szczury_wroclawia_szpital

Niedawno została opublikowana finalna wersja doskonale zapowiadającego się modu. Mowa tu o "Ultimate Galleon" autorstwa Madmax’a. Umożliwia on żeglowanie galeonem po wodnych okolicach Vvardenfell w czasie rzeczywistym. Jedyne co musicie zrobić, to przekonać kapitana, aby przekazał Wam ster... Okręt jest doskonałą bazą wypadową, mieszkaniem, składem dla naszych cennych przedmiotów oraz środkiem transportu po wodach całej prowincji Morrowind. Statek składa się z trzech dość dużych pokładów oraz kabiny. Oczywiście znajduje się na nim także załoga, której możemy wydawać proste polecenia. Jedyną "wadą" jest konieczność posiadania wszystkich oficjalnych dodatków.

Inne

Ulubiony widok w grach cRPG

Dodał: Tokar, środa, 6 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Imperium Gier (serwis WP) zapytało graczy, jaki widok – izometryczny, TPP czy FPP – wolą w grach role-playing. Ponad połowa ankietowanych (52%) uznała, że woli ten pierwszy, zastosowany w tak klasycznych produkcjach jak Diablo czy Baldur's Gate. Z pozostałych dwóch widoków, charakterystycznych już dla produkcji trójwymiarowych, wygrał TPP, zdobywając sympatię 28% ankietowanych. Na FPP (znany z gier takich jak Deus Ex czy Vampire: The Masquerade: Bloodlines) postawił co piąty gracz.

Ustalona została data kolejnego Tygodnia z Wiedźminem. Odbędzie się on od 24 do 31 sierpnia. Ze względu na udział w targach Games Convention w Lipsku data ta jest późniejsza niż wstępnie zakładaliśmy. Niemniej będzie to wynagrodzone ilością udostępnionych materiałów.

Już pierwszy dzień zacznie się od nowego filmu gameplay´owego, a w ciągu całego tygodnia z wiedźminem udostępnionych zostanie też kilka innych materiałów wideo, oraz jak zwykle nowe grafiki, screeny, fragmenty muzyki. Ukażą się też w tym czasie nowe wywiady z twórcami. Wszystkich oczekujących tygodnia z Wiedźminem jeszcze raz przepraszamy za odległy termin i zapraszamy do odwiedzin strony www.thewitcher.com pod koniec sierpnia.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie planowane są nowe wywiady z twórcami oraz udostępnienie kilku nowych screenów z gry. Zapowiada się ciekawie.

Diablo II

Kolejny turniej D2

Dodał: Tokar, wtorek, 5 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Na forum klanu KDJ (tutaj) można zapisać się do turnieju KDJ organizowanego przez Danka. Turniej odbędzie się na zmodyfikowanych zasadach PCL 3/3. Turniej rozpocznie się 9 lipca o godzinie 22:00.

Diablo II

PCL Movie by Killer

Dodał: Tokar, wtorek, 5 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Jeden z forumowiczów DiabloCentrum.pl, Killer, zaprezentował dziś swój nietypowy projekt – filmik poświęcony rozgrywkom Player vs Player ligi Polish Clan League. Na polskiej scenie Diablo II nie ma zbyt wiele takich rzeczy, więc niewątpliwie warto się tym zainteresować. Trwa on wprawdzie tylko półtorej minuty, ale zarówno muzyka jak i obraz są dość dobrej jakości. Zapraszam do ściągania!

Link do filmu (~8MB): stargate.uz.zgora.pl.

Divine Divinity

Screeny z Divinity 2

Dodał: Valen, poniedziałek, 4 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Na stronie larian.com ukazały się 3 pierwsze screeny z drugiej części Divinity.

Neuroshima

Rusza Moryc

Dodał: Tokar, poniedziałek, 4 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Właśnie rusza pierwsza edycja konkursu Moryc – mamy nadzieję, że największego zbioru dobrych scenariuszy i przygód do postnuklearnych światów. Główny nacisk jest kładziony oczywiście na Neuroshimę, ale z przyjemnością przyjmiemy prace do innych systemów, nawet autorskich. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody, za pierwsze miejsce jest roczna prenumerata dodatków do Neuroshimy. Następna dwójka dostanie roczne prenumeraty czasopisma RPG – Gwiezdny Pirat, w którym można znaleźć teksty między innymi do Neuroshimy. Bardzo dobrą wiadomością jest to że wszystkie prace zamierzamy opublikować w dokumencie PDF, który będzie wyglądał jak oryginalny dodatek do Neuroshimy. Postaramy się także o ilustracje, a także poprawimy błędy. Oficjalną stronę konkursu zajdziecie na moryc.neuroshima.org.

Inne gry RPG

Twilight: 2000 za darmo

Dodał: Tokar, poniedziałek, 4 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Plik PDF (21,2MB) z pierwszą edycją postapokaliptycznej gry fabularnej Twilight: 2000 można za darmo pobrać ze strony sklepu internetowego DriveThruRPG. System ten wydany został w 1984 roku przez GDW, przedstawia on wizję konfliktu między NATO a państwami Układu Warszawskiego. Linia frontu przechodzi przez Polskę. Grę charakteryzuje silna otoczka militarna oraz bardzo dokładna mechanika walki. Kolejne edycje gry nosiły oznaczenia v2 oraz v2.2.

Zobacz.

Codemasters, twórcy m.in. wyścigowej serii Colin McRae Rally, ogłosili powstanie oddziału firmy, zajmującego się wyłącznie grami sieciowymi. Obiektem zainteresowania Codemasters Online Gaming będą zarówno okazjonalni jak i "hardcore´owi" gracze multiplayer.

Trzecia już oficjalna przygoda do Monastyru opuściła drukarnię. Chodzi oczywiście o Wbrew Regułom Wojny, której akcja toczy się w Agarii. Już niedługo książka powinna pojawić się sklepach.

Wczytywanie...