Niemal dwa miesiące minęły od ostatniej poprawki do "Baldur's Gate 3", stąd też belgijskie studio Larian postanowiło przygotować nas na kolejny patch. Dzisiaj nie dowiemy się, jakie nowe elementy znajdą się w grze lub też co zostanie przebudowane, ale twórcy uspokajają i przypominają o krokach, jakie powinni podjąć posiadacze dotychczasowej wersji w sytuacji, gdy chcą dokończyć swoją przygodę,
"Harley Quinn" to komiks o Batmanie tyleż oryginalny, że "Gacka" w nim niewiele – odsiaduje on właśnie w więzieniu wyrok dziesięciu lat pozbawienia wolności. Joker tymczasem nie żyje, pozostali najgroźniejsi przestępcy również. Czyżby Gotham miałoby mieć zatem spokój? Nic bardziej mylnego!
Natura nie znosi próżni – tę w przestępczym światku próbują wypełnić Producent i Gwiazdka. W mieście dochodzi do serii morderstw, których ofiarami padają miejscowe gwiazdy filmowe złotego wieku kina. Zabójstwa są okrutne i stylizowane na te, które wcześniej popełniał Joker. Sceny śmierci sprawca nagrywa, a skóra ofiar charakteryzowana jest na szarość czarno-białych filmów, w których występowały. Pozostaje jednak jeszcze jedna luka – skoro nie ma Batmana, to któż tych szaleńców powstrzyma? Zadanie to spada na Harley Quinn. Prowadzone w sprawie Producenta i Gwiazdki śledztwo jest thrillerem z elementami akcji. Wątek ten sprawnie przeplatany jest z życiowymi problemami i rozterkami bohaterów, luźno bądź wcale związanymi ze sprawą, acz są one istotne dla całości opowieści.
W branży cyfrowych gier króluje aktualnie moda na tworzenie charakteryzujących się otwartym światem sandboxów. Developerzy czasem wręcz na siłę umieszczają w swoich produkcjach lokacje, po których można się poruszać bez większych ograniczeń. Takie eksperymenty kończą się różnie – stworzenie interesującego otwartego świata zachęcającego graczy do jego dogłębnej eksploatacji jest bardzo trudne. Zdarzają się sandboxy, które potrafią jedynie zaoferować dużą liczbę widocznych na mapie pytajników do odhaczenia, co stosunkowo szybko zaczyna nużyć.
Trylogia “Mass Effect” charakteryzuje się mniej lub bardziej liniowymi lokacjami prowadzącymi gracza jak po sznurku od punktu A do punktu B. Wydany w 2017 roku “Mass Effect: Andromeda” oddaje do dyspozycji fanów dużo otwartych lokacji i zadań zmuszających do ciągłego podróżowania po mapie. Należy również zauważyć, że “Mass Effect: Andromeda” jako sandbox mocno stracił na filmowości względem oryginalnej trylogii. Jaki zatem będzie kolejny “Mass Effect”? Wygląda na to, że serwis Game Rant znalazł odpowiedź na powyższe pytanie.
Osoby, które w piątek zdążyły już obejrzeć finał czwartego sezonu tego anime, pewnie już i tak wiedzą, o co chodzi, ale upewnienie się nie jest pozbawione sensu. Poza tym jako jedna z najlepiej zaznajomionych z tym tematem osób czuję się do tego zobowiązany. Tak więc warto wspomnieć, iż padła już zapowiedź kolejnej odsłony "Date a Live" w wersji animowanej, czyli sezonu numer pięć.
"Żeglarze i Jeźdźcy" to interesujące zestawienie, sprzeczne zupełnie względem siebie żywioły. Czy da się je jakkolwiek pogodzić? W ramach jednego zbioru opowiadań – jak najbardziej! "Żeglarze i Jeźdźcy" to tytuł tyleż dobrze brzmiący, co zarazem wyjątkowo... techniczny. O nich to bowiem jest właśnie najnowsza książka Kresa.
Jeźdźcom zostały poświęcone opowiadania "Miód dla Emiry", "Jeźdźcy równin" oraz "Armektańska nienawiść". Stanowią one jeden cykl, może nawet minipowieść, poświęconą armektańskim Jeźdźcom Równin oraz przywódcy jednej z ich grup, Aktarowi. W tematy okołomorskie, bo historie te zlokalizowane są na terenach przybrzeżnych, wkraczamy wraz z opowiadaniami "Gówno" i "Siedmiu najemników". Przedstawiają one oddzielne i niepowiązane ze sobą epizody, dla których spoiwem jest Ślepa Foka Ridi.
Świat Tolkiena to uniwersum, które odcisnęło ogromny wpływ na literaturze fantastycznej i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto słyszał choćby o serialu tworzonym przez Amazon. Ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało program wydawniczy, w ramach którego mają się ukazać kolejne książki z tego uniwersum.
Śniący bogowie, dewy i tajemne rytuały to potencjalny zestaw głównych elementów konstrukcji świata, brzmiący jak przepis na udaną powieść fantasy. Tasha Suri tymczasem dobrze z niego skorzystała – "Cesarstwo Piasku", otwierające cały cykl, to książka, z którą warto się zapoznać.
Główną bohaterką powieści jest Mehr, córka cesarskiego gubernatora i wygnanej metresy pochodzącej z prześladowanego w państwie ambhańskim ludu Amrithi. Po swojej rodzicielce przejęła ona liczne zwyczaje i wierzenia tej ludności, pomimo problemów, jakie mogłoby to ściągnąć – zwłaszcza że stało to w sprzeczności z oficjalnymi, państwowymi kultami. Gdyby jednak w związku z tym nie wynikły jakieś kłopoty, to nie byłoby o czym opowiadać! Tak więc na skutek pewnej szlachetnej, choć lekkomyślnej decyzji, Mehr ściągnęła na siebie problemy, w związku z którymi została poślubiona mistykowi i zabrana do świątyni Mahy, pierwszego cesarza, sprawującego w swoim imperium władzę religijną. W jakim celu była im potrzebna? O tym czytelnik dowie się, zapoznając się z powieścią.
Asobo Studio, francuski producent gier odpowiedzialny za powstanie pozytywnie przyjętego wśród recenzentów i graczy "A Plague Tale: Innocence" ujawnił datę premiery długo oczekiwanego sequela. "A Plague Tale: Requiem" pojawi się na rynku już 18 października 2022 roku. Gra będzie dostępna na PC, PS5, Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch.
Podczas "Focus Showcase", wydarzenia zorganizowanego przez wydawcę gry, poinformowano nie tylko o dacie premiery kontynuacji przygód dwójki bohaterów. Ujawniony został również trwający 12 minut gameplay, w którym zaprezentowano elementy skradania oraz walki z przeciwnikami. Gameplay można obejrzeć w rozszerzeniu newsa.
Sir Terry Pratchett należy do panteonu najbardziej rozpoznawalnych autorów współczesnej literatury fantasy. Jego znakami rozpoznawczymi są szczególny humor i wyobraźnia, która umie przekraczać wszelkie granice – tak pozorne, jak i te bardziej konkretne. Jego śmierć była wielkim ciosem dla milionów czytelników na całym świecie, ale dziedzictwo pisarza wciąż trwa. Na chwilę obecną klejnotem jest ostatnie dzieło opatrzone jego nazwiskiem, stanowiące zbiór najwcześniejszych opowiadań, przez wiele lat trzymanych w szufladzie, by teraz doczekały się redakcji i wydania. Kompilacja ta otrzymała tytuł "O jaskiniowcu, który podróżował w czasie".
Książka nie ma jakiegoś ustalonego motywu przewodniego. Jest to po prostu zbiór niepowiązanych ze sobą, krótkich opowieści. Jedna może opowiadać o podróży w kosmos, inna o próbie ustalenia poprawnej pogody. Zgodnie z opisem zawartym w dziele są to opowiastki stworzone przez Pratchetta w początkach swojej twórczości dla gazet "Bucks Free Press" i "Western Daily Press"...
- 1594 strony
- « Pierwsza
- ←
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- →
- Ostatnia »