Gothic 3

Gothic 3 do nabycia w czasopiśmie Play

Dodał: , · Komentarzy: 2
play pc, 7/2010

Już 17 czerwca (czwartek) do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy numer czasopisma „Play”. Wydawnictwo Axel Springer postanowiło przejść do ofensywy i odpowiedzieć mocnym akcentem na odmienione, multiplatformowe oblicze potentata na rynku pism komputerowych – „CD-Action”. Efekt widać gołym okiem – odświeżony wygląd (w tym kolejna zmiana logo na przestrzeni kilkunastu miesięcy), nowe działy oraz dwie płyty DVD z pełnymi wersjami. Czy te zabiegi zachęcą potencjalnych konsumentów? Zobaczymy, póki co „Play” sprzedaje się bardzo przeciętnie (52% nakładu, według ostatnich danych ZKDP) i jeżeli coś tym razem nie drgnie, możemy pożegnać się z kolejnym miesięcznikiem na polskim rynku.

Nie siejmy jednak defetyzmu, bo na dzień dzisiejszy redakcja pisma ma się całkiem dobrze i skleciła kilka tekstów, które mogą nas zainteresować. W dziale „Rzut okiem” znajdziemy zapowiedzi futurystycznego „Deus Ex: Human Revolution” oraz postapokaliptycznego „Fallout: New Vegas”. Fani wszelakich rankingów mogą zainteresować się zestawieniem „77 gier, które zmieniły świat”. Z pewnością nie zabraknie w nim przedstawicieli ukochanego przez nas gatunku, cRPG, i produkcji z Geraltem w roli głównej (o czym świadczy wybitnie paskudna okładka).

Gothic 3

Jak zapewne niektórzy wiedzą, rok temu odbyło się wydarzenie, zwane „Dniem Screena”. Składało się na nie kilkadziesiąt godzin prezentacji oraz pewnego rodzaju rywalizacja między sobą naszych, polskich modyfikacji. Wydarzenie to było rozgłoszone na wielu serwisach (również zagranicznych) i przyciągnęło dużą rzeszę graczy. Plany na ten rok są podobne, lecz modderzy zamierzają pokazać się od jeszcze lepszej strony.

Najnowsza edycja „Dnia Screena” odbędzie się za kilka dni (jeszcze nie została ustalona konkretna data) na forum theModders.org (polskie centrum moddingu). Udział weźmie wiele grup, m. in. theModders z modyfikacją „Czas Zapłaty”, Soulfire oraz ich „Dzieje Khorinis”, czy też autorzy modyfikacji „Złote Wrota”.

Gothic 3

Firma CD-Projekt poinformowała, że nowy nieoficjalny patch przeznaczony dla gry Gothic 3 zadebiutuje najprawdopodobniej już jutro rano. Łatka oznaczona numerkiem 1.7 zapewni około 1200 (!) poprawek, przez co twórcy pozwolili sobie na dodanie do zaktualizowanej wersji gry podtytułu Enchanced Edition, co w tłumaczeniu na polski oznacza Edycja Rozszerzona.

Wśród licznych poprawek znalazły się dwie najważniejsze: Alternatywna SI i Alternatywny Balans. Pierwsza z opcji, to ulepszenie sztucznej inteligencji przeciwników, dzięki której walki będą o wiele bardziej ekscytujące. Druga to – jak sama nazwa wskazuje – zmiana balansu gry (czyli przedmiotów, umiejętności), która zapewni większą równowagę i uniemożliwienie "przepakowania" bohatera w końcowych etapach gry.

Inne cechy łatki to m.in. poprawiona optymalizacja silnika gry, wprowadzenie nowych tekstur, poprawki w dialogach i systemie zadań oraz nowe opcje graficzne, którymi zadowolą się posiadacze mocniejszych blaszaków.

Pełna, mocno upchana lista poprawek będzie dostępna w changelogu i instrukcji (w pliku PDF), który będzie dołączony do patcha. Zainteresowani będą musieli pobrać prawie 900 MB danych.

Gothic 3

Gothic III: Edycja Rozszerzona

Dodał: , · Komentarzy: 0

Gothic 3 podobnie jak Wiedźmin doczeka się Edycji Rozszerzonej. RobeN, pracownik CD-Projekt poinformował, że Patch oznaczony numerkiem 1.7 jest już na ukończeniu i trwają jego testy. Po wgraniu łatki mamy doświadczyć ponad 800 poprawek względem poprzedniego patcha, w tym długo oczekiwanej optymalizacji silnika gry.

Więcej informacji znajdziecie na blogu RobeNa.

Gothic 3

Umiejętności w Gothicu 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zasoby strony powiększyły się o artykuł traktujący o umiejętnościach w Gothicu 3. Ammon zgrabnie opisał nam wszystkie zdolności oraz podał ich wymagania. Jeżeli chcesz zaplanować drogę rozwoju swojej postaci, to jest to tekst właśnie dla ciebie. Serdecznie zapraszamy do czytania!

Gothic 3

Magia w Gothicu 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zasoby strony powiększyły się o artykuł traktujący o magii w Gothicu 3. Tym razem Ammon wypisał i opisał nam ładnie wszystkie czary z gry wraz z ich wymaganiami. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zaklęciami możesz łupać wrogów, jest to tekst dla ciebie. Zachęcamy serdecznie do czytania.

Gothic 3

Czysty Gothic?

Dodał: , · Komentarzy: 5

Pamiętacie Gothic 3? Pamiętacie te wszystkie bugi i niedoróbki? Czujecie jeszcze niesmak, gdy o tym Wam przypominam?

Wielu osobom bardzo się nie spodobała fuszerka, którą odwalili twórcy gry, dlatego społeczność Gothic'a tworzy od dłuższego czasu swoje łatki, za które wiele osób jest im niezmiernie wdzięcznymi.

I tak jest i tym razem...

Gothic 3

Gothic 3 – nowy oficjalny patch

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma JoWooD ogłosiła, iż nowy oficjalny patch do Gothica 3, oznaczony numerkiem v1.6, jest w drodze. Twórcy twierdzą, że łatka skupia się na poprawieniu stabilności gry oraz zapobieganiu wyskakiwania jej do pulpitu. Patcha możemy spodziewać się na początku przyszłego roku.

Lista zmian na dzień 20.12.2007 dostępna jest pod tym adresem. Lepiej późno niż wcale?

Wczytywanie...