Wszystko w życiu ma swój kres i tylko ci zaślepieni dumą nie dostrzegają tej prawdy, myśląc, że są wieczni. Tego aspektu dotyczy właśnie podręcznik "Lost Kingdoms". Liczne cywilizacje ukorzyły się pod naciskiem czasu i sił natury, lecz zniknięcie jej mieszkańców z goła nie oznacza ich zapomnienie. Zasypane gruzem, zalane morską wodą czy przysypane piachem ruiny wciąż stanowią cenny punkt wypraw dla poszukiwaczy przygód i kryjówkę dla straszliwych monstrów.
64-stronicowa książka zawiera opisy sześciu najbardziej znanych narodów Golarion, których imperia nie oparły się przeciwnościom losu.
Zalicza się do nich:
- Starożytne Osirion, władane przez faraonów i wznoszące przepiękne grobowce oraz piramidy w północono-wschodniej części Garund.
- Ghol-Gan, którego pozostałościami jest archipelag wysp zwany Kajdanami, ongiś zaludnione przez cyklopy i przepełnione zigguratami ku czci lokalnych bóstw.
- Imperium Jistka, pierwsza cywilizacja osiadła w regionie Wewnętrznego Morza po kataklizmie zwanym Upadkiem Ziemi, znana ze swoich magistrów i twórców golemów.
- Lirgen i Yamasa, położone kiedyś na terenach znanych dziś jako Rozmokłe Ziemie w pobliżu Oka Abendego, które przypieczętowało ich upadek.
- Sarkoris, siedlisko północnego barbarzyńskiego narodu wprost zalanego demonicznym pomiotem z pobliskiej wnęki do Otchłani.
- Thassilion, podzielone królestwo rządzone przez okrutnych magów, których magia zniewoliła gigantów wykorzystywanych do prac służebnych. Dokładne przyczyny upadku nie są znane, lecz wysnuto kilka teorii, m.in. wewnętrzne wojny między możnymi, bunt gigantów czy ogromna moc wyzwolona przez chciwych magów.
Podręcznik autorstwa Wolfganga Baur, Adama Daigle, Jeffa Erwin, i F. Wesley'a Schneider można zakupić w wersji PDF od 20.06.12 za $13.99.
Komentarze
Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Dodaj komentarz