Lochy i Smoki ponownie wkroczą na filmowe salony

1 minuta czytania

Pamiętacie kiczowaty film z Jeremym Ironsem w jednej z głównych ról? Niekoniecznie? Szczęściarze...

lochy i smoki

Wygląda jednak na to, że coś zaczyna się dziać wokół delikatnie zakurzonej marki "Dungeons & Dragons" i po serii tanich, garażowych produkcji pokroju polskiego "Wiedźmina" (tworzonych dla pewnej amerykańskiej stacji, która dała nam chociażby klasyk klasyków – "Sharknado"), otrzymamy poważny, wysokobudżetowy tytuł, oparty na tym uniwersum.

Hasbro, właściciel marki Wizards of the Coast, w końcu doszło do satysfakcjonującego konsensusu ze studiem Warner Bros. oraz Courtneyem Solomonem (trzymającym mocno w garści prawa do ekranizacji tego fantastycznego świata), w efekcie czego prace nad projektem "Chainmail" już niedługo ruszą z kopyta. Wytwórnia od ponad czterech lat walczyła o możliwość nakręcenia przygody osadzonej w Zapomnianych Krainach i zbudowania uniwersum, które powtórzy sukces kinowego Śródziemia. Wygląda na to, że cierpliwość i gorliwość w dążeniu do celu popłaca, bo wreszcie dopięła swego.

Na chwilę obecną nie wiemy zupełnie nic, o jaką stawkę będzie toczyć się walka w "Chainmail". Za scenariuszem stoi David Leslie Johnson ("Dziewczyna w czerwonej pelerynie" czy "Gniew Tytanów"), a studio było tak zachwycone końcowym efektem jego prac w 2011 roku, że od razu zaczęło zabiegać o zdobycie praw do marki. Cóż... lepiej późno niż wcale.

Macie jakieś oczekiwania względem nowego filmu z uniwersum "Dungeons & Dragons"?

Komentarze

0
·
A czy ktoś się spodziewa, że filmy D&D będą czymś więcej niż trochę bardziej profesjonalnym larpem?
0
·
Tak! Tak! Tak! Czekam na to! Sypną dobrą kasą t i efekty komputerowe będą lepsze.
0
·
Jeśli robią to twórcy gniewu tytanów to spodziewam się wysoko budżetowego kiczu. Fajne efekty, niezła akcja i niewykorzystany potencjał z niedopracowaną chaotyczną fabułą którą pędzi na łeb na szyję. Mam nadzieję że fabuła będzie opowiadana spokojnie a potem nabierze rozpędu. Coś jak w przerywnikach w icewind dale

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...