Filmy » Newsy

W Internecie nadal jest głośno po ostatniej decyzji, aby rolę Batmana w najnowszym filmie powierzyć Robertowi Pattinsonowi. Poznaliśmy kulisy rozstrzygnięcia kwestii obsadzenia głównej roli i wygląda na to, że to reżyser miał tutaj decydujące słowo.

pattinson

Lista nazwisk do głównej roli w nadchodzącym filmie o najsłynniejszym detektywie Gotham skurczyła się do raptem dwóch. Rozpoznawalną pelerynę mógł założyć Robert Pattinson bądź Nicholas Hoult. Wiemy już, że zwyciężył ten pierwszy, ale dopiero teraz okazuje się, że decyzja reżysera nie została podjęta wyłącznie na podstawie sympatii czy też odgórnej dyrektywy wszechmocnego producenta.

Może kogoś zdziwić, że piszemy o spin-offie serii "Szybkich i wściekłych". Kogoś, kto oglądał pierwsze części cyklu, a nie ma świadomości, że ostatnie to już jazda po bandzie ze scenami rodem z najbardziej nierealistycznych filmów akcji, które jednocześnie nie wprowadzają elementów stricte fantastycznych.

hobbs i shaw

Spin-off idzie jeszcze dalej. Jego główni bohaterowie, Hobbs i Shaw, mierzą się w nim z czarnym Supermanem – jak nazywa siebie sam zainteresowany, czyli genetycznie usprawniony żołnierz grany przez Idrisa Elbę. Zobaczcie nowy zwiastun. To już zahacza o rejony SF – ale nie mamy nic przeciwko temu!

Jak się zastanowić, to trudno podać najbardziej oczekiwaną premierę roku, nawet jeśli weźmie się pod uwagę tylko fantastykę. Z jednej strony zaraz nowi Avengers, a z drugiej – z mocnym przytupem dostajemy zapowiedź ostatniej odsłony gwiezdnej sagi o rodzie Skywalker.

star wars

IX część "Gwiezdnych wojen" otrzymała podtytuł "The Rise of Skywalker", a jej pierwszy zwiastun prawdopodobnie zdradza powrót bardzo ważnej postaci... Koniecznie zobaczcie sami.

Ostatnie lata przyniosły trochę produkcji uznawanych przynajmniej za bardzo dobre – "Blade Runner 2049", "Anihilacja", "Interstellar", "Nowy początek"... Tymczasem szykuje się kolejny mocny hit z tego gatunku.

lucy in the sky

Pomińmy na chwilę zwiastun, który zobaczycie w rozszerzeniu newsa. "Lucy in the Sky" to filmowy debiut Noaha Hawleya odpowiadającego za dwie serialowe perełki: "Fargo" i "Legion". To wystarcza do zainteresowania.

W dalszym ciągu czekamy na więcej wieści o solowym filmie z Batmanem. Na razie wiemy, że z projektu odszedł Ben Affleck (nie zagra już głównej roli), a reżyserował będzie Matt Reeves.

the batman

Nowe informacje, od anonimowego źródła, ma portal Discussing Film. "The Batman" miałby pokazać Mrocznego Rycerza jako najlepszego detektywa. Widzowie mieliby się przekonać, że sława Batmana w rozwiązywaniu intryg i zagadek jest jak najbardziej słuszna. Poza tym akcja produkcji miałaby dziać się w latach 90.

J.K. Rowling w ostatnich latach wciąż dodaje nowe informacje o świecie HP i jego bohaterach. Robi to jednak nie za pomocą nowych książek – choć do nowego kanonu dodała fatalny scenariusz teatralny, "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Robi to za pomocą swoich wypowiedzi pozaliterackich.

fantastyczne zwierzęta: zbrodnie grindelwalda

Dlatego o tym, że Dumbledore jest postacią homoseksualną, poinformowała nie w powieściach, lecz na spotkaniu z fanami w 2007 roku. Okazją do przedstawienia jego związku był film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", jednak była to okazja zmarnowana. W zamian Rowling odsłania kulisy w specjalnych materiałach do wydania Blu-ray.

Filmy

Ezra Miller chce mrocznego Flasha

Dodał: krzyslewy, niedziela, 17 marca 2019 · Komentarzy: 0

Najbliższe tygodnie zadecydują o artystycznym kształcie filmowego "Flasha".

flash

Jak wiadomo, Warner Bros. próbował uczynić swoje uniwersum mrocznym, ale efekt nie był zadowalający (weźcie jednak pod uwagę, że piszący te słowa uważa BvS i "Legion samobójców" za produkcje chaotyczne, lecz nawet dobre). Ostatecznie nastąpiła zmiana w charakterze świata DC – miało to być lekkie kino na wzór konkurencji.

Raczej mało kto się tego spodziewał – James Gunn z powrotem u sterów przy "Strażnikach Galaktyki 3".

james gunn

Wcześniej główny twórca sukcesów tej serii został skazany na banicję z powodu swoich dawnych wpisów na Twitterze. Jak sam przyznał, gdy te stały się przyczyną afery – w tamtym czasie był prowokatorem, który oburzał i łamał tabu swoim humorem, ale teraz jest innym człowiekiem i przeprasza za swoje zachowanie. Pomimo tego został zwolniony.

Nie ma chyba bardziej oczekiwanej premiery od filmu "Avengers: Koniec gry". Nowe zwiastuny fantastycznie wprowadzają w pełną rozmachu historię, która toczy się od wielu produkcji, a której kolejny etap – związany z Thanosem – ma zostać zakończony. A przy tym obywa się bez paskudnego streszczania fabuły.

avengers: koniec gry

Na trailerze pojawia się Kapitan Marvel, którą aktualnie można oglądać w solowej produkcji.

Końcówka maja coraz bliżej, a wraz z nią premiera filmu "Aladyn", który jest kolejnym aktorskim oddaniem jednej z kultowych animacji Disneya. Wcześniej był już "Kopciuszek", była też "Piękna i Bestia".

aladyn

Po teaserze, który wzbudzał wątpliwości, nowy zwiastun nie prezentuje się źle. Nie rozwiewa wspomnianych wątpliwości, ale około Bollywoodzki klimat, baśń i musicalowe fragmenty mogą dać naprawdę udaną produkcję. Poza tym nazwisko reżysera – Guy Ritchie – potrafi rozpalić nadzieję. Inna sprawa to nietrrafiony aktor grający Dżafara...

Wczytywanie...