Gothic III – nowe wieści

2 minuty czytania

Niemiecki magazyn PC Action, w swym najnowszym wydaniu (10/06), opublikuję mega zapowiedź Gothica III. Pismo pojawi się w niemieckich kioskach dopiero 23 sierpnia (m.in. pełna wersja Nocy Kruka), jednakże prenumeratorzy otrzymali już swój egzemplarz, co oznacza, że w sieci pojawił się mały wyciek informacji jakie znajdują się w owej zapowiedzi.

Przede wszystkim znamy już oficjalne wymagania sprzętowe. Aby nacieszyć się pełnymi możliwościami graficznymi, które prezentuję Gothic III, potrzebna jest maszyna z procesorem 3 GHz, 1024 MB pamięci RAM oraz kartą graficzną na poziomie Geforce'a 6800 lub lepszą. Absolutnym minimum jest zaś sprzęt z procesorem 2 GHz, 512 MB RAMu oraz kartą graficzną z 128 MB pamięci.

Wiemy także, iż na gracza czeka razem 550 różnych misji, z których 25 powiązanych jest z głównym wątkiem. Niestety wykonanie wszystkich jest niemożliwe, ponieważ większa część z nich dostępna jest, gdy mamy dobre relację z określoną frakcją.

Nasz heros będzie miał możliwość rozwoju 9 różnych atrybutów, a także dostęp do około 70 różnych talentów, podzielonych na następujące profesję: walka, polowanie, magia, kowalstwo, kradzież, alchemia oraz inne. Twórcy mówią, że nasz bohater podczas przygody osiągnie mniej więcej 30 poziom doświadczenia. Podczas awansu otrzymamy 10 punktów nauki, a każdy talent lub umiejętność kosztować nas będzie 5 owych punktów.

Samo przejście głównego wątku zajmie nam około 50 godzin zabawy, zaś na rozwiązywaniu zadań dodatkowych posiedzimy kolejne 100 (czyli całkiem dużo jak na obecne standardy).

Zwiedzanie miast, łąk oraz lasów królestwa Myrtany zajmie nam 60% czasu spędzonego nad rozgrywką. Natomiast resztę gry spędzimy wędrując po gorących pustyniach Varantu i mroźnych terenach Nordmarru. Podczas naszej przygody natkniemy się na około 1000 różnych przedmiotów.

Kamerę będzie można dowolnie oddalać lub przybliżać, od widoku z pierwszej osoby, aż do tego z lotu ptaka.

Sama gra składa się z 250 tysięcy dialogów, dla których w wersji niemieckiej użyczyło głosu 62 aktorów. Daje nam to w przybliżeniu 18 godzin tekstu mówionego.

Jest więc na co czekać... Premiera Gothica III w Europie odbędzie się 13 października 2006 r.

Komentarze

0
·
jesli chodzi o gre to nie mam zadnych protestow ,dla mnie to zajechana giera jak G1 lub G2 pozdro dla wszystkich:)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...