riese
Frater

Frater – kolejna polska produkcja cRPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Polacy coraz silniej starają się dać o sobie znać światowym odbiorcom cRPG. Po "The Roots" tworzonym przez Tannhauser Gate i sławniejszym "Wiedźminie" autorstwa CD Projekt RED, przychodzi kolej na następną polską produkcję kanonu. Jej autorem jest grupa Rebelmind odpowiedzialna za stworzenie niezłej jak na rodzime warunki gry RPG akcji "Space Hack". Ich nowy produkt nosi nazwę Frater. Autorzy zarzekają się, że konotacje browarnicze są złudne i gra ma być niezależnym, pełnowymiarowym i porządnym cRPG.

Wiedźmin

Wiedźmin – nowy materiał filmowy z Lipska

Dodał: , · Komentarzy: 0

W ramach bieżącego "materiału tygodnia", CD Projekt RED opublikował za pośrednictwem oficjalnej strony Wiedźmina materiał filmowy, będący krótkim sprawozdaniem z tegorocznych targów Games Convention, które odbyły się w Lipsku. Główna część reportażu poświęcona jest rzecz jasna RPG o białowłosym pogromcy potworów. Warto rzucić na to okiem. Plik zajmujący 21MB możecie pobrać z oficjalnej strony "Witchera".

Inne

Ósma Era Ultimy Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Electronic Arts wydaje pokaźne rozszerzenie do jednego z najsłynniejszych, bo pionierskiego, tytułów MMORPG – Ultimy Online. Dodatek nosi nazwę "The Eighth Age" (nazwa może być interpretowana zarówno jako "Ósma Era", jak i "Ósmy Rok" – jego edycja wiąże się bowiem z ósmymi urodzinami gry). Instalacja wnosi sporą liczbę zmian i usprawnień do rozgrywki.

Wczoraj na oficjalnej stronie UO została założona podsekcja poświęcona Ósmej Erze. Znajdziecie na niej szereg materiałów informujących o zmianach oraz możliwościach nabycia bonusowego dodatku.

Neverwinter Nights

NWN: Wywiad z Craigiem Welburnem

Dodał: , · Komentarzy: 0

BioWare na swoich stronach opublikowało wywiad z Craigiem Welburnem, jednym z programistów firmy.

"Starszy Programista 'Live Team' Craig Welburn jest bezdyskusyjnym Mistrzem Wszechświata Neverwinter Nights. Nie wierzycie? A więc, Craig jest główną osobą, który zapala zielone światło dla nowych rozwiązań w kodzie, wykrywa i naprawia bugi oraz tworzy wiele dodatków, które sprawiają radość z gry w NWN."(...)

Heroes of Might & Magic V

Na oficjalnej stronie Heroes of Might and Magic V zamieszczony został log z wczorajszej rozmowy czatowej, w której jeden z głównych twórców gry, Fabrice Cambounet (to on jest komentatorem we wszystkich dotychczasowych klipach HoMM V), odpowiadał na pytania graczy.

Francuz dość długo mówił o wersji beta i procesie testowania gry, parametrach technicznych i wymogach sprzętowych oraz samych właściwościach rozgrywki. Jeśli chcecie zapoznać się z tym bliżej, log możecie przeczytać pod tym linkiem/

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Serwis Gaming Target o Tes4: Oblivion

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronach serwisu Gaming Target pojawił się kolejny artykuł wieszczący rychłe przybycie TES4: Oblivion. Treść artykułu można śmiało potraktować jako niewielkie podsumowanie informacji na temat TES4, które jednak unika zagłębiania się w szczegóły i służy jedynie jako swego rodzaju 'przypomnienie' dla setek tysięcy fanów czekających na cRPG, które znów ma odmienić świat graczy zagłębiających się w tym gatunku. Wszystkich chętnych zapraszam do lektury...

Neverwinter Nights 2

NWN2: wydajność i wymagania

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oficjalny komunikat twórców Neverwinter Nights 2, pochodzący z ust Brian'a D. Lawson'a brzmi, że gra wymagać będzie DirectX 9.0c oraz kart graficznych obsługujących shader model 2.0. Gra powinna więc ruszyć na wszystkich kartach z serii ATI Raedon.

Diablo II

Diablo II Patch 1.11b

Dodał: , · Komentarzy: 0

Blizzard wydał mini patch do "Diablo 2" o numerze 1.11b. Poprawia on dwa małe błędy w grze:

  • naprawia błąd, który mógł powodować zawieszenie się komputera, gdy gracz powracał na czat po wyjściu z gry
  • naprawia błąd, który mógł powodować zawieszenie się komputera, gdy słowo runiczne "Pokój" zostało użyte na najemniku.

Aby ściągnąć patch, należy połączyć się z battlenetem.

World of Warcraft

World of WarCraft – patch 1.7.0 już jest!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszystkich posiadaczy World of WarCraft spieszymy poinformować, iż na serwerze CD-Projekt dostępna jest już najnowsza łatka, aktualizująca grę z wersji 1.6.1 do 1.7.0.

Patch wprowadza do gry masę nowości i zmian – m.in. ruiny Zul’Gurub, w których czeka aż 120 nowych rzadkich i epickich przedmiotów o odszukania, nowe pole bitew Arathi Basin, turniej wędkarski Stranglethorn Fishing Extravaganza czy poważne zmiany w drzewkach talentów łowców.

Plik z opisywanym uaktualnieniem pobrać możecie bezpośrednio stąd (53.3MB).

Wczytywanie...