PAP: Mummy's Mask: Secrets of the Sphinx

1 minuta czytania

pathfinder, okładka

Wyprawa do bibliotek Tephu okazała się owocna. Pośród licznych zapisków i pergaminów, poszukiwacze przygód odnaleźli istotne informacje dotyczące latającego grobowca faraona Hakotepa I i jego twórcy – Chisiseka. Problem stanowi jednak fakt, że zmumifikowane ciało architekta zostało skradzione przez kult Zapomnianego Faraona i prawdopodobnie znajduje się wewnątrz monumentalnego, pozbawionego twarzy, Ślepego Sfinksa.

Sprawa nie wyglądałaby tak tragicznie, gdyby nie ingerencja w sprawy kultystów same demonicznej władczyni Areshkagal, pani portali i zagadek. Ten pozbawiony twarzy demoniczny sfinks o błękitnej sierści nie należy do łatwych przeciwników, lubując się we wszelakich intrygach i łamigłówkach, mogących pozbawić zmysłów nawet najwytrwalszych. Jednak przedarcie się przez jej popleczników, jest jedynym wyjściem, by wreszcie zmierzyć się z liderem kultu – Zapomnianym Faraonem, którego ciało zostało przejęte przez fragment duszy Hakotepa I.

"Secret of the Sphinx" to czwarty scenariusz w kampanii "Mummy's Mask" przeznaczony dla 10-poziomowych postaci, autorstwa Amber Scott. Poza przygodą pakiet zawiera również artykuł dotyczący istoty klątw, które są dość powszechne w pustynnym osiriońskim królestwie.

Wersję PDF można nabyć za $15.99 od 25.06.2014.

Komentarze

0
·
Fragment duszy wystarczy do przejęcia ciała? Ciekawe

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...