Diablo II
diablo 2 resurrected

Choć “Diablo 2: Resurrected” nie było do końca tym, czego spodziewali się fani kultowej “dwójki” i gra spotkała się z umiarkowanym przyjęciem przez społeczność, to nadal ma oddanych fanów, dzięki czemu Blizzard sukcesywnie ją rozwija. Efektem ostatnich prac nad produkcją jest łatka oznaczona numerem 2.4, która wnosi multum zmian i nowości.

Jednym z novum jest wprowadzenie systemu rankingowego, który pozwoli rywalizować graczom w czterech drabinkach – zwykłej oraz hardcorowej (podstawka lub dodatek). Dodatkowo twórcy postanowili podłubać trochę nad balansem poszczególnych postaci – wprowadzili zmiany i zwiększyli różnorodność konfiguracji postaci, zachowując jednocześnie ich archetyp a także specjalizacje. Jest to o tyle ogromna zmiana, gdyż ostatnie tego typu przeróbki miały miejsce ponad 12 lat temu, czyli w marcu 2010 roku.

Diablo II
diablo 2

Blizzard już kilkukrotnie przekładał premierę nowej łatki do "Diablo II: Resurrected", w której miały znaleźć się m.in wyczekiwane nowe runy oraz system rankingowy. Wygląda na to, że wydawca wreszcie uporał się z największymi problemami, ogłaszając nową datę premierę patcha na 14 kwietnia 2022 roku. Najważniejsze zmiany to zupełnie nowe słowa runiczne, schematy do kostki, poprawka balansu rozgrywki czy też drobne korekty w zakresie optymalizacji. Całą listę nowości znajdziecie pod tym adresem.

Diablo II
diablo ii: resurrected

Choć Blizzard poradził sobie znacznie lepiej z remasterem “Diablo II” niż z fatalnie wspominanym odgrzaniem “Warcraft III”, to obecną sytuację i klimat wokół gry trudno określić jako kolorowy. Gracze narzekają na optymalizację, niestabilne serwery czy wiele pomniejszych, acz irytujących błędów. Społeczność jest wściekła, gdyż za produkcję trzeba zapłacić tyle, ile za zupełnie nowy tytuł, a więc niemałe pieniądze. No, a jak wiadomo – płacę to wymagam.

Blizzard postanowił odnieść się do części zarzutów i wytłumaczyć, gdzie leży problem. Przedstawiciel studia wytłumaczył, że “Resurrected” wciąż bije rekordy popularności w liczbie logujących się równocześnie użytkowników, co już samo w sobie ma stanowić niemałe wyzwanie dla serwerów. Jednak największym problemem ma być kod oryginału, który nie radzi sobie zupełnie ze współczesnymi przyzwyczajeniami graczy.

Diablo II
diablo 2 resurrected

Oglądając trailer "Diablo II: Resurrected" można odnieść wrażenie, że Blizzard wyciągnął wnioski z fiaska remastera "Warcrafta III" i postanowił stanąć na wysokości zadania podczas odświeżania innego wielkiego tytułu. Albo wszystko co widzimy to po prostu animacja, a sama produkcja będzie wyglądał i chodziła znacznie gorzej. A co znajdziemy w cyfrowym opakowaniu "Diablo II: Resurrected"? To co zawsze; 4K i 60 FPS, coop do 8 osób, klasyczny gameplay i ulepszoną grafikę.

Diablo II
diablo ii resurrected

9 kwietnia wybrani gracze będą mogli zagrać w remaster kultowego Diablo II w ramach testów wersji alfa. Testy potrwają do poniedziałku 12 kwietnia. Osoby, które zgłosiły wcześniej chęć udziału i zostały wybrane, dostaną zaproszenia w tym tygodniu. Dostępny będzie wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Gracze będą mogli wcielić się w postacie Barbarzyńcy, Amazonki oraz Czarodziejki i przejść pierwsze dwa akty, włącznie z walką z Durielem. Blizzard zapowiedział również, że kolejny alfa-test będzie skoncentrowany na wersji multiplayer i odbędzie się później w 2021 roku. Póki co nie znamy daty premiery "Diablo II: Resurrected". Wiadomo tylko, że gra ukaże się na platformy Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One oraz Xbox Series X.

Diablo II
mikołaj muller

Z ogromnym smutkiem i przejmującym bólem serca informujemy, że w wieku 76 lat odszedł od nas Mikołaj Müller. Śpiewak, kompozytor, popularyzator polskiej muzyki, artysta teatralny i prawdziwy mistrz mikrofonu. Z pasją oddawał się swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Aktor zmarł 19 marca, natomiast 31 marca odbył się jego pogrzeb na cmentarzu w Karczewie pod Warszawą – cichy i skromny, tak jak tego pragnął. Informacja do mediów przedostała się kilka godzin temu, przyczyny jego śmierci nie są znane.

Diablo II
diablo ii: resurrected

Dlatego że nie będzie konieczności porzucenia swojej ukochanej postaci i skrytki wypełnionej legendarnymi przedmiotami. Twórcy “Diablo II: Resurrected” potwierdzają, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć przygodę z odświeżoną edycją gry wykorzystując do tego postaci z klasycznej odsłony, nawet te sprzed 20 lat. Rzecz jasna, o ile posiadasz odpowiednie zapisy stanu rozgrywki. Czas odkurzyć stare komputery i przeszukać ich twarde dyski.

Diablo II
diablo ii: resurrected

Kolejne wieści z piekielnego frontu. Blizzard potwierdził, że społeczność modderska może spać spokojnie i będzie bardzo mile widziana w ponurym Sanktuarium. “Diablo II: Resurrected” otrzyma wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez pasjonatów, a studio ma nie robić żadnych problemów chętnym pogrzebać trochę przy grze. Twórcy tłumaczą, że wiele nauczyli się z błędów, jakie uczynili przy premierze odświeżonej edycji “Warcraft III” i nie chcą ich popełniać ponownie.

Ujawniono także oficjalne wymagania sprzętowe produkcji. Niestety, nie należą one do najmniejszych. Gra będzie wymagała dość mocnego procesora i sporo pamięci RAM.

Diablo II
diablo ii: resurrected

Blizzard nie miał szczęścia do remasterów, dlatego wspomnianą zapowiedź należy przyjąć z odpowiednią dawką sceptycyzmu, lecz nie ukrywajmy – prosiliśmy o to od długich lat. Odświeżona wersja “Diablo II” oprócz na PC, zmierza także po raz pierwszy na konsole (PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S, Nintendo Switch).

Twórcy obiecują pełną cross-progresję, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ścigać Mroczną Trójcę na laptopie czy Switchu w czasie podróży, aby potem dokończyć tę samą rozgrywkę w domowym zaciszu na konsoli. Podobnie będzie z odświeżoną grafiką – fani oprawy wizualnej z dawnych lat otrzymają możliwość przeskoczenia na jej klasyczną odsłonę.

Diablo II
andrzej gawroński

Jak poinformowała stroną Widzę Głosy, obecnie jedno z najlepszych źródeł informacji o aktorach dubbingowych, wczoraj odszedł od nas Andrzej Gawroński. Artysta zmarł w wieku 85 lat, przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Jest to o tyle bolesna i druzgocącą wiadomość, ponieważ Pan Andrzej był prawdziwym tytanem dubbingu. Do legendy polskich lokalizacji przeszła jego ikoniczna rola jako Deckard Cain w serii “Diablo”, któremu nadał charakterystyczną chrypkę i uchwycił ogrom doświadczeń, jakie przeszła ta postać. Poza tym jego głos w grach mogliśmy usłyszeć w “Wiedźminach”, “Dragon Age: Początek” czy “The Elder Scrolls V: Skyrim”, czyli gigantycznych lokalizacjach, o których jednak można pisać jedynie w samych superlatywach.

Aktor nie ograniczał się tylko do gier i był niesamowicie aktywny w dubbingu animacji, jak również bajek, gdzie jego praca głosem to po prostu nienaruszalny i godny czci pomnik. Ba, ponad 800 (!!!) ról w różnorakich filmach i serialach mówi samo za siebie. Maruda w “Smerfach”, Kojot ze “Zwariowanych Melodii” czy Eustachy w “Chojraku”, to dla wielu głosy dzieciństwa, lecz zapewne każdy z nas znajdzie jeszcze kilka perełek, które akurat jemu wryły się w pamięć.

Dziękujemy za wszystko, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Wczytywanie...