Gothic 3

2 minuty czytania

Akcja trzeciej części znanej serii RPG toczyć ma się w krainie całkowicie opanowanej przez Orków. Niedobitki ludzi schroniły się w odległych i bardzo nieprzyjaznych obszarach mroźnej tundry czy gorącej pustyni. Gracz znajdzie się w środku tego konfliktu i tylko od niego zależeć będzie jak postąpi.

Gothic 3

Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, Gothic 3 oferować ma pełną wolność wyboru ścieżki, którą zechce podążać grający. Będzie mógł pomóc ludziom w beznadziejnej walce z Orkami albo dołączyć do tych ostatnich, skazując towarzyszy niedoli na zagładę, ale ratując własną skórę. Niezależnie od wyboru gra zaoferuje mu bogate możliwości rozwoju bohatera dzięki systemowi pozbawionemu klas. Będzie miął możliwość nauczenia się dowolnych umiejętności jakie uzna za przydatne, a w trakcie gry żadna ścieżka rozwoju nie zostanie przed nim zamknięta.

W grze znajdzie się ponad 50 czarów i mniej więcej tyle samo rodzajów wrogów do pokonania. Pojawić ma się też nowy system walki, ponoć łatwiejszy do opanowania od znanego z poprzednich odsłon. Jeżeli zaś chodzi o samą fabułę, to – jak zostało już wspomniane – nie zmieni się nic w kwestii wolności pozostawianej graczowi, jednak główne cele zaznaczane będą w wyraźniejszy sposób. Dzięki temu gracz, który zechce podążać ścieżką fabuły nie będzie się "zacinał", zastanawiając co robić dalej. Poza tym dopracowana ma zostać sztuczna inteligencja bohaterów niezależnych, którzy będą mieli własne cele i dążenia, a jedynym celem ich istnienia nie będzie czekanie na możliwość porozmawiania z głównym bohaterem.

Gothic 3

Trzecia już odsłona serii Gothic wnosi wiele ciekawych nowości , które na pewno uprzyjemnią nam grę. Co już chyba wszyscy wiemy w Gothic 3 dostępny będzie o wiele większy świat między innymi obszar kontynentu zwany Varrant , wyspa czarnoskórych ludzi , obszar okupowany przez orków , a także stolica królestwa ludzi.

Gothic 3

Świat stanie się tak wielki , że mógłby ładować się przez godzinę, dlatego więc twórcy zagórzyli znaczną cześć terenu co czyni ja niedostępną , oprócz tego będzie trochę bagien, pustyń, kanionów itp.

Podobno będzie można przemierzać dalsze odległości za pomocą koni ( na pustyni za pomocą wielbłądów). Twórcy gry nie podjęli jednak jeszcze decyzji w tej kwestii. Wszyscy wiemy iż w Gothic 1 i 2 nasza przygoda była całkowicie uzależniona od gildii do których wręcz musieliśmy się przyłączyć. Natomiast w Gothic 3 położyli na to nacisk ale nie tak duży, będzie można "pracować na własny rachunek" choć powinniśmy obrać drogę którą proponują nam gildie ( których będzie pewnie dużo do wyboru ).

Gothic 3

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...