Filmy fantastyczne
dungeons&dragons,złodziejski honor

Choć uniwersum Dungeons&Dragons zdaje się posiadać nieskończony fabularny potencjał i jest doskonałym fundamentem do stworzenia multi-miliardowej sagi, to w przeszłości mariaż marki z kinematografią kończył się fatalnie. Nie pomogły gwiazdy pokroju Jeremiego Ironsa czy też całkiem pokaźne budżety – no, klapa na klapie.

Włodarze z Hollywood nie są jednak w ciemię bici i doskonale zdają sobie sprawę z siły franczyzy, dlatego po kilkunastu latach odpoczynku, wracają z kolejnym pełnoprawny filmem fabularnym, który jest naszpikowany gwiazdami oraz sztuczkami z komputera. Pierwszy konkretny zwiastun może nastrajać pozytywnie – jest sporo ciekawej akcji, nienajgorsze efekty specjalne i przy okazji całość wygląda na lekkie, popcornowe kino, które ogląda się z przyjemnością po ciężkim tygodniu pracy.

Filmy fantastyczne

Ray Liotta nie żyje

Dodał: , · Komentarzy: 0
ray liotta

Ze smutkiem informujemy, że w wieku 67 lat odszedł od nas Ray Liotta. Informację przekazał portal Deadline, aktor miał umrzeć we śnie na Dominikanie, gdzie kręcił swój najnowszy film – “Niebezpieczne wody”.

Liotta przeszedł do historii kinematografii główną rolą w gangsterskim filmie “Chłopcy z ferajny” (co interesujące odrzucił wtedy ofertę Tima Burtona, aby zagrać postać Harveya Denta w “Batmanie”). Był ceniony za role drugoplanowe twardzieli i czarnych charakterów takich jak w “Cop Land” czy “Obsesja namiętności”. Fanom fantastyki dał się szerzej poznać w filmach “Sin City 2: Damulka warta grzechu” jako biznesmen Joey Canelli, a także w ekranizacji “Dungeon Siege: W imię króla”, gdzie zagrał głównego antagonistę – Galliana.

Filmy fantastyczne

Zwiastun Zielonej Latarni

Dodał: , · Komentarzy: 0
zwiastun zielonej latarni

Warner Bros. Home Entertainment postanowiło nam sprezentować zwiastun jednego ze swoich ostatnich projektów, czyli "Green Lantern: Beware My Power", którego premierę na blu-rayu zapowiedziano na 26 lipca tego roku.

Filmy fantastyczne

Zmarł William Hurt

Dodał: , · Komentarzy: 1
william hurt

Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w wieku 71 lat odszedł od nas William Hurt. O śmierci aktora poinformował jego syn za pośrednictwem mediów społecznościowych – “odszedł w spokoju, w otoczeniu rodziny, z przyczyn naturalnych”. W maju 2018 roku ujawniono, że artysta zmaga się z nieuleczalnym rakiem prostaty.

Filmografia Williama Hurta jest przebogata (ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych), a w światku hollywoodzkich artystów był uważany za guru, z którego zdaniem trzeba się liczyć. Czterokrotnie nominowany do Oscara, raz nagrodzony statuetką za pierwszoplanową rolę w dramacie “Pocałunek kobiety pająka”. Natomiast fani fantastyki mogli go poznać jako generała Thaddeusa Rossa w Kinowym Uniwersum Marvela, a także w takich hitach jak “A.I. Sztuczna Inteligencja” czy “Mroczne Miasto”.

Filmy fantastyczne
kosmiczny mecz: nowa era

Jak co roku, w przeddzień nominacji oscarowych, swoje karty odkrywa malinowa akademia, która hołduje najgorszym filmowym produkcjom, które ukazały się na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Tym razem wybitnie postanowiono docenić dokonania Bruce'a Willisa, który otrzymał własną kategorię za najgorszy występ, gdzie znalazło się miejsce dla ośmiu filmów, w jakie się zaangażował w 2021 roku. Na marginesie warto zaznaczyć, że wśród nich znalazły się dwa tytuły fantastyczne. Mowa tutaj o “widowiskach” sci-fi – “Kosmiczny grzech” i “Apex”.

Całkiem sporo, albowiem cztery nominacje, zgarnął film “Kosmiczny Mecz: Nowa Era. Wyróżniono autora projektu, LeBrona Jamesa, który znalazł się na liście najgorszych aktorów pierwszoplanowych, a także w kategorii za najgorsze ekranowe niedopasowanie razem z animkami. Oprócz tego obraz może zgarnąć statuetkę za najgorszy film i remake.

Filmy fantastyczne

Pogromcy Duchów. Dziedzictwo na nowym zwiastunie

Dodał: , · Komentarzy: 1
pogromcy duchów

Kobiece spojrzenie na Pogromców Duchów nie wypaliło, to może publiczność łyknie ich młodzieżową wersję? Zobaczymy. Nowy zwiastun pokazuje, że oprócz różnic w wieku protagonistów, całość będzie się charakteryzowała zupełnie innym podejściem do materiału pierwotnego.

Pogromczynie ewidentnie odcinały się od poprzednich części i na siłę próbowały pokazać, że są od tamtych przygód lepsze/ciekawsze/śmieszniejsze – wyszło jak wyszło. Natomiast młodzież okazuje spory szacunek do klasycznych części i ma stanowić ich logiczną kontynuację. Zajawka pokazuje, że nie zabraknie rozlicznych mrugnięć okiem dla fanów trio starszych parapsychologów. Kto wie, może to jest przepis na sukces?

Filmy fantastyczne

Zmarł Tomasz Knapik

Dodał: , · Komentarzy: 1
tomasz knapik

Z nieukrywanym smutkiem informujemy, że dziś w wieku 77 lat odszedł od nas Tomasz Knapik. Legendarny lektor o charakterystycznej i nie dającej się podrobić barwie. Głos pokolenia VHS. Naukowiec i wykładowca Politechniki Warszawskiej. Człowiek towarzyszący nam na co dzień – czy to w telewizji, czy to w radiu, czy nawet w komunikacji miejskiej. No i najzwyczajniej w świecie – dobry, pogodny i ciepły człowiek.

Filmy fantastyczne

Powrót Brendana Frasera

Dodał: , · Komentarzy: 0
renesans brendana frasera

Brendan Fraser to aktor, którego nazwisko przez wiele lat branża filmowa nie słyszała. Aktor znany zwłaszcza ze swych występów w filmach z serii "Mumia," na wiele lat zniknął ze sceny z racji licznych problemów osobistych. W końcu jednak wraca na scenę.

Filmy fantastyczne

Disney kręci w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0
disney kręci w polsce

Disney to korporacja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy ich dzieła – czy to klasyki, czy najnowsze produkcje. Obserwacja posunięć firmy ma w nawyku prowadzić do często zaskakujących, a czasem dziwnych informacji. Na pewno można do nich zaliczyć plany kręcenia produkcji w Polsce.

Filmy fantastyczne

"Pęknięta Ziemia" trafi do kin

Dodał: , · Komentarzy: 0
pęknięta ziemia trafi do kin

Choć sam nie miałem jeszcze okazji zetknąć się z trylogią "Pękniętej ziemi" autorstwa N.K. Jemisin, to nie mam zamiaru zaprzeczać, iż jest to seria, która spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników i recenzentów. Przyznane tej serii nagrody, jak choćby Hugo dla najlepszej powieści, służą wyłącznie za dowód. Teraz zaś będzie mogło się z nią zapoznać jeszcze więcej osób, gdyż wszystkie trzy części mają trafić na srebrny ekran.

Wczytywanie...