Diablo II
diablo 2

Pasjonaci serii “Diablo” zdecydowanie chętniej widzieliby zapowiedź odświeżonej wersji “Diablo II” niż kolejne wieści na temat mobilnego “Immortal” lub czwartej części tej kultowej serii. Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, wystarczy delikatnie odpicować stary projekt i dodać kilka nowoczesnych rozwiązań, aby fani hack’n’slash byliby w ekstazie. Trudno im się dziwić – druga część serii to po 20 latach wciąż cholernie grywalna, sprawiająca masę satysfakcji i nagradzająca za trud produkcja, czego nie można niestety powiedzieć o takim “Diablo III”.

Stąd też nie zaskakuje, że co jakiś czas pojawiają się rewelacje, jakoby Blizzard intensywnie myślał nad spełnieniem marzeń społeczności i zremasterowaniu “Diablo II”. Entuzjazm fanów studzi jednak jeden z ojców dwóch pierwszych części “Diablo”, David Brevik, który prognozuje, że jeżeli studio finalnie podjęłoby się tego projektu, to całość skończyłby się gorszą katastrofą niż “Warcraft III: Reforged”.

Diablo II

Tegoroczny Blizzcon już za nami, lecz nie doczekaliśmy się informacji na temat odświeżonej wersji "Diablo II" wraz z oficjalnym dodatkliem. Wygląda na to, że kultowa odsłona walki z Diablo, Baalem i Mefistem będzie musiała jeszcze trochę poczekać.

diablo 2

Chociaż od kilku ładnych lat możemy bawić się w "trójkę", to właśnie poprzedniczka uchodzi za najlepszą odsłonę serii i do dziś można natknąć się na graczy, którzy chętnie mordują diabelskie zastępy. Strona graficzna, chociaż wcale nie najważniejsza, mocno się już zestarzała, więc nic dziwnego, że pojawiły się prośby o remaster "Diablo 2". Cóż, w najbliższym czasie nie ma co jej wypatrywać na horyzoncie.

Diablo II

Jeżeli mówimy dziś "Diablo", to myślimy oczywiście o najnowszej odsłonie serii studia Blizzard Entertainment, czyli grze "Diablo III". Jednak dobrze wiedzieć, że mimo upływu wielu lat, firma nadal pamięta o swoim poprzednim dziecku. Oto "Diablo II" otrzymał dziś patch 1.14a.

diablo ii
Diablo II

Turniej Diablo II odwołany

Dodał: , · Komentarzy: 4
diablo 2

Wysłannik dworu króla Matthiasa musiał napisać do swego władcy, że Turniej Diablo II został odwołany. Co się stało? Dlaczego miejscowi krzyczą i złorzeczą, że gotowi są z widłami przeczesywać okolicę?

Rankiem tego dnia, gdy miały się odbyć pierwsze walki, okazało się, że namiocie ani jednej żywej duszy. Co więcej, w środku walały się porozwalane stoły, potłuczone naczynia a nie brakowało także w chatach kilku kobiet, które poprzedniej nocy nie pamiętało lub wolało nie pamiętać. Szybko okazało się także, że zniknął kufer, w którym zwykle znajdowała się pod strażą nagroda dla najdzielniejszych. Po strażnikach pozostały jedynie buty, tak więc można się spodziewać, że albo udali się do innego świata, albo też dołączyli do szabrowników i postanowili z łupem oddalić się pod osłoną nocy.

Zapewne wielkie musi być ich zdziwienie, gdy w końcu zapragną zajrzeć do środka. Bowiem w kufrze znajdowały się papiery, jakie miejscowi zbierali z godnym odnotowania zamiłowaniem. Tutejszy władyka wręcz lubował się w różnego rodzaju pismach, zaś jego chwiejna natura sprawiała, że lepiej było mieć wszystkie wykazy pod ręką, by nadgorliwemu urzędnikowi pokazać, że tutejszy władca bliżej nie określił, do którego to zarządzenia należy się odwołać. Papier jednakże niewiele lżejszy od złota, dlatego pijana zgraja nie połapie się szybko w swoim partactwie.

Diablo II

Jubileuszowy turniej Diablo II

Dodał: , · Komentarzy: 6

Mija właśnie kolejny rok od momentu, w którym grupa zapaleńców postanowiła, wbrew wszystkim przeciwnościom, założyć nasz wspaniały portal. Owoc tego heroicznego czynu przetrwał do dziś, pomimo wielu zewnętrznych i wewnętrznych starć z demonami lenistwa, konkurencji i czasu, okupionych hektolitrami potu, tysiącami godzin pracy i niezliczonymi dyskusjami na wszelakie tematy. Z tej właśnie okazji w tym szczególnym dla nas wszystkich dniu GameExe ogłasza nabór do jubileuszowego turnieju Diablo II!

diablo, turniej, gameexe, ge, jubileusz
Diablo II

10 lat "Diablo II"!

Dodał: , · Komentarzy: 9

Kto z Was nie pamięta tej chwili, gdy po raz pierwszy zasiadał do drugiej części "Diablo"? Nie sposób zapomnieć dziecięcej radości i dreszczu emocji, towarzyszącym pierwszemu śmiertelnemu starciu z Kolczastym Szczurem lub Zombie na Krwawym Wrzosowisku. A kto z Was pomyślałby, że wczoraj minęło dziesięć lat od tej chwili?

diablo 2, rocznica, anivesarry
Diablo II

Tysiące banów na BattleNet

Dodał: , · Komentarzy: 4

Kopiowałeś przedmioty? Używałeś zewnętrznych programów w "Diablo II" lub "World of Warcraft"? Korzystałeś z pomocnego oprogramowania, które jest uznane za nielegalne? Gratulacje! Jesteś jedną z 320 000 osób, które wygrały bana z pozdrowieniami od firmy Blizzard!

diablo 2, ban
Diablo II

Patch 1.13 będzie poprawiony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Udostępniony do beta-testów patch do Diablo II został cofnięty do fazy programowania.

Jak stwierdził Bashiok na oficjalnym forum gry, zaproponowane zmiany w dużej mierze spotkały się z negatywnym wydźwiękiem. Blizzard przyjrzał się komentarzom, dzięki czemu mają zostać wprowadzone poprawki. Oczywiście, nie istnieje opcja, by każde zaproponowane przez graczy rozwiązanie weszło w życie, ale ma ona na pewno naprawiać część najpoważniejszych problemów.

Tym sposobem data wydania zapowiadanego jako ostatni patcha nie została póki co ustalona.

Wczytywanie...