NPC

3 minuty czytania

NPC to postacie niezależne, czyli takie z którymi możesz porozmawiać, pohandlować i otrzymać od nich nowe questy. Od nich można się też dużo dowiedzieć o fabule gry, i innych ciekawostkach. W każdym mieście znajdzie się osoba sprzedająca miksturki, bronie, itp. Poniżej zamieszczone są opisy poszczególnych npc w poszczególnych miastach.

Obozowisko Łotrzyc

Akara

Akara

Kapłanka, jedna z najważniejszych postaci w I akcie. Handluje ona miksturami, zwojami i uzbrojeniem dla magów i świętych rycerzy. Gdy się do niej udamy przywraca nam natychmiast punkty życia oraz many.

Charsi

Charsi

Właścicielka kuźni w obozowisku łotrzyc. Handluje uzbrojeniem dla wojowników. Bardzo dobrze zna się na rzemiośle. Do niej udajemy się też po to by naprawić sprzęt. A po przyniesieniu jej Mallusa Horadrimów, Charsi napełni jakiś przedmiot magiczną mocą.

Gheed

Gheed

Jest różnie nastawiony dla gości (może to zależy od pory dnia? :)). Czasem przywita nas gościnnie, a czasem mówi ze złością "Czego chcesz?". Gheed zajmuje się hazardem oraz handlem uzbrojenia.

Kashya

Kashya

U Kashyi możesz wynajmować łotrzyce. Ale nie od razu! Musisz najpierw zasłużyć sobie na jej zaufanie wykonując pewne zdanie. Wtedy nie tylko pozwoli Ci wynajmować pomocników, ale także da ci jednego za darmo.

Warriv

Warriv

Warriv jest z zawodu kupcem. Niestety nie może wykonywać swojej pracy dopóki nie uporasz się z Andariel. Kiedy uda Ci się wykonać to zadanie, Warriv zabierze Cię na wschód do Lut Gholein.

Lut Gholein

Fara

Fara

Fara jest miejscowym kowalem, a więc szybko naprawi twój sprzęt. Poza tym prowadzi handel, ale jej ceny nie są zbyt niskie. Fara może także szybko uzdrowić Ciebie oraz twojego pomocnika.

Elzix

Elzix

Elzix prowadzi handel oraz hazard. Można nabyć (za odpowiednią opłatą oczwyiście) całkiem niezłe itemy.

Geglash

Geglash

Z tym npc'em można tylko porozmawiać. Jest odważny tylko w mieście, a z rozmowy wynika, że jest tchórzem.

Lysander

Lysander

Sprzedaje mikstury różnego rodzaju.

Jerhyn

Jerhyn

Jerhyn jest władcą Lut Gholein. Jest on pierwszą postacią, która przywita Cię w nowym mieście. Po wykonaniu pewnej misji pozwala Ci wejść do jego pałacu, abyś sprawdził co się tam stanie.

Meshif

Meshif

Meshif jest marynarzem i po zabiciu Duriela pozwoli Ci popłynąć z nim do Kurast. Tam też pomoże Ci w wykonaniu pierwszej misji. Znajdziesz go przy dokach w Lut Golein i przy Statku w Kurast.

Atma

Atma

Atma prowadzi gospodę w Lut Gholein. Już podczas pierwszego spotkaniu opowie Ci o swoim mężu i synu – obaj zginęli z rąk Radamenta. Jeżeli zachcesz jej pomóc, to zabij tego potwora.

Doki Kurast

Alkor

Alkor

Alkor trudni się przyrządzaniem najlepszych mikstur w okolicy. Po wykonaniu pierwszego zadania w tym akcie da ci bardzo przydatną miksturę, która podniesie poziom twojego życia o 20 punktów (na stałe). Znajdziesz go w północno zachodniej części portu Kurast. Można też u niego pohazardować.

Ashera

Ashera

Przede wszystkim udostępnia Ci swych najlepszych wojowników, za odpowiednią opłatą oczywiście. Gdy nie masz co robić porozmawiaj trochę z tą kobieta, a może dowiesz się czegoś ciekawego. Poza wynajmowaniem najemników (Żelazne Wilki), można z nią pohandlować.

Hratli

Hratli

Hratli jest kowalem. Jest trochę podobny do kobiety, ale z tonu jego głosu wywnioskowałem że to facet. Tak jak inne postacie tego typu tu coś kupi, tam sprzeda a przy okazji naprawi. Zleci Ci zadanie odzyskania ostrza Gidbina.

Ormus

Ormus

Ormus uzdrawia swą mocą. Poza tym trudni się obecnie handlem, ale ceny ma nie wysokie. Zleci Ci zadanie zabicia Rady w Travincal i od niego otrzymasz magiczny pierścień po wykonaniu zadania zleconego prze Hratli.

Forteca Pandemonium

Tyrael

Tyrael

Tyrael jest aniołem, który zleci Ci wszystkie zadania w akcie czwartym. To właśnie go musiałeś uwolnić z grobowca Tal Rasha w Akcie II w Lut Gholein. Porozmawiasz z nim też po zabiciu Baala w akcie piątym. To właśnie on zniszczy kamień świata, który skaził swym dotykiem Baal.

Jamella

Jamella

Trudni się handlem i hazardem. Pełni także rolę uzdrowiciela. Niestety nie jest zbyt rozmowna i nie można z nią w ogóle porozmawiać. Kupisz u niej przydatne zwoje i miksturki, które pozwolą Ci przeżyć.

Halbu

Halbu

Halbu jest kowalem. Z chęcią z nami pohandluje lub coś naprawi. Podobnie jak Jamella nie posiada dialogów mówionych.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...