Drugi tom cyklu Neverwinter już w sprzedaży

2 minuty czytania

Od dziś można nabyć drugi tom serii Neverwinter, który nosi taki właśnie tytuł i jest kontynuacją książki Gauntlgrym.

salvatore, neverwinter, drizzt

Amerykański pisarz R. A Salvatore ponownie sięga po swoją najbardziej rozpoznawalną postać, czyli drowa Drizzta. Jak zapewne pamiętacie, z wyprawy do krasnoludzkiego królestwa Gauntlgrym grupa śmiałków wróciła w mocno odchudzonym składzie. Bruenor i Pwent pogrzebani pod ziemią i najpewniej martwi, Jarlaxle wraz z najemnikiem imieniem Athrogate uciekają, zaś Drizzt i Dhalia rozpoczynają wspólną wędrówkę w poszukiwaniu Sylory Salm. Ta pochodząca z Thay czarodziejka wypełnia rozkazy samego zulkira i tworzy kolejne miejsca mocy, mające za zadanie tworzyć hordy nieumarłych i bezmyślnych sług.

salvatore, neverwinter, drizzt

Podróż z utalentowaną wojowniczką, jaką jest jest Dhalia Sin'felle, będzie wyzwaniem tak dla Thayanki, jak i dla syna jednego z Domów Menzoberranzan. Opis wydawcy sugeruje, że Drizzt raz jeszcze będzie musiał zmierzyć się z dylematami moralnymi (co przecież czyni w każdej książce od R.A Salvatore), co sprawi, że dojdzie do zawiązania sojuszy z niedawnymi przeciwnikami, którzy tym razem mogą stać po właściwej stronie barykady.

Za wspomnianą książkę, w twardej oprawie, będziemy musieli zapłacić $27.95. Marzeniem każdego fana pisarza jest zdobycie własnego egzemplarza wraz z podpisem R.A Salvatore, co jest możliwe dzięki rozpoczynającej się właśnie dziś kampanii promocyjnej Neverwinter. Pisarz będzie będzie dzisiaj w jednej z księgarni w Los Angeles, następnie zaś odwiedzi takie miejsca jak Redondo Beach, San Diego, Seattle, Chicago, Columbus, Cincinnati, Nowy Jork i w końcu Boston. Szczegóły o całej trasie promocyjnej zostały przedstawione pod tym adresem.

O planach polskiego wydania nie ma żadnych informacji, ale biorąc pod uwagę fakt, że także poprzednia część nie doczekała się swojej premiery nad Wisłą, to należy Neverwinter nabyć za granicą. Przydatne w tym zakresie linki znajdziecie tutaj. Warto udać się także pod wskazany adres, by odnaleźć pierwszy, przykładowy kawałek powieści, który ma pomóc niezdecydowanym w podjęciu decyzji o zakupie właśnie tej książki.

Komentarze

0
·
Ale znowu Drizzt...?
0
·
Raz, że to kolejny element kampanii powiązanej z Neverwinter a dwa - wciąż na nim zarabia, więc będzie pisał póki są ci, którzy chcą to czytać. Drizzt to już pomału postać-legenda bez względu na to, czy też książki z nim nam się podobają czy nie.
0
·
AAAA, spoiler.
A ja dopiero czytam The Pirate King

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...