Alita: Battle Angel

Można się było zastanawiać, czy aby ostatnia deklaracja Jamesa Camerona o kręceniu jedynie kolejnych części Avatara była jedynie krokiem marketingowym, jednak teraz okazuje się, że reżyser nakręci także inny film. Jak potwierdził, wciąż w jego planach jest stworzenie kinowej wersji Battle Angel.

battle angel

Film byłby oparty na japońskim komiksie Yukito Kishiro, który w oryginalnej wersji nazywa się GUMN. W dziewięciu tomach przedstawiono miasto złomu, w którym żyją zcybernetyzowani ludzie. To wysypisko, gdzie nie ma żadnych zasad czy praw, tak więc Alita, która budzi się z długiego snu, nie może liczyć na żadne wsparcie. Z uszkodzonym ciałem i licznymi lukami w pamięci znajduje ją Daisuke Ido. Naukowiec daje jej nowe ciało z nadludzkimi umiejętnościami, dzięki którym Alita może walczyć ze złoczyńcami.

Data powstania filmu pozostaje tajemnicą, jednak Cameron uparcie twierdzi, że szybko się do tego nie zabierze. Cóż, wpierw pewnie chce zarobić kolejne miliony na dalszych częściach Avatara.

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Drugi kanał Telewizji Polskiej zaplanował na dziś wieczór emisję trzeciej części sagi Gwiezdnych Wojen, czyli Zemsty Sithów.

star wars, revenge of the sith

W filmie ponownie ujrzymy znane postacie, z Anakinem i Obi-Wanem na czele. Kanclerz Republiki zostaje porwany przez przywódcę Separatystów, zaś dwaj Rycerze Jedi ruszają mu na ratunek. Zobaczymy zakończenie wielkiej wojny z droidami i będziemy świadkami narodzin Dartha Vadera.

Seans filmowy rozpocznie się dziś na drugim kanale TVP o godzinie 21:50 oraz na TVP HD jako część cyklu "Kino na maksa". Jeśli przegapicie te terminy, to zostaje ostania szansa – o 2:50 w nocy ze środy na czwartek na łamach TVP2.

Zemsta Sithów zaopatrzona będzie w polskie napisy w formacie obrazu 4:3 na TVP2 oraz w formacie 16:9 na TVP HD.

To nie koniec uczty dla fanów SW, bowiem już za tydzień wyemitowana zostanie Nowa Nadzieja. Kto do tej pory nie widział sagi ma doskonałą okazję, by zaległości nadrobić.

Filmy fantastyczne

Niedawno światło dzienne ujrzał plakat "Królewny Śnieżki i łowcy", filmu przedstawiającego mroczniejszą wersję powieści o najpiękniejszej kobiecie na świecie.

królewna śnieżka i łowca

Niestety, owej mroczności na plakacie nie widać. Przypomina on zwykłą produkcję, w której główną rolę odgrywa łowca, przypominający Herkulesa lub Conana Barbarzyńcę. Czy film będzie jednak bardziej nastawiony na walkę i przygodę, czy może na mroczny i ciekawy klimat, tego tego dowiemy się w dniu premiery, która przypada na 1 czerwca.

Avatar

W wywiadzie dla "New York Timesa" James Cameron zapowiedział, że będzie kręcił wyłącznie kolejne części "Avatarów"! Słynny reżyser ma w planach aż trzy kontynuacje najbardziej spektakularnego filmu w dziejach kina.

avatar, cameron

Nie jestem zainteresowany rozwijaniem czegokolwiek – powiedział Cameron – Siedzę w Avatar-biznesie. Koniec, kropka. Pracuję nad "Avatarem 2", "Avatarem 3", może "Avatarem 4" i nie zamierzam produkować filmów innych ludzi. Nie chce mi się czytać cudzych scenariuszy.

Reżyser dodał, że nie zawiesza swojej działalności dokumentalnej. Na pierwszy ogień pójdzie "Deep Sea Challenge", które trafi do kin w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Filmy fantastyczne

I oto drugi zwiastun "Niesamowitego Spider-Mana". Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać od oceny tytułu – niesamowity? Ciekawe w czym.

Dużo akcji, świetne efekty specjalne – tyle na razie widać. Czy będzie coś więcej? Wątpię. Zbyt prędko stworzony remake "Spider-Mana" bez doborowej obsady aktorskiej, z głównym bohaterem, który wygląda, jakby się urwał z filmu "Zemsta frajerów" moim zdaniem nie wypali. Ale zwiastun dobry i zachęcający do wydania pieniędzy na bilet. A jak prezentuje się on Waszym zdaniem? Przypomnę, że "Niesamowity Spider-Man" trafi do polskich kin 6 lipca tego roku.

Osób, które pierwszy raz słyszą o nowej produkcji o człowieku-pająku, zachęcam do przeczytania newsa Eni, gdzie znajdziecie wszystkie wcześniejsze informacje. Tutaj z kolei możecie obejrzeć ten sam trailer "Niesamowitego Spider-Mana", tyle że z polskimi napisami.

Filmy fantastyczne

Światowa premiera tej superprodukcji odbyła się dopiero tydzień temu, a już zdążyła przyciągnąć wielu widzów na całym świecie. Wszyscy są zgodni – Avengers może pobić rekordy popularności!

avengers

W poprzednim tygodniu film zadebiutował w 39 krajach i zgromadził aż 180 milionów dolarów. Wczoraj hit legendarnego Marvela miał premierę w Stanach Zjednoczonych i zebrał dolarowe żniwo. Analitycy przewidują, że w ciągu 24 godzin film zarobił 65 milionów dolarów. To fenomenalny rezultat, jednak w porównaniu do dotychczasowego rekordzisty, "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci: Części II", ten wynik jest marny, bo ekranizacja powieści J.R.R Rowling zainkasowała 169,2 mln dolarów.

Nie pozostaje nam nic innego tylko czekać, aż "Mściciele" wejdą do polskich kin, co nastąpi 11 maja, a sądząc po ilości sprzedanych biletów przez internet polscy kinomani nie przejdą obok tego tytułu obojętnie.

The Walking Dead

Trzeba przyznać, że nie tak łatwo jest zaprojektować wydanie danego filmu czy serialu na DVD czy płycie Blu-ray. Tym większe zaskoczenie po obejrzeniu zdjęć z limitowanego wydania drugiego sezonu serialu The Walking Dead.

Wersja na Blu-ray, która dostępna będzie w USA, to dzieło ludzi z McFarlane Toys. Limitowane pudełko to nic innego, jak głowa zombiaka ze śrubokrętem w oku, co nawiązuje do jednej ze scen serialu w drugim sezonie.

Aby dostać się do płyt, musimy odchylić głowę do tyłu. No i ten śrubokręt – w końcu nie będzie się walał po całym domu! Niestety, data premiery tego wydania pozostaje nieznana, nie wspominając już o tym, iż marna szansa na to, by taki box pojawił się nad Wisłą. Pomarzyć dobra rzecz.

Filmy fantastyczne

David 8

Dodał: , · Komentarzy: 3

Został przeobrażony, przekonstruowany, a następnie powołany do życia. Jest wykonany według najnowszych technologicznych trendów, jest silniejszy. Posiada emocje. Witamy w ósmej generacji cybernetycznego rozwoju przygotowanym przez Weyland Industries.

weyland

Dzięki czułości na ludzkie emocje (na poziomie 99%), David może płynnie wejść w każde środowisko i przeprowadzić autentyczne ludzkie interakcje. David 8 może zrozumieć i odpowiednio reagować na nawet najbardziej skomplikowane emocjonalne sygnały lub subtelnie określone słowne polecenia.

emotions

Posiada cenne umiejętności w produkcji, finansach i medycynie, może on stać się natychmiast doskonały w niemal każdej innej dziedzinie.

Gwarantujemy, że David 8 zaskoczy Cię niejednokrotnie. Jest on wyjątkowo wszechstronny, nieskończenie przydatny. W przeciwieństwie do ludzkich odpowiedników, David 8 jest gotów wykonać każde zadanie które mu przydzielisz bez pytania czy oporu. Nie cofa się on nawet w obliczu najbardziej niepokojącego lub nietypowego zadania, gotów posłusznie wytrwać aż do jego ostatecznego zakończenia.

Przedstawienie Davida w formie audiowizualnej, znajdziecie w rozwinięciu.

Filmy fantastyczne

Do tej pory pokazywano jedynie wstępne projekty plakatów do filmu The Amazing Spiderman z Andrew Garfieldem w tytułowej roli. W końcu jednak Marvel pokazał finalny efekt, który będziemy mogli podziwiać przede wszystkim przed kinowymi salami.

the amazing spiderman

Powinniśmy się zachwycać, ale ujawnione plakaty nie powalają na łopatki. Co prawda widać nieco mroczniejszy klimat od czasu poprzednich części, jednak najnowsza odsłona ma być przecież odświeżeniem serii, czyli nowym początkiem, jak to chociażby uczyniono z przygodami o agencie 007.

Filmy fantastyczne

Tak! Ta postać powinna się pojawić już w pierwszej części, gdzie osoba, która ją zastąpiła (Annabeth – na turnieju w Obozie Herosów) w ogóle nie pasowała do tej roli. I nie chodzi tu o niezgodność z książką, lecz o brak osoby, która rywalizowałaby z głównym bohaterem. Zastąpienie ją jego (w późniejszych tomach) dziewczyną było niemądrym posunięciem. To tak jakby w "Harrym Potterze" zabrakło Malfoya, a zastąpiono go Hermioną (wiem, że Harry zwiąże się z Ginny, ale ona zbyt rzadko pojawia się w książce w przeciwieństwie do Annabeth).

leven rambin, igrzyska śmierci, percy jackson i bogowie olimpijscy morze potworów, film fantastyczny

Kto zagra Clarisse? Leven Rambin, którą możemy obecnie podziwiać w "Igrzyskach śmierci". Co sądzi o tej decyzji osoba, która przeczytała całą serię "Percy Jackson i bogowie olimpijscy"?

Wczytywanie...