Game Exe

Świąteczne życzenia

Dodał: , · Komentarzy: 0
Bombka

Drodzy użytkownicy, czytelnicy, ludzie udzielający się na łamach serwisu i ci tylko go przeglądający,

Tak się jakoś złożyło, że każdego roku mniej więcej o tej porze przychodzi czas, gdy ludzie stają się dla siebie wyjątkowo mili i pragną dla każdego wszystkiego najlepszego... Ten okres nazywa się Świętami Bożego Narodzenia. Właśnie z tej okazji cała Redakcja GameExe życzy Wam wszystkim wesołych i spokojnych świąt. Ale to tylko początek. Życzymy Wam, żebyście w końcu dostali pod choinkę swoje wymarzone komputery, gry, książki (oczywiście fantasy), żebyście znaleźli w sobie siłę i motywację, by pogodzić szkołę, studia czy pracę z godzinami spędzanymi nad przejściem kolejnej misji czy przeczytaniem kolejnego rozdziału. Życzymy Wam również, żebyście często nas odwiedzali, a co za tym idzie – aktywnie uczestniczyli w życiu i rozwoju naszego portalu.

Tego wszystkiego i o wiele więcej życzy

Redakcja GameExe

Korzystając z okazji chcieliśmy również poinformować, że newsem tym kończymy trwający od 11 grudnia Jubileusz, a wszystkim Wam dziękujemy za to, że z nami jesteście. Oczywiście nie oznacza to zakończenia konkursów! Na nadsyłanie poprawnych odpowiedzi macie jeszcze czas. Jeszcze raz – wszystkiego dobrego!

Wiedźmin

Jak widać świąteczny nastrój udzielił się także ekipie CD Projekt RED i w ramach gwiazdkowego upominku, postanowiła ona udostępnić najnowszą łatkę do Edycji Rozszerzonej gry Wiedźmin. Patch poprawia dwa często zgłaszane i irytujące problemy – kłopoty z dźwiękiem (EAX) i rozmyciem grafiki zostającym po cutscenach oraz dialogach.

World of Warcraft

World of Warcraft – nowy dział!

Dodał: , · Komentarzy: 6

Z wielką przyjemnością informujmy, że z dniem dzisiejszym GameExe powiększyło swe zasoby o kolejny dział, tym razem poświęcony najpopularniejszej grze MMO – World of Warcraft. Nie pojawiłby się, gdyby nie starania całej grupy Dworzan, która w pocie czoła, pod czujnym okiem Ven'Diega, pracowała dniami i nocami, byście w końcu mogli podziwiać ich dzieło. Na tą chwilę oddajemy na Wasze ręce trzy działy: rasy, klasy i miasta. Każda z nich zawiera kilka ciekawych i wciągających artykułów. Nie marnujcie więc czasu i jak najprędzej zapoznajcie się z naszym działem WoW!

Heroes of Might & Magic V

CD-Projekt, dystrybutor Heroes of Might and Magic V na terenie Polski, poinformował o specjalnym gwiazdkowym prezencie dla wszystkich fanów serii Heroes of Might and Magic. Jak się bowiem okazuje nasza rodzima firma przygotowała polską wersję moda Dark Messiah, który pozwoli nam ponownie zanurzyć się w grze na ładnych kilka godzin.

Fabuła przeniesie nas do realiów znanych ze świata Dark Messiah of Might and Magic. Naszym zadaniem jest odbicie antycznego, a co za tym idzie, potężnego artefaktu – jednej z ostatnich relikwii, która ostała się po najpotężniejszym z Magów. Niestety przedmiot jest w posiadaniu Demonów, które ani myślą o jego oddaniu. Siły ciemności powoli zaczynają się wynurzać, a cała kraina wstrzymuje oddech przed nadchodzącymi wydarzeniami.

Przygoda jest całkowicie darmowa, wymaga tylko posiadania dodatku Dzikie Hordy. Nabywcy "Kolekcji Wszech Czasów" nie muszą się bawić w jej ściąganie, gdyż sam mod jest zintegrowany z instalatorem gry.

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment z nieskrywanym zadowoleniem podała do wiadomości najnowszą liczbę subskrybentów gry World of Warcraft. Ta zwiększyła się do wyniku 11,5 miliona użytkowników, co oznacza iż w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, do świata Azeroth wkroczyło kolejne 500 tysięcy graczy. Jak można łatwo się domyślić szefostwo firmy, na czele z Mikem Morhaimem, nie posiada się ze szczęścia.

Wyniki niewątpliwie godny poklasku, a dużą zasługę w nim ma niedawna premiera drugiego dodatku do tejże produkcji – Wrath of the Lich King. Ten bije rekordy sprzedaży, gdyż już został zakupiony przez 4 miliony nabywców i bardzo szybko stanął na czele rankingu "Najpopularniejszej gry w Stanach Zjednoczonych". Wygląda na to, że hegemonia World of Warcraft tak szybko się nie skończy i z upływem lat zyskuje na sile, zamiast ją tracić.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Aktualizacja AoC

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po dłuższym czasie przyszedł czas na kolejną aktualizację działu Age of Conan: Hyborian Adventures. Tym razem praca była mocno zbiorowa, gdyż w tłumaczeniu artów wzięli udział: Sosna, Ellesis, Lionel, Raphagorn i moja skromna osoba. W dzisiejszej publikacji dominuje tematyka wojenna. Po kolei więc możecie przeczytać o: Broniach i zbrojach w grze, pytaniach i odpowiedziach na temat kulturowych broni i zbroi, walce na wierzchowcach oraz konflikcie w Dolinie Conalla. Z innych zagadnień przygotowaliśmy dla was artykuł o tym, co zrobić po rozpoczęciu rozgrywki, czyli wasze pierwsze kroki w grze. Na koniec zostały dwa teksty o lokacjach w grze: Pole Umarłych i Stara Tarantia. Miłej lektury!

Planescape: Torment

Aktualizacja modów Qwinna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Internauta o nicku Qwinn zaktualizował 3 mody do Planescape: Torment – PS:T Fixpack (v 3.0), PS:T Unfinished Business (v 3.0) oraz Qwinn's PS:T Tweaks (v 3.5).

Planescape: Torment Fixpack poprawia setki bugów i tysiące literówek oraz przywraca do gry wiele nieaktywnych zadań. Nowa wersja poprawiła wiele błędów w samym silniku Planescape'a – zniknęły problemy związane ze zdobywaniem punktów trafienia przez Bezimiennego, TraK0 (trafienie przy klasie pancerza równej 0), systemem morale, zaklęciami strachu, jak i ulepszaniem miecza Dak'kona. Ze spraw nie związanych z silnikiem, to na przykład Kamienica Zbójców stała się tym, czym zawsze powinna być – placem zabaw Złodziei.

Planescape: Torment Unfinished Business przywraca do gry rzeczy, które były prawie, lecz nie do końca ukończone w momencie wydawania produkcji na rynek oraz poprawia wiele bugów. W nowej wersji przywrócono 27 w pełni udźwiękowionych flirtów pomiędzy Mortem a kobietami zombie. Do gry wróciło także 9 potworów i dialogów w Niższej Dzielnicy oraz dodatkowy dialog Mebbeth.

Qwinn's Planescape: Torment Tweaks wprowadza do gry kilka łatwych w użyciu ulepszeń.

Teraz pozostaje nam poczekać, aż jakiś anioł przetłumaczy mody na język polski :)

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Aktualizacja modyfikacji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ostatnio pojawiły się aktualizacje do modyfikacji do kolejnego klasyka – Baldur's Gate II.

Azengaard Tactical Encounter pojawił się w wersji v 4.0. Poprawia on kilka bugów i ogólnie łata grę. Mod zawiera angielską, niemiecką, francuską oraz włoską wersję językową.

Vault jest konwersją moda z BG1 o tej samej nazwie do BGT. Zawiera ona kilka poprawek, jest w wersji v 6.4 i może być zainstalowana jedynie do BGT-WeiDU.

Internautka Erephine zebrała wszystkie swoje poprawki do wyglądu postaci w jedną paczkę. Możecie ściagnąć ją stąd.

Butter Knife of Balduran dodaje nową wersję Noża do masła Baldurana do kupienia u Deidre na Targu Przygód.

Konalan’s Tweaks jest kompilacją trzech modów. Butter Knife of Balduran (opisany powyżej), Wizard Slayer Enhancements oraz Rod of Refuge.

Drakensang: The Dark Eye

Będzie kolejna gra osadzona w Aventurii

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dopiero od blisko dwóch tygodni polscy gracze mają okazje zapoznać się z oryginalnym światem Aventurii, dzięki grze Drakensang: The Dark Eye, a już się okazało, że przygotowywana jest kolejna produkcja osadzona w uniwersum Das Schwarze Auge.

Gra The Dark Eye: Demonicon ponownie zabierze nas na glob zwany Ethrą, do krainy Aventuria. Tym razem główna oś fabularna będzie się kręcić wokół naszego ojca, który zostaje skazany na banicje z powodu rzekomego morderstwa. Oczywiście wcielając się w syna, nie dajemy w ogóle wiary tym informacjom i ruszamy na poszukiwania poszlak, które pozwolą oczyścić dobre imię rodziciela. Jak wszem i wobec wiadomo, prawda zawsze ukryta jest bardzo głęboko i aby ją odkryć będziemy musieli zapuścić się na granicę Czarnych Lądów, gdzie króluje zło i występek. Tam też będziemy musieli podjąć wybór, po której stronie staniemy murem oraz komu możemy zaufać. Mało to oryginalne niestety.

Jeżeli wyjadacze Drakensanga mieli chrapkę na spotkanie starych przyjaźni, tudzież nawet kontynuacje głównego wątku, niestety muszę ich zmartwić. Twórcy nie wykupili praw do wykorzystywania dorobku fabularnego poprzednika i będzie to gra całkowicie od niego odcięta. Oczywiście całość mechanizmów, jak i rozgrywka nadal będą odwoływać się do papierowego RPG – Das Schwarze Auge i tutaj weterani Drakensanga będą się czuć jak u siebie w domu.

Silver Style Entertainment zapowiedziała też sporo zmian, które powinny poprawić jakość rozgrywki. Oryginalne questy, większa interakcja z otoczeniem i nieliniowy scenariusz, to jak mówią twórcy, wierzchołek góry lodowej zmian i usprawnień jakie znajdą się w finalnej wersji gry. Trochę faktów znajdziecie na niedawno uruchomionej oficjalnej stronie The Dark Eye: Demonicon.

Opowiadania

Nowe opowiadania

Dodał: , · Komentarzy: 1
Książka

Zasoby portalu powiększyły się o 3 nowe opowiadania. 2 z nich są autorstwa Ekhteliona, natomiast 1 Matthiasa Circello:

Pierwszy tekst jest bardzo związany z GameExe. W jaki sposób? Otóż GEGMT jest to skrót od... Nie, nie zdradzę wam tego. Sprawdźcie sami!

Wszystkie 4 silniki aerodyny wyły potępieńczo. Cała ekipa siedziała przypięta linami przy pootwieranych drzwiach. Skwar tego lata był wyjątkowo nieznośny, a czarny lakier aerodyny wcale nie polepszał sytuacji. Wszyscy członkowie zespołu wydawali się drzemać. Jeszcze 20 minut temu wszyscy smacznie spali. A potem alarm, wrzaski komendanta i bieganina. Zapowiadał się paskudny dzień.

Mieszkańcy Lublina też mieli wczesną pobudkę. Aerodyna przeleciała z rykiem główną ulicą miasta łamiąc tym samym połowę przepisów dotyczących transportu powietrznego. Statek wylądował z gracją worka ziemniaków na parkingu. [czytaj dalej...]

Drugi tekst natomiast przedstawia nam w dość ciekawy sposób co może stać się, gdy technologia na świecie zbytnio się rozwinie...

Czy odczuwaliście kiedyś absolutną i wszechogarniającą beznadziejność? Czy wiecie jak się czuje człowiek, który jest samotny, samotny ostatecznie? Nie wiecie i się nigdy nie dowiecie, bo nie istniejecie. Jestem tylko ja, jeden, ostatni. Czy zwariowałem? Chyba tak, ponieważ piszę te ostatnie słowa, mimo że wiem, że nikt ich nie odczyta. Na waszych cieniach i tak nie zrobią one wrażenia. Przecież wam się wydaje, że ciągle żyjecie… A zresztą… Ja już nie wiem czym jest życie. Moje ostatnie słowa będą próbą wyjaśnienia tego, co się stało. To jest moje wyznanie i mój testament. [czytaj dalej...]

Ostatni tekst opowiada historię Drowa, który z braku wyboru musiał stać się dobry.

Zatrzymuję się jakieś sto metrów od wyjścia na powierzchnię. Dławi mnie dziwne uczucie, gdzieś głęboko, w żołądku. Zaczynam się śmiać sam z siebie. Strach przed wyjściem na powierzchnię? Kto by pomyślał, Mae, kto by pomyślał. W głowie kotłują mi się myśli, wirują wspomnienia. Co doprowadziło mnie do tego miejsca? Które zdarzenia zmieniły mnie aż tak? Obraz starego mnie, schowany gdzieś głęboko w pamięci, zaczyna się już zacierać. To było dawno, tak bardzo dawno. Jakże ślepy byłem, jacy ślepi byliśmy wszyscy. I co najważniejsze, o ile prostsze się wtedy wszystko wydawało. Ale to minęło, czas rozpocząć nowy rozdział. Mae`khalu, oto świat. Świecie, oto Mae`khal. Renegat bez wyboru, Drow bez domu. Wstaję, zarzucam na plecy toboły i ruszam przed siebie. [czytaj dalej...]

Zapraszamy do lektury!

Wczytywanie...