którzy swoimi dziełami już na stałe zapisali się w historii komiksu. Jaki efekt powstanie ze współpracy takich dwóch legend?

Duet, o którym mowa we wstępie, to Enki Bilal i Pierre Christin. Pierwszy z nich stał się znany nie tylko wśród fanów komiksu, ponieważ powstała gra komputerowa czerpiąca z komiksowej "Trylogii Nikopola" jego autorstwa. Zresztą brał udział przy jej produkcji. Z kolei scenarzysta, choć na rynku komiksowym dobrze znany, obecnie zyskuje większą popularność za sprawą adaptacji filmowej stworzonego przez niego "Valeriana".

"Legendy naszych czasów" składają się z trzech opowieści rozgrywających się w latach 70-tych XX wieku. Pozornie nie łączy je nic poza Francją jako miejscem akcji, jednakże szybko przekonujemy się, że cech wspólnych jest więcej. Jedną z nich jest tajemniczy Białowłosy, którego poznajemy z opowieści innych postaci już w prologu.

Komiksy

Informacja prasowa

25 nowych komiksów – tyle przygotował Egmont na wrzesień, co oznacza zróżnicowany dobór tytułów, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oldskulowa fantastyka – drugi tom antologii "Relax". DC – start czterech nowych serii. Marvel – "Hulk: Koniec i inne opowieści" i trzy pozycje z Marvel Now. Nowe Star Wars? Też jest.

Egmont,komiksy

Pełna lista premier – w rozszerzeniu newsa.

Toy Wars

Toy Wars – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
Toy Wars

Andrzej Ziemiański jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w polskiej fantastyce. Od pierwszych historii stworzonych jeszcze przed stanem wojennym, przez długie przerwy, po opublikowanie "Achai", która przyniosła mu sławę, pieniądze i liczne nagrody. W jego opowieściach ważnym punktem są postacie kobiece – utalentowane, o silnej woli, niemające łatwego życia. Wznowienie "Toy Wars" jest niewątpliwie świetną wiadomością dla jego fanów.

Toy Iceberg nie miała łatwego życia. Najpierw piekło w domu dziecka, później ucieczka i schwytanie przez mafię, która uczyniła z niej prostytutkę i narkomankę. Wyciągnął ją z tego prywatny detektyw – zaopiekował się nią i wyszkolił. Gdy ten umarł, okazało się, że zostawił swojej podopiecznej niezłe pieniądze, ale był haczyk – przez dziesięć lat musi zarabiać na życie jako prywatny detektyw. Tylko kto będzie chciał w takiej roli okularnicę mającą metr sześćdziesiąt wzrostu i ważącą tyle co dwa zmokłe koty? Pierwszy rok ma już za sobą. Większość tego czasu spędziła na pisaniu i testowaniu poradników, jak przeżyć za marne grosze. Sprawy zaczynają przybierać niespodziewany obrót, kiedy drzwi jej biura/mieszkania przekracza Dante, dowódca najemników, słynący z nietypowych, trudnych zadań, w ramach których często pakuje się pod celownik własnych pracodawców. Życie Toy ulega niespodziewanej zmianie.

Komiksy

Wydawnictwo Waneko na wrzesień

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jakich mang możemy się spodziewać we wrześniu od wydawnictwa Waneko? Przede wszystkim kolejnego tomu "Magi", który na naszych łamach recenzuje Amaro (i serię poleca!). Z innych premier ciekawie wygląda nowość pt. "Shiki" – to pierwszy tom, więc może on zainteresować czytelników szukających nowych cyklów. Poza tym ukażą się następne odsłony m.in. "Posępnego Mononokeana" oraz "Dimension".

Waneko

Pozostałe tytuł znajdziecie na obrazku w rozwinięciu newsa.

Komiksy

Spider-Man: Władza – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Spider-Man: Władza

Znacie orwellowskiego klasyka pt. "Rok 1984"? Po dziś dzień to bodaj najsłynniejsza antyutopia i niemal zawsze zostaje przywołana, jeśli dyskusja dotyczy ucisku ludu przez rządzących czy bezwolnego społeczeństwa. Z tego też względu recenzja albumu "Spider-Man: Władza" od Muchy Comics nie może obyć się bez wzmianki o wspomnianym arcydziele literatury.

Kaare Andrews postanowił zaprezentować gorzki obraz Manhattanu – ulice kontroluje Władza, herosów już nikt nie widuje, a ich pozbawione masek tożsamości walczą, owszem, ale z trudnościami wynikającymi z posuniętego wieku. Peter Parker nie jest w tej materii wyjątkiem. Obecnie to już staruszek zmęczony życiem, tęskniący za Mary Jane i pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia bliskich. Czy będzie jeszcze w stanie podnieść się z kolan?

Choć w komiksach kilkakrotnie mieliśmy okazję zapoznać się z losami superbohaterów mających na karku kilkadziesiąt lat, to jednak wciąż jest to temat pozostawiający spore pole do popisu dla wprawnego scenarzysty. W końcu o "Powrocie Mrocznego Rycerza" autorstwa Franka Millera słyszał niemal każdy fan powieści obrazkowych, nawet jeżeli zwykł omijać historie spod znaku peleryny i maski.

Komiksy

Mucha Comics z premierami na wrzesień

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na wrzesień wydawnictwo Mucha Comics przygotowało pięć nowych komiksów. Ich prapremiera odbędzie się na Łódzkim Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Tradycyjnej premiery w sklepach można spodziewać się 20 września.

komiksy,Mucha Comics

Wśród albumów znalazły się pierwsze tomy "The Immortal Iron Fist" i "Uncanny X-Force", siódma odsłona "Chew", "Kingsman: Tajne służby" (na podstawie którego powstał kinowy film) oraz "Miracleman: Złota Era" ze scenariuszem Neila Gaimana. Szczegóły, okładki i przykładowe plansze w rozwinięciu newsa.

Komiksy

Informacja prasowa

We wrześniu br. wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z cyklu „DC Odrodzenie” (w oryginale DC Universe Rebirth), w której zaprezentuje najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad.

uniwersum dc odrodzenie

„DC Odrodzenie” to pełna i zsynchronizowana prezentacja najważniejszych serii i postaci DC Comics restartująca całe uniwersum i rozpoczynająca nowe przygody bohaterów. Dla starych fanów to odświeżenie znanych postaci, dla nowych – doskonały moment do rozpoczęcia przygody z komiksowym światem DC.

Prapremiera czterech pierwszych serii „DC Odrodzenie” odbędzie się 15 września 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. To wydarzenie uświetni wizyta Jima Lee, legendarnego rysownika komiksów z wydawnictwa DC Comics. Do regularnej sprzedaży komiksy trafią 20 września.

Komiksy
gdy zapłaczą cykady – księga morderczej klątwy

Okazuje się, że po dwóch tomach "Gdy zapłaczą cykady" – "Księdze uprowadzenia przez demony" i "Księdze dryfującej bawełny" – autor nadal jest w stanie zaskakiwać czytelnika. Może się wydawać, że wiemy już bardzo dużo, ale "Księga morderczej klątwy" dostarcza nowych informacji, które skłaniają do zastanowienia się nad sytuacją jeszcze raz.

Wprowadzenie nadal prezentuje się bardzo podobnie. Młody Keiichi jest nowym mieszkańcem wioski Hinamizawa, gdzie zdążył zaprzyjaźnić się z kilkoma dziewczynami. Razem tworzą zgraną paczkę, aż dowiaduje się o tajemniczych morderstwach.... Tym razem jednak sprawa zostaje przedstawiona w zupełnie inny sposób, a historia wkracza w rejony dramatu społecznego. Akcja skupia się na Satoko, którą bohater zaczyna traktować jak młodszą siostrę.

Niestety spokojny początek wywołuje już znużenie. Wymaga tego formuła – tylko że klubowe zabawy, w których Maebara niezmiennie przegrywa, są tak infantylną rozrywką, że aż chciałoby się je ograniczyć. Tymczasem mam wrażenie, iż ten wstęp został dodatkowo rozbudowany. Wcześniej nie odczuwało się zmęczenia nim, a tu szybko się ono pojawia z braku interesujących wydarzeń. Fabuła jest przeciągana, a Keiichi musi jeszcze wysłuchać opowieści o klątwie i historii wioski... Zbyt długo to trwa.

Wczytywanie...