Tabula Rasa

Tabula Rasa za darmo

Dodał: , · Komentarzy: 1

Już od dawna wiemy, że dni Tabula Rasa zostały policzone. Serwery miały zostać definitywnie zamknięte 28 lutego 2009 roku, a sama gra miała stać się darmowa od 10 stycznia. Tymczasem na oficjalnej stronie produkcji pojawiła się informacja, iż można w nią pograć bez opłat już teraz. Gracze, którzy już wcześniej (nie)cieszyli się rozgrywką, mogą reaktywować swoje konto poprzez zalogowanie w serwisie NCsoftu.

Gracze, którzy dopiero co chcą zapoznać się z tą produkcją, muszą najpierw poprosić o kod aktywacyjny na stronie pomocy NCsoftu. Następnie uzyskany kod trzeba użyć w serwisie NCsoftu. Do aktywacji konta niezbędne jest podanie numeru karty kredytowej. Twórcy gry zapewniają, że jest to tylko informacja dla nich kim jesteśmy – pieniądze z konta nam nie znikną.

Po tym wszystkim zostaje już tylko ściągnąć klienta gry -> KLIK (ok. 3 GB). Życzymy miłej gry!

Game Exe

Wywiady, recenzja i zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0

Skoro na dworze jest brzydko i szaro buro, to czemu na GameExe nie miałoby być pięknie i kolorowo? W kolejnym dniu jubileuszu mamy dla was coś specjalnego – możecie dowiedzieć się kilka rzeczy o niektórych z nas! Część Dworzan zgodziła się udzielić mini wywiadu. Pytania, które zostały zadane, brzmiały:

  • Dzień dobry GameExe.pl... (rozwiń)
  • Co możesz powiedzieć o GameExe.pl?
  • Jak trafiłeś na stronę? Dlaczego zostałeś?
  • Kogo najlepiej zapamiętasz z użytkowników GameExe.pl (kogo polubiłeś), uzasadnij?
  • Jaki był Twój pierwszy kontakt z RPG?
  • Jakie wydarzenie z życia strony/forum najlepiej zapamiętałeś?
  • Czego się nauczyłeś na forum?
  • Co byś zmienił na GE?

Zachęcamy do czytania!

Oprócz tego mamy dla was recenzję książki Marcina Przybyłka: Gamedec. Zabaweczki. Błyski wydanej przez superNOWĘ.

Kim jest tytułowy gamedec? To detektyw, który za odpowiednim wynagrodzeniem pomaga innym w rozwiązywaniu problemów w świecie sensorycznym. Zaraz, chwila – w świecie sensorycznym? "A co to takiego?" – pomyślisz sobie. Świat sensoryczny to inaczej rzeczywistość wirtualna, dająca złudzenie obecności, a jeszcze prościej – gra. Dostęp do niej możliwy jest dzięki sieci, łożom i hełmom. "Łoża i hełmy"? Jeśli jeszcze nie wiesz, co kryje się pod tymi pojęciami, to lepiej przyzwyczaj się do szybkiego wertowania słowniczka neologizmów na ostatnich stronach książki.

Recenzję wysmażył nasz gamedec Valandil Falassion.

Ostatnią rzeczą na dzisiaj jest zapowiedź Diablo III, a mianowicie wrażenia na jej temat z imprezy BlizzCon 2008. Przeczytacie tam o odczuciach z gry w demo.

Ponieważ organizatorzy na BlizzCon są wystarczająco mili, by wpuścić takich dziennikarzy jak ja na przód kolejki, by zagrali w nową grę, nie minęło wiele czasu, a dostałem szansę pogrania w Diablo III. Demo D3 z BlizzConu przedstawia zniszczone miasto Tristram i dawno nieżywego przeciwnika – Króla Szkieletów. Jeżeli myślisz, że biorą w tym udział hordy nieumarłych wrogów, to masz rację. Wybrałem Czarodzieja, który na razie jest grywalny tylko jako kobieta.

Tłumaczenia dokonał Pan Zniszczenia Dany.

Oczywiście to nie koniec jubileuszu, więc... Tak, tak – zaglądajcie.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Na łamach The Gibberlings Three pojawiła się druga wersja bety moda do Baldur's Gate II, autorstwa the acefes, dodającego nowego NPC'a – Sarah. Tę nieśmiałą, młodą dziewczynę urodzoną w dokach Wrót Baldura będziemy mogli przyłączyć do drużyny. Sarah jest łowcą, który kocha przebywać na łonie natury.

Po więcej informacji zapraszamy pod poniższe adresy:

Mod do pobrania stąd.

Game Exe

Nowy dział!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Hordy Podmroku pokonane. Mefistofeles wygnany. Czyżby czas odwiesić miecz i zająć się uprawą roli? Oczywiście, że nie! Neverwinter Nights to gra, której zasłużoną sławę przyniosły setki modułów stworzonych przez fanów. Także i samo BioWare nie zapomniało o swoim dziecku, wypuszczając specjalne moduły premium, które charakteryzowały się nie tylko wysokim poziomem wykonania, ale i obowiązkiem zapłaty przy próbie pobrania. W Polsce wydano jednak zestaw o nazwie "Kingmaker", który zawierał trzy takie moduły – tytułowy, "ShadowGuard" oraz "Witch's Wake". Przygotowaliśmy o nich serię artykułów, które pomogą wam lepiej wczuć się w świat gry i przemierzać go bez obawy, że coś was może jeszcze zaskoczyć. Zapraszamy do lektury!

EverQuest II

W świecie Everquest II chyba poczuli nie tylko Święta, ale i obowiązek naprawy kilku błędów, które fani gry sumiennie wytykali na forum.

Poprawki dotknęły przede wszystkim dziennik przygód. Zmieniono system sortowania zadań, dzięki czemu widzimy zadania uszeregowane pod względem kategorii, nazwy czy poziomu trudności. To rzecz jasna dopiero początek – pełną listę poprawek znajdziecie tutaj.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Event w Warhammer Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Skoro już przy specjalnych zimowo-noworocznych eventach jesteśmy... nie śpią także twórcy Warhammer Online: Age of Reckoning. Mark Jacobs przygotował specjalny tekst, w którym możemy przeczytać o specjalnych niespodziankach, jakie czekać będą na graczy. Keg End, bo tak nazwano to uaktualnienie, przyniesie nam nowe questy, przedmioty (co powiecie na złoty kufel). Przygotowano je głównie z myślą o krasnoludach, więc fani tejże rasy powinni czuć się usatysfakcjonowani. Szczegóły znajdują się tutaj.

Cała akcja już się rozpoczęła (17 grudnia) i potrwa aż do 5 stycznia. Zapraszamy do zabawy!

Wczytywanie...