dziki_lad

Christopher Lee kończy dzisiaj 90 lat!

1 minuta czytania

christopher lee

Mówili: niedziela, dzień bez newsów. Ha! Nic bardziej mylnego. Dzisiejsza niedziela jest wyjątkowa. Wiecie dlaczego? Swoje urodziny obchodzi dzisiaj Christopher Lee. A liczba świeczek też jest nie byle jaka, bowiem będzie ich 90!

Sławę przyniosły mu role w horrorach. Wcielał się m.in w Draculę (a 9 razy), Sherlocka Holmesa, Ramzesa I, Lucyfera, czy Pratchettowską Śmierć. W sumie zagrał w ponad 250 filmach, nie ograniczając się przy tym tylko do tych anglojęzycznych (występował również w produkcjach włoskich, francuskich, niemieckich, hiszpańskich czy rosyjskich), dzięki czemu znalazł się w księdze rekordów Guinnessa. Jednak jestem pewna, że najbardziej kojarzycie go z ról Sarumana z "Władcy Pierścieni" oraz Hrabiego Dooku z "Gwiezdnych Wojen". Legenda kina? Zdecydowanie!

Cóż, pozostaje życzyć kolejnych 90 lat i kolejnych 250 wspaniałych ról! A może by z tej okazji obejrzeć jakiś film z Christopherem Lee?

Komentarze

0
·
Sto lat, sto lat !!! Dodajmy jeszcze że solenizant śpiewa np. z zespołem rhapsody http://www.youtube.co...?v=Z93SdirnzTw
0
·
Sto lat!
0
·
A propos filmu polecam Return of Captain Invincible
Dwieście lat!
0
·
Dla mnie, jego najbardziej wpadającą w pamięć był rola Francisco Scaramangi (007: The Man With The Golden Gun), ale i zły Saruman (a zwłaszcza jego głos) był całkiem niezły. Tak czy inaczej, życzenia się należą i to spore. A więc sto lat !!!
0
·
Przebijam: trzysta lat!
i polecam też do posłuchania: Treebeard's Song.
0
·
Nigdy bym nie powiedział, że on ma 90 lat, nic tylko tak trzymać
0
·
o_O to jego aktualne zdjęcie bo jeśli tak to świetnie wygląda jak na swoje 90 lat .
No i wszystkiego najlepszego , 100 lat albo i więcej

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...