Majowe komiksy od wydawnictwa Mucha Comics już są dostępne w sprzedaży. Przedstawiamy przykładowe plansze, które możecie w nich znaleźć.
Powyższy obrazek przedstawia fragment ilustracji z komiksu "Spider-Man: Niebieski".
Majowe komiksy od wydawnictwa Mucha Comics już są dostępne w sprzedaży. Przedstawiamy przykładowe plansze, które możecie w nich znaleźć.
Powyższy obrazek przedstawia fragment ilustracji z komiksu "Spider-Man: Niebieski".
Na stronie księgarni internetowej Egmont pojawiły się przykładowe plansze z najbliższych komiksowych premier. Możemy więc przyjrzeć się, jak wyglądają w wewnątrz takie tytuły jak "Kaznodzieja tom 1" czy "Droga do Odrodzenia. Superman – Lois i Clark". Ilustracje znajdziecie w rozwinięciu newsa.
Powyższy obrazek przedstawia fragment planszy z komiksu "Lone Sloane".
Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu ukazał się ostatni – o ile autorzy nie pokuszą się o ciąg dalszy – tom serii "Tymek i Mistrz". Jest to komiks fantasy dla młodszych czytelników, który jednak potrafi bawić także starszych odbiorców. Recenzowaliśmy zarówno pierwszą część, jak i drugą. Poniżej opis wydawcy, a w rozszerzeniu newsa znajdziecie przykładowe plansze.
Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”. Znajdą się w nim odcinki publikowane po raz pierwszy, te, które powstały już po zamknięciu „Komiksowa” – przeznaczonego dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej”.
To tam komiks „Tymek i Mistrz” ukazywał się przez lata i zyskał sobie status serii kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego!
Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.
Piąty tom perypetii szalonej Harley Quinn pt. "Joker nie śmieje się ostatni" zadebiutuje w lipcu.
Poza tym pojawią się m.in.:
Więcej zapowiedzi znajdziecie w rozszerzeniu newsa i na stronie Klubu Świata Komiksu.
"Blueberry" to komiks niezwykły. Nie dość, że cykl stworzyli słynni Jean-Michel Charlier oraz Jean Giraud, na zawsze zapisując się w historii komiksu europejskiego, to jeszcze ciekawa kwestia dotyczy polskiego wydania. Otóż Egmont ostatnimi czasy zaserwował nam osiem albumów zbiorczych o przygodach tytułowego kawalerzysty. Teraz zaś przyszedł czas na wydanie dziewiątego tomu, ale pierwszego według chronologii zdarzeń. Czy warto poznać początki Blueberry’ego?
Album łączy w sobie pięć opowieści o krnąbrnym amerykańskim wojaku, lecz wszystkie one składają się na jedną, bardzo obszerną, bo liczącą sobie blisko dwieście czterdzieści stron historię. Dobrze dla czytelników, że nie jest to jedynie historia obszerna, ale też bardzo ciekawa, również dla osób, które nie miały dotąd do czynienia z sympatycznym kawalerzystą. Gdzie poznajemy naszego zawadiakę? Naturalnie przy pokerowym stole, kiedy to musi się ratować przed gniewem i oskarżeniami innych grających. Niespodziewana pomoc nadchodzi w postaci porucznika Craiga. Początek pięknej przyjaźni? Charlier wybrał o wiele bardziej krętą ścieżkę.
Facet z łukiem bardziej kojarzy się z postacią Robin Hooda niż członkiem drużyny Avengers. Jednak Clint Barton właśnie tą bronią posługuje się ze szczególnym uwielbieniem, nie wyróżniając się poza tym niczym nadzwyczajnym. W porównaniu do Hulka lub Thora wypada... przeciętnie. Po lekturze komiksu pt. "Moje życie to walka" można stwierdzić, że w tym między innymi tkwi jego urok.
Przed premierą filmu "Wonder Woman" ukazał się komiks o przygodach księżniczki Amazonek.
Poza tym w maju pojawiły się m.in.:
Więcej premier i szczegółowych informacji znajdziecie w rozszerzeniu newsa i na stronie Klubu Świata Komiksu.
Bieżący tydzień przyniósł także dwie nowości od wydawnictwa Genius Creations. Pierwszą jest powieść "Szare Płaszcze: Komandoria 54" Marcina A. Guzka, natomiast drugą "Wyspa mgieł" Marii Zdybskiej. Oto opis pierwszej z nich:
Na rubieżach upadającego Imperium, w dowodzonej przez Olafa Komandorii 54, stacjonuje grupa nowicjuszy Zakonu Szarej Straży. Ten mały i niedoświadczony oddział ma za zadanie egzekwować prawo i zapewnić osadnikom bezpieczeństwo. Nie będzie to jednak proste.
Na pograniczu schronienia szukają adepci zakazanych sztuk, przestępcy i zbiegli niewolnicy. Granicę przekraczają dzikie plemiona, a w łupieżczych wyprawach towarzyszą im potężni szamani i nadprzyrodzone istoty. Imperium wystawia przeciwko nim nie grupę rycerzy w lśniących zbrojach, a niedoświadczonych rekrutów pod wodzą zgorzkniałego weterana. Czy to może się skoczyć inaczej niż pożogą i zgliszczami, płaczem ocalałych i lamentem wziętych w niewolę?
W czerwcu można spodziewać się wyczekiwanego przez wielu wznowienia "Kaznodziei" w zbiorczym wydaniu.
Poza tym pojawią się m.in.:
Więcej zapowiedzi znajdziecie w rozszerzeniu newsa i na stronie Klubu Świata Komiksu.
Od tego tygodnia można nabyć pierwszy tom serii "Wielkie Płaszcze" zatytułowany "Ostrze zdrajcy". Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis i porównuje się ją m.in. do "Trzech muszkieterów" Aleksandra Dumasa. Zainteresowani? Oto opis książki:
Wielkie Płaszcze. Sędziowie, bohaterowie... zdrajcy?
Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo. Chwileczkę... Przecież to właśnie się zdarzyło!
W najbardziej zepsutym mieście świata zawiązuje się spisek koronacyjny, a to oznacza, że wszystko, o co walczą Falcio, Kest i Brasti, może lec w gruzach. Jeśli tych trzech zechce przeciąć intrygę, ocalić niewinnych i wskrzesić Wielkie Płaszcze, będą musiały wystarczyć im rapiery w dłoniach i obszarpane skórzane odzienie. Dziś bowiem każdy arystokrata jest tyranem, każdy rycerz – bandytą, a jedyne, czemu można ufać, to ostrze zdrajcy.